Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Keičiasi fakulteto dekanė – ateinančius penkis metus KIF vadovaus V. Asakavičiūtė
2022-01-10
Keičiasi fakulteto dekanė – ateinančius penkis metus KIF vadovaus V. Asakavičiūtė
Šiemet naujus mokslo metus Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) pasitiko su pokyčiais – pasikeitė net keturių fakultetų dekanai. Šių metų sausio 7 dieną VILNIUS TECH Senatas patvirtino ir naująją Kūrybinių industrijų fakulteto (KIF) dekanę. Ja tapo trejus metus pareigas ėjusi Pramogų industrijų katedros vedėja doc. dr. Vaida Asakavičiūtė. Anksčiau dekanės pareigas užėmė doc. dr. Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė, kuri nuo šiol eina studijų prorektorės pareigas. Susipažinkime su naująja KIF vadove iš arčiau – ji dalijasi savo įžvalgomis ir išsikeltais tikslais, kurių siekdama kartu su komanda stengsis pasiekti puikių rezultatų.
Prisistatykite – kokioje srityje specializuojatės? Kodėl pasirinkote būtent ją?
Atstovauju KIF, kuriame magistro ir bakalauro studijų programos orientuotos į socialinius mokslus, komunikaciją. Mūsų fakultetas yra stiprus lyderis komunikacijos kryptyje. Pagal kasmetį LMT vertinimą, šiais metais KIF buvo įvertintas geriausiai iš visų aukštųjų Lietuvos mokyklų pagal mokslinės produkcijos rodiklius komunikacijos kryptyje. Tad suprantama, kad mano mokslinių interesų sritis apima būtent komunikaciją. Mane domina kūrybiškumo, dialogo ir medijų analizė. Daug dėmesio skiriu kultūros ir filosofijos studijoms. Tai leidžia plačiau ir geriau suprasti svarbius kūrybos visuomenėje bei kultūroje vykstančius virsmus, o kartu ir individo problemas šiame technologijų ir interneto amžiuje.
Kokie yra Jūsų, kaip fakulteto dekanės, pagrindiniai tikslai, uždaviniai? Kodėl būtent šie? Kokiais būdais bandysite juos pasiekti?
Esu dėkinga buvusiai dekanei doc. dr. Ž. Sederavičiūtei-Pačiauskienei, į mano rankas perdavusiai iš tiesų labai stiprų ir konkurencingą KIF, kuris šiais metais jau pradeda vykdyti doktorantūros studijas. Suprantama, tai kartu ir didelis iššūkis – reikia toliau augti, plėstis ir atsinaujinti. Neišvengiami pokyčiai visuomenėje ir rinkoje skatina peržiūrėti, nuolat tobulinti esamas programas, įvedant naujus studijų dalykus, rengti naujas studijų programas, ieškoti inovatyvių metodų ir sprendimų. Fakultete turime puikią ir perspektyvią Renginių inžinerijos programą, kuri, tikimės, startuos su nauja moduline studijų programa. Pagrindiniai mano, kaip dekanės, tikslai orientuoti į kokybiškų studijų užtikrinimą, į siekį didinti studentų ir dėstytojų tarptautinį mobilumą. Taip pat į fakulteto mokslinių ir akademinių pasiekimų didinimą, kartu skatinant tarptautines projektines veiklas ir tarptautinį mokslinį bendradarbiavimą bei naujų tarptautinių partnerysčių plėtrą. Kitas svarbus tikslas – absolventų karjeros galimybių didinimas, kuriant mokslo ir verslo sinergijas. Mano nuomone, jie svarbiausi, nes ir universitetas, ir fakultetas yra nuolat reitinguojami tarptautiniu mastu, tad turime ne tik išlaikyti esamas reitingų pozicijas, bet ir kilti aukštyn. Tad sieksiu, kad mano, kaip dekanės, veikla prisidėtų prie VILNIUS TECH universiteto strateginių rodiklių įgyvendinimo. Gauta doktorantūros teisė leidžia rengti pažangius komunikacijos krypties mokslininkus, kurti perspektyvią komunikacijos kryptyje dirbančių mokslininkų bendruomenę, užtikrinti jų karjeros ir profesinio tobulėjimo galimybes. Taip pat manau, jog fakultetui siekiant bendrų tikslų, labai svarbi išlieka ir fakulteto vidinė organizacija bei draugiška, pasitikėjimu grįsta kultūra. Todėl dar vienas labai svarbus mano, kaip dekanės, tikslas – bendruomeniškumo stiprinimas. Noriu sudaryti sąlygas, kad dėstytojai ir mokslininkai, o kartu ir studentai galėtų bendradarbiauti siekdami bendrų tikslų, idėjų įgyvendinimo ir taip stiprintų patį fakultetą, jo pasiekimus.
Nuo lapkričio mėnesio laikinai dekanės pareigas einate jau beveik du mėnesius, sausio pradžioje buvote oficialiai Rektoriaus paskirta eiti pareigas ateinančius penkerius metus. Sveikiname! Kas Jūsų darbe įdomiausia? Kaip sekasi susidoroti su užklumpančiais sunkumais?
Nuoširdžiai dėkoju VILNIUS TECH Rektoriui Romualdui Kliukui ir visiems Senato nariams už pasitikėjimą manimi ir mano kompetencijomis eiti šias pareigas. Stengsiuos fakulteto bendruomenei kurti ir puoselėti atvirą, inovatyvią, perspektyvią bei augti skatinančią erdvę, kurioje visi jos nariai – dėstytojai, studentai, darbuotojai ir partneriai turėtų puikias galimybes tobulėti ir siekti ilgalaikių tikslų ir aukštumų.
Dekanės pareigas einu dar tik pirmus mėnesius, tad suprantama, kad pirmomis dienomis naujos pareigos visada kelia naujų iššūkių. Aiškiai suvokiu, kokios tai atsakingos pareigos. Anksčiau ėjau Pramogų industrijų katedros vedėjos pareigas, teko koordinuoti daugelį procesų, susijusių su studijomis, mokslinėmis ir kūrybinėmis veiklomis, ataskaitomis, burti komandą ir valdyti kitus formalius katedros veiklos procesus, buvau bakalauro studijų programos komiteto pirmininkė. Taip pat kartu labai aktyviai įsitraukiau ir dalyvavau fakulteto veiklose, buvau KIF fakulteto Studijų komiteto narė, taip pat VILNIUS TECH Senato narė. Turiu pripažinti, kad anksčiau įgyta patirtis labai praverčia einant naujas pareigas, nes tai leido gerai susipažinti su strateginėmis fakulteto, o kartu ir viso VILNIUS TECH nuostatomis ir principais.
KIF – iš esmės nuolat atsinaujinantis ir ieškantis naujų inovatyvių sprendimų bei idėjų fakultetas. Kartu su visa komanda, pasitelkę ir Kūrybinių industrijų laboratoriją bei KIF televiziją, stengiamės nuolat ieškoti naujų kelių ir sprendimų pozicionuoti savo fakultetą. Taip pat stengiamės organizuoti naujas mokslines ir kūrybinės veiklas, kurios patrauktų, sudomintų ir būsimus, ir esamus studentus. Tenka daug bendrauti su daugybe profesionalų iš kūrybinių industrijų sektorių, taip įgyjant naujos patirties ir plėtojant bendradarbiavimo ryšius, skatinant fakulteto lyderystę. Man patinka matyti plačiai, suprasti, kaip veikia universitetas ir jo sistema. Įdomu, kad vykdydami kūrybines ir projektines veiklas galime iš tiesų atlikti regimus pokyčius visuomenėje.
Baigiasi pirmasis studijų semestras universitete. Ko palinkėtumėte savo fakulteto studentams antrojo semestro metu?
Pirmiausia noriu palinkėti būti kūrybiškiems ir pozityviems, matyti ir naudotis galimybėmis, kurias suteikia ir VILNIUS TECH, ir KIF – tarptautiniai „Erasmus+“ vizitai į užsienio universitetus, jungtinės studijos su Kylio universitetu Vokietijoje, kurias siūlome Kūrybinių ir Pramogų studijų programų studentams. Tai puiki proga pasinaudoti galimybe gauti dvigubą diplomą. Taip pat aktyviai dalyvauti viešose paskaitose, kurias skaito garsūs mūsų tarptautiniai partneriai – „The Atomic Garden“, „Bored Panda Studio“ ir kt. Studentus taip pat raginu domėtis ir aktyviai įsitraukti į mūsų socialinių partnerių organizuojamas veiklas, atliekant praktiką ar savanoriaujant. Tai gali būti puikus studentų karjeros startas. Antra, priminti, kad pasirinkimas studijuoti KIF studentams iš tiesų atveria daug įspūdingų perspektyvų darbo rinkoje. Užsitęsusios pandemijos akivaizdoje šios galimybės tik didėja, nes atsiranda naujų verslo nišų, kurios kuria gerų kūrybinių įgūdžių ir komunikacijos žinių turinčių specialistų poreikį. Tačiau noriu priminti, kad siekiant aukštų tikslų karjeroje, vien motyvacijos neužtenka. Reikia atsakingai studijuoti, aktyviai domėtis naujausiomis tendencijomis, investuoti savo laisvą laiką ir pastangas. Galiausiai linkiu kuo įdomesnių studijų, perimti įgūdį mokytis ir tobulėti visą gyvenimą ir kaip asmenybėms, ir kaip savo srities profesionalams.
Interviu parengtas remiantis publikacija žurnale „Sapere Aude“
Prisistatykite – kokioje srityje specializuojatės? Kodėl pasirinkote būtent ją?
Atstovauju KIF, kuriame magistro ir bakalauro studijų programos orientuotos į socialinius mokslus, komunikaciją. Mūsų fakultetas yra stiprus lyderis komunikacijos kryptyje. Pagal kasmetį LMT vertinimą, šiais metais KIF buvo įvertintas geriausiai iš visų aukštųjų Lietuvos mokyklų pagal mokslinės produkcijos rodiklius komunikacijos kryptyje. Tad suprantama, kad mano mokslinių interesų sritis apima būtent komunikaciją. Mane domina kūrybiškumo, dialogo ir medijų analizė. Daug dėmesio skiriu kultūros ir filosofijos studijoms. Tai leidžia plačiau ir geriau suprasti svarbius kūrybos visuomenėje bei kultūroje vykstančius virsmus, o kartu ir individo problemas šiame technologijų ir interneto amžiuje.
Kokie yra Jūsų, kaip fakulteto dekanės, pagrindiniai tikslai, uždaviniai? Kodėl būtent šie? Kokiais būdais bandysite juos pasiekti?
Esu dėkinga buvusiai dekanei doc. dr. Ž. Sederavičiūtei-Pačiauskienei, į mano rankas perdavusiai iš tiesų labai stiprų ir konkurencingą KIF, kuris šiais metais jau pradeda vykdyti doktorantūros studijas. Suprantama, tai kartu ir didelis iššūkis – reikia toliau augti, plėstis ir atsinaujinti. Neišvengiami pokyčiai visuomenėje ir rinkoje skatina peržiūrėti, nuolat tobulinti esamas programas, įvedant naujus studijų dalykus, rengti naujas studijų programas, ieškoti inovatyvių metodų ir sprendimų. Fakultete turime puikią ir perspektyvią Renginių inžinerijos programą, kuri, tikimės, startuos su nauja moduline studijų programa. Pagrindiniai mano, kaip dekanės, tikslai orientuoti į kokybiškų studijų užtikrinimą, į siekį didinti studentų ir dėstytojų tarptautinį mobilumą. Taip pat į fakulteto mokslinių ir akademinių pasiekimų didinimą, kartu skatinant tarptautines projektines veiklas ir tarptautinį mokslinį bendradarbiavimą bei naujų tarptautinių partnerysčių plėtrą. Kitas svarbus tikslas – absolventų karjeros galimybių didinimas, kuriant mokslo ir verslo sinergijas. Mano nuomone, jie svarbiausi, nes ir universitetas, ir fakultetas yra nuolat reitinguojami tarptautiniu mastu, tad turime ne tik išlaikyti esamas reitingų pozicijas, bet ir kilti aukštyn. Tad sieksiu, kad mano, kaip dekanės, veikla prisidėtų prie VILNIUS TECH universiteto strateginių rodiklių įgyvendinimo. Gauta doktorantūros teisė leidžia rengti pažangius komunikacijos krypties mokslininkus, kurti perspektyvią komunikacijos kryptyje dirbančių mokslininkų bendruomenę, užtikrinti jų karjeros ir profesinio tobulėjimo galimybes. Taip pat manau, jog fakultetui siekiant bendrų tikslų, labai svarbi išlieka ir fakulteto vidinė organizacija bei draugiška, pasitikėjimu grįsta kultūra. Todėl dar vienas labai svarbus mano, kaip dekanės, tikslas – bendruomeniškumo stiprinimas. Noriu sudaryti sąlygas, kad dėstytojai ir mokslininkai, o kartu ir studentai galėtų bendradarbiauti siekdami bendrų tikslų, idėjų įgyvendinimo ir taip stiprintų patį fakultetą, jo pasiekimus.
Nuo lapkričio mėnesio laikinai dekanės pareigas einate jau beveik du mėnesius, sausio pradžioje buvote oficialiai Rektoriaus paskirta eiti pareigas ateinančius penkerius metus. Sveikiname! Kas Jūsų darbe įdomiausia? Kaip sekasi susidoroti su užklumpančiais sunkumais?
Nuoširdžiai dėkoju VILNIUS TECH Rektoriui Romualdui Kliukui ir visiems Senato nariams už pasitikėjimą manimi ir mano kompetencijomis eiti šias pareigas. Stengsiuos fakulteto bendruomenei kurti ir puoselėti atvirą, inovatyvią, perspektyvią bei augti skatinančią erdvę, kurioje visi jos nariai – dėstytojai, studentai, darbuotojai ir partneriai turėtų puikias galimybes tobulėti ir siekti ilgalaikių tikslų ir aukštumų.
Dekanės pareigas einu dar tik pirmus mėnesius, tad suprantama, kad pirmomis dienomis naujos pareigos visada kelia naujų iššūkių. Aiškiai suvokiu, kokios tai atsakingos pareigos. Anksčiau ėjau Pramogų industrijų katedros vedėjos pareigas, teko koordinuoti daugelį procesų, susijusių su studijomis, mokslinėmis ir kūrybinėmis veiklomis, ataskaitomis, burti komandą ir valdyti kitus formalius katedros veiklos procesus, buvau bakalauro studijų programos komiteto pirmininkė. Taip pat kartu labai aktyviai įsitraukiau ir dalyvavau fakulteto veiklose, buvau KIF fakulteto Studijų komiteto narė, taip pat VILNIUS TECH Senato narė. Turiu pripažinti, kad anksčiau įgyta patirtis labai praverčia einant naujas pareigas, nes tai leido gerai susipažinti su strateginėmis fakulteto, o kartu ir viso VILNIUS TECH nuostatomis ir principais.
KIF – iš esmės nuolat atsinaujinantis ir ieškantis naujų inovatyvių sprendimų bei idėjų fakultetas. Kartu su visa komanda, pasitelkę ir Kūrybinių industrijų laboratoriją bei KIF televiziją, stengiamės nuolat ieškoti naujų kelių ir sprendimų pozicionuoti savo fakultetą. Taip pat stengiamės organizuoti naujas mokslines ir kūrybinės veiklas, kurios patrauktų, sudomintų ir būsimus, ir esamus studentus. Tenka daug bendrauti su daugybe profesionalų iš kūrybinių industrijų sektorių, taip įgyjant naujos patirties ir plėtojant bendradarbiavimo ryšius, skatinant fakulteto lyderystę. Man patinka matyti plačiai, suprasti, kaip veikia universitetas ir jo sistema. Įdomu, kad vykdydami kūrybines ir projektines veiklas galime iš tiesų atlikti regimus pokyčius visuomenėje.
Baigiasi pirmasis studijų semestras universitete. Ko palinkėtumėte savo fakulteto studentams antrojo semestro metu?
Pirmiausia noriu palinkėti būti kūrybiškiems ir pozityviems, matyti ir naudotis galimybėmis, kurias suteikia ir VILNIUS TECH, ir KIF – tarptautiniai „Erasmus+“ vizitai į užsienio universitetus, jungtinės studijos su Kylio universitetu Vokietijoje, kurias siūlome Kūrybinių ir Pramogų studijų programų studentams. Tai puiki proga pasinaudoti galimybe gauti dvigubą diplomą. Taip pat aktyviai dalyvauti viešose paskaitose, kurias skaito garsūs mūsų tarptautiniai partneriai – „The Atomic Garden“, „Bored Panda Studio“ ir kt. Studentus taip pat raginu domėtis ir aktyviai įsitraukti į mūsų socialinių partnerių organizuojamas veiklas, atliekant praktiką ar savanoriaujant. Tai gali būti puikus studentų karjeros startas. Antra, priminti, kad pasirinkimas studijuoti KIF studentams iš tiesų atveria daug įspūdingų perspektyvų darbo rinkoje. Užsitęsusios pandemijos akivaizdoje šios galimybės tik didėja, nes atsiranda naujų verslo nišų, kurios kuria gerų kūrybinių įgūdžių ir komunikacijos žinių turinčių specialistų poreikį. Tačiau noriu priminti, kad siekiant aukštų tikslų karjeroje, vien motyvacijos neužtenka. Reikia atsakingai studijuoti, aktyviai domėtis naujausiomis tendencijomis, investuoti savo laisvą laiką ir pastangas. Galiausiai linkiu kuo įdomesnių studijų, perimti įgūdį mokytis ir tobulėti visą gyvenimą ir kaip asmenybėms, ir kaip savo srities profesionalams.
Interviu parengtas remiantis publikacija žurnale „Sapere Aude“