Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VILNIUS TECH alumnė karjerą tęsia žinomame startuolyje: prisideda prie duomenų optimizavimo procesų tobulinimo
2024-11-06
VILNIUS TECH alumnė karjerą tęsia žinomame startuolyje: prisideda prie duomenų optimizavimo procesų tobulinimo
Vilniaus Gedimino technikos (VILNIUS TECH) alumnė Dalia Sipavičiūtė šiuo metu dirba „Datanome Ai“ – duomenų ekspertų bei BIG data ir AI entuziastų sukurtame startuolyje, kuris specializuojasi dirbtinio intelekto (DI) ir duomenų analizės srityje. Ji atsakinga už verslo plėtrą, įmonės atstovavimą viešojoje erdvėje bei naujų produktų kūrimą. Startuolio idėja, anot jos, gimė iš prekybos, gamybos ir e-komercijos įmonių poreikio efektyviau ir tiksliau analizuoti didelius duomenų kiekius.
„Datanome.Ai“ įkūrėjai, dirbdami samdomais duomenų ekspertais „Senukai Digital“ projekte, pastebėjo, kad daugelis įmonių susiduria su sunkumais apdorodamos ir interpretuodamos savo duomenis, kad jų turimi duomenys saugomi keliose skirtingose sistemose, kurios viena su kita nekomunikuoja. Nuspręsta sukurti sprendimą, padėsiantį automatizuoti rutininius procesus, sudėlioti didelius duomenų kiekius į duomenų lentynas (angl. Data Mart) ir suteikti vertingų įžvalgų, duomenų inžinieriams–ekspertams, įdiegus Duomenų analitikos programas“, – pasakoja D. Sipavičiūtė.
Pasak VILNIUS TECH alumnės, „Datanome.Ai“ startuolis išsiskiria savo gebėjimu integruoti įvairius duomenų šaltinius ir naudoti pažangius DI algoritmus, kad pateiktų tikslias ir naudingas įžvalgas. Jų sprendimai padeda gamybos, prekybos ir e-komercijos įmonėms optimizuoti veiklą, sumažinti rutininių darbų krūvį kolegoms, o vadovams – priimti duomenimis grįstus sprendimus.
„Datanome.Ai“ dirba talentinga ir įvairiapusė komanda: duomenų mokslininkai, programinės įrangos inžinieriai ir verslo strategai. Kiekvienas komandos narys prisideda savo unikaliomis žiniomis ir patirtimi, kurdami aukštos kokybės AI ir duomenų rinkimo (angl. Data Scrapping) produktus.
VILNIUS TECH alumnė pasakoja, kad, dirbant startuolyje, tenka susidurti su technologiniais iššūkiais, pavyzdžiui, kuriant sudėtingus AI algoritmus ir užtikrinant jų tikslumą bei efektyvumą. Taip pat, siekiant įtikinti potencialius klientus išbandyti ir kasdieniame darbe naudoti naują DI ir mašininiu mokymusi (angl. Machine learning) grįstą technologiją, automatizuojant rutininius darbus.
„Džiaugiuosi, kad dirbdama startuolyje visada galiu ne tik tobulėti, bet ir išmokti ko nors naujo. Pavyzdžiui, su komanda dalyvaujame „CyberUp“ akseleratoriuje, kuriame išbandome kibernetinės saugos sprendimą, skirtą tiek privačioms įmonėms, tiek švietimo įstaigoms“, – teigia D. Sipavičiūtė.
VILNIUS TECH alumnė pabrėžia, kad studijų metais įgyti projektų valdymo įgūdžiai darbe jai padeda efektyviai planuoti ir vykdyti informacinių technologijų (IT) bei mašininio mokymosi projektus, užtikrinti, kad jie būtų atlikti laiku, pagal nustatytus kokybinius reikalavimus ir laikantis biudžeto. Universitete gautos žinios apie inžineriją ir gamybą kasdieniame darbe padeda geriau suprasti gamybinių įmonių darbo procesus ir pasiūlyti efektyvesnius sprendimus jų verslo iššūkiams spręsti.
D. Sipavičiūtė prisimena, kad prie startuolio „Datanome.Ai“ 2022 m. pabaigoje ją pakvietė prisijungti duomenų mokslininkas ir matematikos mokslų daktaras Justas Kalpokas, su kuriuo susipažino 2012 m., abu priklausė tarptautinei viešojo kalbėjimo ir lyderystės organizacijai „Toastmasters International“.
„Tiek studijuojantiems, tiek jau dirbantiems, rekomenduoju rasti laiko ir prisijungti prie siūlomų neformalių veiklų – gal sutiksite potencialų verslo partnerį, ar kolegą. Be to, įgysite daug įdomių patirčių, mokėsite spręsti praktines problemas ir organizuoti komandos darbą“, – pataria VILNIUS TECH alumnė D. Sipavičiūtė.