Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Kviečiame suskubti: liko paskutinė diena pateikti paraiškas studijuoti
2024-07-23
Kviečiame suskubti: liko paskutinė diena pateikti paraiškas studijuoti
Pagrindinis priėmimas į aukštąsias mokyklas eina į pabaigą – būsimiesiems studentams paraiškas pateikti LAMA BPO sistemoje kviečiama iki liepos 24 d., 12 val.
Neapsisprendusiems kur stoti, ar besidairantiems itin perspektyvių studijų, VILNIUS TECH siūlo atkreipti dėmesį į šias studijų programas:
-
Tvarumo technologijos (Aplinkos inžinerijos fakultete)
Vis didėjantis pasaulio gyventojų skaičius ir sparčiai besivystanti pramonė lemia didesnį spaudimą aplinkai. Šis didėjantis poreikis ir vartojimas ne tik sukuria milžinišką gaminių ir paslaugų paklausą, bet ir generuoja didelį kiekį atliekų ir taršos. Iššūkiai, susiję su klimato kaita, išteklių išeikvojimu ir aplinkos tarša, verčia mūsų visuomenę ieškoti tvaraus vystymosi sprendimų, kurie leistų patenkinti dabarties poreikius, nepavojingai ir sąžiningai atsižvelgiant į ateities kartų poreikius.
Dėl sparčios pramonės plėtros ir technologijų pažangos, susiduriame su naujais aplinkos iššūkiais, kuriuos būtina spręsti inovatyviomis ir tvariomis technologijomis. Tvarumo technologijų studijos suteikia įrankius, įgūdžius ir žinias, kurios leidžia kurti ir įdiegti sprendimus, kurie sumažina neigiamą poveikį aplinkai, prisideda prie išteklių efektyvesnio naudojimo ir skatina ilgalaikį ekonominį bei socialinį vystymąsi. Tai yra ne tik būtina, bet ir gyvybiškai svarbi sritis, kuri skatina bendradarbiavimą tarp mokslininkų, inžinierių, verslo įmonių ir valstybės institucijų, siekiant bendro tikslo – kurti darnią ir tvarią visuomenę ateities kartoms.
Ši programa ne tik teikia inžinerijos žinias, bet ir moko kurti bei įgyvendinti tvaraus išteklių valdymo ir išsaugojimo strategijas, parinkti ir pritaikyti technologijas ir priemones energijos vartojimo efektyvumo didinimui, atliekų tvarkymui ir medžiagų atgavimui.
-
Bioinžinerija (Fundamentinių mokslų fakultete)
Sojų pupelės, kukurūzai, rapsai, medvilnė ir daugelis kitų įprastų produktų į parduotuvių lentynas atkeliauja genetiškai pakeisti – genų inžinerija yra pasaulines bėdas sprendžiantis milžiniškas mokslo laimėjimas. Taikant genų perkėlimo metodus pagreitinama gamtos evoliucija, tad įmanoma sukurti kenkėjams atsparius augalus, sumažinti badaujančių pasaulio šalių problemas, net rasti vaistų nuo nepagydomomis laikytų ligų.
Bioinžinerija sujungia šiuolaikinei žmonijai itin svarbias dvi sritis – gamtos mokslus ir inžineriją. Šios srities specialistai panaudoja inžinerines žinias medicinoje ir biologijoje.
„Bioinžinerijos specialistų paklausa Lietuvoje bei užsienyje yra milžiniška. Be gerai žinomų įmonių „Thermofisher Scientific Baltics“, „Teva“, „Biotechpharma“, „Nando“, kuriasi ir nauji startuoliai, o neseniai buvo pastatytas ir didžiausias Europoje biotechnologijų miestas „Bio City“, kuriame bus kuriami įvairūs biotechnologijų mokslo ir gamybos centrai. Baigę bioinžinerijos studijas studentai taip pat gali dirbti mokslo institutuose bei valstybinėse įstaigose susijusiose su maisto, aplinkos apsaugos bei žemės ūkio sritimis bei biotechnologijų produktų pardavimo srityje“, – pasakoja VILNIUS TECH Chemijos ir bioinžinerijos katedros vedėjas prof. dr. Jaunius Urbonavičius.
-
Geodezija ir geoinformatika (Aplinkos inžinerijos fakultete)
„Jokie statybos darbai negali prasidėti ir baigtis, neatlikus geodezinių matavimų. Ši sritis yra itin perspektyvi, nes karjeros galima siekti daugumoje valstybinių ir privačių įmonių, kurios vilioja specialistus stabiliomis darbo vietomis ir geru atlygiu. O pačios studijos yra orientuotos į naujausių technologijų prietaisų bei specializuotų programinių įrangų naudojimą, profesinio mąstymo bei racionalaus gebėjimo taikyti teorines žinias praktikoje skatinimą“, – teigia VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) absolventė Radvilė Balkevič, studijavusi geodeziją ir geoinformatiką.
Geodezijos ir geoinformatikos studijų programa paruošia būsimus matininkus, geodezininkus, žemėtvarkininkus, nekilnojamojo turto specialistus, gebančius atlikti geodezinius, topografinius ir kartografinius darbus. Tai yra specialistas, kuris pirmasis pasirodo statybų aikštelėje atlieka žymėjimo darbus, prižiūri statybų eigą ir stebi objektą po jo pastatymo, praneša apie pokyčius. Be šio specialisto įsitraukimo, suteikiamos informacijos bei leidimų neįvyktų jokie statybų projektai.
„Dar studijuodami, šių specialybių studentai jau gali pradėti dirbti inžinieriais–geodezininkais, matininkais, projektavime, statybos įmonėse, Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Aplinkos ministerijos ir Registrų centre“, – sako jaunoji mokslininkė.