Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Besidomintiems nuotolinio ugdymo galimybėmis – programos „Ateities inžinerija“ seminaras

2017-05-12
Besidomintiems nuotolinio ugdymo galimybėmis – programos „Ateities inžinerija“ seminaras
Integruotos žinios šiuolaikinių technologijų, informatikos, gamtos mokslų, matematikos, dizaino, kūrybiškumo, verslumo bei kitose susijusiose STEAM ugdymo srityse ir jų taikymo gebėjimai yra esminiai tyrėjo ar gamybos bei paslaugų srityse dirbančio specialisto kompetencijos komponentai. Šių sričių ugdymo plėtra yra ypač aktuali bendrajame lavinime. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), siekdamas pagal kompetenciją prisidėti prie šių uždavinių sprendimo, kartu su partneriais kuria nuotolinio ugdymo platformą „Ateities inžinerija“ (AI platforma).
AI platformos tikslas – panaudojant šiuolaikinių technologijų ir nuotolinės mokymo formos privalumus suteikti mokiniams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, papildomas galimybes gilinti savo žinias ir jas kompleksiškai taikyti atliekant projektinius savarankiškus darbus inžinerijos, technologijų, gamtos mokslų, informatikos, dizaino, verslumo ugdymo ir kitų susijusių STEAM dalykų srityse. Dalyvaujantieji AI platformos veiklose mokysis atlikti taikomuosius tyrimus, kurti originalius įtaisus, programėles ar statinių modelius, sėkmingai investuoti ir vystyti verslą, taip pat planuoti bei vykdyti projektus ir konkursuose pristatyti jų rezultatus.
Šiuo metu yra kuriami tokie ugdymo moduliai:
Android mobiliųjų įrenginių programavimas;
Bitkoinai: virtualiųjų valiutų technologijos;
Darni gyvenamoji aplinka;
Išmanioji statyba;
Naujo pramonės gaminio kūrimas;
Robotika ir biomechanika praktiškai;
Sėkmingas investavimas ir verslo kūrimas.
Daugiau informacijos apie ugdymo modulius galima rasti čia.
Jau šį šeštadienį, gegužės 13 dieną, vyks seminaras, kuris yra kvalifikacijos tobulinimo 18 ak. val. programos „Nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ galimybės skatinant mokinių ugdymą mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veiklų srityje“ pirmoji dalis.
Seminaras, vyksiantis VGTU Elektronikos fakultete, skirtas technologijų, informatikos, gamtos mokslų ir kitų STEAM dalykų mokytojams, besidomintiems nuotolinio ugdymo galimybėmis. Seminaro metu bus bendrai pristatyti visi moduliai, po to, dirbant lygiagrečiai grupėmis, bus praktiškai išbandomos modulių ugdymo veiklos ir aptariami jų optimalaus įgyvendinimo klausimai: turinio apimtis, sąsajos su BU programomis, reikalingi ištekliai, ugdymo proceso organizavimas ir pan.
Seminaro dalyviai, įvykdę seminaro programą, gaus atitinkamus pažymėjimus.