Pradžia
Pradžia
Svetainės struktūra
Mano VILNIUSTECH
en
  • Kontaktai
Pradžia
Pradžia
en
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos Antrasis „Makeademy“ kritikos vakaras: verslo atstovams pristatyti prototipų dizainai
Antrasis „Makeademy“ kritikos vakaras: verslo atstovams pristatyti prototipų dizainai
2020-11-04

Antrasis „Makeademy“ kritikos vakaras: verslo atstovams pristatyti prototipų dizainai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) bendruomenė bei verslo atstovai lapkričio 3 d. dalyvavo virtualiame VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ ir „Tele2” organizuojamame meikerių akademijos „Makeademy“ kritikos vakare. Tai buvo jau antrasis akademijos kritikos vakaras, kurio metu komandos buvo vertinamos atsižvelgiant į kuriamų produktų prototipų dizainą, techninį pagrįstumą, produkto naujumą, numatomą verslo modelį bei komandų pasiruošimą ir motyvaciją. 

Kritikos vakaro metu dalyviai naudodamiesi „Zoom“ platforma per 4 minutes stengėsi kuo geriau pagrįsti savo kuriamo prototipo reikalingumą, inovatyvumą, pristatė jo dizainą, techninį įgyvendinamumą ir prototipo kūrimo kaštus ir preliminarų verslo modelį. Antrojo kritikos vakaro komisiją sudarė verslo ir universiteto bendruomenės atstovai: „Volatile AI CEO“ ir bendraįkūrėjas Adomas Malaiška, „Volatile AI CTO“ Lucas Lopez, Eldes projektų vadovas Vytautas Dilba, „Ignitis“ grupės inovacijų ekspertas Karolis Mirinavičius, UAB „Gitana“ Vilniaus skyriaus vadovas Justas Bražiūnas, „Wurth Electronik“ pardavimų inžinierius Zenonas Vaitonis bei VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ specialistai. Vertinimo komisijoje taip pat dalyvavo specialus svečias – Tom Benson‘as, Masačusetso technologijos instituto (MIT) (JAV) Senseable City Lab laboratorijos tyrėjas ir projektų vadovas, kuris negailėjo dalyviams konstruktyvios kritikos ir vertingų pastabų.

Virtualaus kritikos vakaro metu, savo idėjas ir būsimus prototipus pristatė 10 komandų, tarp kurių išsiskyrė tarptautinė komanda „Water Shield“. Šios komandos idėjos lyderės ¬– studentės iš Sakartvelo, kartu su lietuvių studentu, pristatė savo prototipo idėją skirtą mažinti virusų ir bakterijų kiekį patalpoje pasitelkiant vandenį. Išskirtinumu ir prototipo sudėtingumu pasižymėjo ir komanda „Algy“, kurios prototipas remiasi dumblių gebėjimu greitai išvalyti patalpų orą nuo anglies dioksido pertekliaus. Komanda „ARBA“ pristatė idėją, kaip panaudojus salyklo atliekas, sukurti tvarias alaus pakuotes. Komanda „CCD“ (Cough Check Device) pristatė prototipo idėją, kuris medicinos darbuotojams padėtų atskirti ligas pagal žmogaus kosulio garso parametrus, panaudojant dirbtinį intelektą. Komanda „Sunrise“ pristatė sprendimą, orientuotą į dienos šviesos sukeltą pabudimą rytais ir su tuo susijusius IoT sprendimus, o komanda „KOL mask“ pristatė idėją naujo dizaino apsauginei veido kaukei. „BYON“ komanda pristatė kompiuterio dėklą, kuris padėtų lengviau ir patogiau pasikrauti nešiojamąjį kompiuterį be elektros lizdo. „Self balancing bike“ komanda adresavo problemą, susijusią su motociklų gebėjimu prarasti pusiausvyrą, o „Recyclomat“ komanda pasiūlė sprendimą kaip išvengti nereikalingos taros festivalių metu. Galiausiai, komanda „Teachers assistant“ pasiūlė savo sprendimą, skirtą padėti mokytojams suvaldyti mokinių naudojimąsi mobiliaisiais telefonais pamokų metu.

Pasibaigus visiems pristatymams, vakaro komisija susumavo savo balus, atsižvelgė į kiekvienos komandos idėją, turimas kompetencijas, realų prototipo įgyvendinamumą ir paskelbė komandas, kurios tęs dalyvavimą akademijoje. Komandos, kurios toliau varžysis dėl prizinio fondo ir pradės kurti realius prototipus yra „Algy“, „Water Shield“, „CCD“, „ARBA“, „BYON“, „Self balancing bike“ ir „Sunrise“. Akademiją palieka „Recyclomat“, „Teacher assistant“ ir „KOL mask“ komandos.

Trečiasis akademijos kritikos vakaras numatomas jau lapkričio 30 d., kurio metu komandos pristatys realius prototipus. Iki tol studentai dalyvaus „Makeademy Masterclass“ mokymuose, apimančiuose visas prototipavimo sritis, konsultuosis su mentoriais iš verslo ir VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ inžinieriais bei kurs prototipus. Prizo steigėjai „Lemona electronics“ aprūpins meikerius reikiamomis medžiagomis jų prototipų kūrimui.

Projekto pabaigoje geriausi prototipai bus įvertinti ir apdovanoti vertingais prizais, kuriuos įsteigė „Makeademy“ partneriai ir rėmėjai. Bendras prizinis fondas siekia 6 000 Eur. Pagrindinis akademijos rėmėjas – „Tele2“. Akademijos draugai – „Metida“, „Wurth Elektronik“ , „InfoEra“ bei „Čeli Automatizuoto projektavimo sistemos“.
 
Kontaktai
Kontaktai
Mano VILNIUSTECH
vilniustech.lt
  • Kontaktai
  • Duomenų saugumas
  • Alumni
  • E-parduotuvė
  • El. paštas darbuotojams
Saulėtekio al. 11, LT-10223 Vilnius
Informacija stojantiesiems: (0 5) 274 4949, (0 5) 274 5010; crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnByaWVtaW1hc0B2aWxuaXVzdGVjaC5sdCIgdGl0bGU9InByaWVtaW1hc0B2Z3R1Lmx0Ij5wcmllbWltYXNAdmlsbml1c3RlY2gubHQ8L2E+:xx
Bendroji informacija: (0 5) 274 5030, crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnZpbG5pdXN0ZWNoQHZpbG5pdXN0ZWNoLmx0Ij52aWxuaXVzdGVjaEB2aWxuaXVzdGVjaC5sdDwvYT4=:xx
E. pristatymo dėžutės adresas 111950243
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 111950243, PVM mokėtojo kodas LT119502413
crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOkFudGFuYXMua29udHJpbWFzQHZpbG5pdXN0ZWNoLmx0IiBzdHlsZT0icG9pbnRlci1ldmVudHM6IG5vbmU7Y29sb3I6IHJnYmEoMCwgMCwgMCwgMCk7IHBvc2l0aW9uOiBhYnNvbHV0ZTsiPkFudGFuYXMua29udHJpbWFzQHZpbG5pdXN0ZWNoLmx0PC9hPg==:xx
e-solution Mediapark
e-solution Mediapark
ATHENA