Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Fakulteto atstovai stiprina ryšius su Charkovo politechnikos institutu
2016-09-27
Fakulteto atstovai stiprina ryšius su Charkovo politechnikos institutu
Rugsėjo 13-15 dienomis VGTU mokslininkai drauge su Klaipėdos universiteto (KU) atstovais viešėjo Nacionalinio technikos universiteto „Charkovo politechnikos institute“ (NTU „ChPI“) Ukrainoje, kur vyko tarptautinės partnerystės susitikimas siekiant naujų bendradarbiavimo krypčių.
Vizitas organizuotas įgyvendinant The IncoNet EaP „Twinning Grants“ projektų programą, pagal „dvynių“ koncepciją, apimančią tiesioginius patirties mainus ir jų sklaidą, skatinančią Vakarų ir Rytų mokslo bei verslo, pramonės atstovų partnerystę, pagrįstą tarptautiniais kokybės standartais.
Lietuvos delegaciją sudarė VGTU Automobilių transporto katedros mokslininkai – vedėjas prof. dr. Saugirdas Pukalskas ir doc. dr. Alfredas Rimkus – ir mokslininkai iš KU – prof. habil. dr. Sergejus Lebedevas ir doc. dr. Justas Žaglinskis. Vizito metu vyko susitikimai su universiteto rektoriumi profesoriumi Jevgenijumi Sokolu bei užsienio ryšių prorektoriumi Genadijumi Khrypunovu, kuriems pristatyta universitetų bendradarbiavimo programa, taip pat vyko susitikimai su Vidaus degimo variklių katedros atstovais Andrejumi Prochorenko, Igoriu Parsadanovu ir Denisu Meškovu, su kuriais aptartos bendrų mokslinių tyrimų sritys ir gairės.
Vizito metu buvo siekiama aptarti Lietuvos mokslinių partnerių (iš VGTU ir KU) ir Ukrainos NTU „ChPI“ dalyvavimo Europos Sąjungos projektinėse veiklose bendradarbiavimo galimybes bei suformuoti mokslo ir akademinės partnerystė sritis. Pradinis dalyvavimo bendrame projekte etapas apima susipažinimą su naujųjų partnerių institucijomis, jų organizacijomis, struktūra, techninėmis bazėmis ir tyrimų kryptimis bei patirtimi vykdant tarptautinius projektus. Taip pat artimiausiu metu bus siekiama parengti ir suderinti projekto dalyvių tikslus, konkrečias mainų veiklas ir bendradarbiavimo įsipareigojimus.
Universitetus galėtų sieti ne tik periodinė moksliniais projektais paremta veikla, bet ir ilgalaikiai santykiai, numatantys studentų bei dėstytojų mainus, taip pat doktorantų stažuotes. Po oficialių priėmimų ir diskusijų įvyko improvizuotas susitikimas su instituto studentais, kuriems Lietuvos universitetų atstovai pristatė savo universitetus ir atsakė į jiems rūpėjusius klausimus. Susidomėjimą studijomis VGTU ir KU parodę vietos studentai aktyviai smalsavo ir apie numatomas naujoves vykdant bendradarbiavimą tarp universitetų.
Lietuvos universitetų ir Ukrainos NTU „ChPI“ dalyvavimas „dvynių“ programoje leidžia prisidėti prie abiejų šalių mokslo bendruomenės ir akademinių ryšių stiprinimo bei sukuria naujų partnerystės tarp regionų galimybių.