Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
M. Ignatavičius: „Užsibrėžtas tikslas visada turi būti didesnis“
2023-12-01
M. Ignatavičius: „Užsibrėžtas tikslas visada turi būti didesnis“
Tęsiame rubriką „Vadovo portretas“, kurios tikslas – atskleisti VILNIUS TECH įvairių administracijos padalinių ir centrų vadovų asmenybes, vadovavimo principus bei darbo ypatumus. Tai – atviri interviu, padėsiantys iš naujo pažinti kolegas, su kuriais kasdien susitinkame, drauge kuriame ir augame. Šį kartą kalbamės su VILNIUS TECH Ūkio direkcijos vadovu Mindaugu Ignatavičiumi.
– Apibrėžimas. Kokie trys žodžiai Jums asocijuojasi su gero vadovo ar vadovės apibrėžimu?
– Reiklus, atsakingas, sąžiningas.
– Vertybės. Kas Jums svarbu būnant vadovu? Kokiomis vertybėmis ir principais vadovaujatės savo, kaip vadovo, darbe?
– Manau, kad svarbiausia yra tarpusavio pasitikėjimas, susitarimų laikymasis ir bendro tikslo siekimas. Pasitikėjimas turi būti tiek tarp vadovo ir komandos, tiek tarp vadovo ir jo vadovo (jei toks yra), tik tuomet gali siekti bendrų tikslų.
– Stiprybės. Kas, Jūsų manymu, yra stipri komanda? Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti žmonės, kad kartu pavyktų sklandžiai pasiekti užsibrėžtų tikslų?
– Stipri komanda gali būti tik ta, kuri siekia vieno tikslo, kad ir koks jis bebūtų. Tokia, kurioje visi įsitraukę ir žino savo vietą visame dideliame mechanizme bei savo indėlį į bendrą sėkmę.
Nereikėtų pamiršti ir kitų komandos narių, kuriems kartais turi padėti bei sulaukti pagalbos iš jų, kai tau to reikia. Na, ir, žinoma, komandos narių judėjimas pirmyn, noras tobulėti, keistis, diegti naujoves, nes tai, manau, yra visos žmonijos variklis, varantis pirmyn.
– Komanda. Kaip motyvuojate savo komandą? Gal turite išskirtinių tradicijų ar ritualų komandoje?
– Išskirtinių ritualų komandoje neturime. Kaip ir dauguma kitų kolektyvų, kartu švenčiame gimtadienius, kitas šventines dienas, bent kartą metuose pabendraujame neformalioje aplinkoje. O pagrindinė motyvacija žmogui, manau, yra geras žodis, atlikto darbo įvertinimas, kuris geriau veikia nei kiti materialūs paskatinimai.
– Iššūkiai. Kas Jums sunkiausia vadovaujant komandai? Gal turite savo sėkmės formulę, kuri padeda suvaldyti sunkias situacijas ir sklandžiai organizuoti komandos darbą?
– Pagrindinis iššūkis – darbuotojų nuteikimas darbui, norui stengtis, norui keisti ir keistis. Sudėtingiausias yra žmogaus noro keistis bei priimti naujoves pokytis. Dar labai jaučiamas „o prieš 15 metų ši darbą darydavo x darbuotojų, o dabar...“ požiūris. Nėra vienodų formulių visoms sudėtingoms situacijos išspręsti, tinkamiausia, manau, yra didžiausias neišsprendžiamas problemas dalinti į mažas dalis ir spręsti palaipsniui, mažais žingsneliais.
– Ateities projektai. Kokie projektai dabar yra svarbiausi Jūsų komandos darbotvarkėje?
– Šiuo metu pagrindiniai darbai ir dėmesys naujiems pastatytiems pastatams Plytinės gatvėje, jų pilnas įkurdinimas, paleidimas tinkamam funkcionavimui, darbo vietų bei darbuotojų ir studentų laisvalaikio zonų apstatymas baldais.
Saulėtekyje bei Trakų gatvėje renovuoti pastatai ir vykstantys nauji remonto projektai taip pat reikalauja daug dėmesio iš komandos. Šiuo metu planuojamos naujos statybos Linkmenyse, Juodkrantėje ar renovacijos Saulėtekyje irgi nepalieka ūkio nuošaly, kaip ir viso esamo ūkio priežiūra ir eksploatacija.
– Inovacijos. Kiek dėmesio komandos darbe skiriate naujų galimybių paieškai, inovacijų ir naujų technologijų integravimui?
– Inovacijos ir naujos technologijos į pastatus ar viso ūkio priežiūrą atkeliauja savaime, atnaujinant pastatus ar keičiant jau atitarnavusią įrangą, nes analogiškos senos tiesiog kartais nebėra. Viskas skaitmenizuojama, diegiamas nuotolinis stebėjimas ar net valdymas, kas reikalauja visai kitos kompetencijos bei suvokimo kaip ta įranga veikia. Tad judame kartu su inovacijomis, tik dažnai reikia labai gerai pasvarstyti dėl naujovių tinkamo parinkimo bei būsimos vertės ir nepamiršti priežiūros, kuri gali ir ne taip pigiai kainuoti.
– (Ne) Sėkmės istorija. Kokia ypatinga savo sėkmės, o gal ir nesėkmės, istorija galite pasidalinti su VILNIUS TECH bendruomene? Kokias pamokas iš to išsinešėte ateičiai?
– Negalėčiau įvardinti vienos sėkmės ar nesėkmės ir tikriausiai būtų neteisinga taip daryti. Juk kiekvienoje sėkmingoje istorijoje rastume dalelę, kuri ne taip sėkmingai ėjosi kaip planavai, o kiekviena nesėkmė mus sustiprina tik dar didesnėms ateities sėkmėms.
– Pasirinkimai. Kodėl savo karjerai pasirinkote VILNIUS TECH? Ar jaučiatės VILNIUS TECH komandos dalimi?
– Kadangi nuo vaikystės mane traukė technika, inžinerija, nuolat kažką konstravau, gaminau, tad mano pasirinkimai baigus mokyklą kaip ir buvo aiškūs. Studijas baigiau Kauno technologijos universitete (KTU), vėliau 20 metų praleidau energetikoje prie elektros skirstomojo ir perdavimo tinklo valdymo. Kadangi esu technikos žmogus, baigęs karjerą energetikoje, pasirinkau kitą, su pastatų bei jų įrangos priežiūra susijusią sritį VILNIUS TECH. Kadangi dirbu VILNIUS TECH, tai ir jaučiuosi universiteto dalimi, man rūpi kuo ir kaip gyvena universitetas.
– Herojus. Į kokį herojų vaikystėje lygiavotės? Kodėl?
– Visuomet žmogus, į kurį aš lygiavausi, buvo ir yra mano tėtis, visuomet norėjau būti toks, kaip jis. 40 metų jis dirbo energetikos sistemoje, nuo žemiausios grandies pakilo iki aukščiausių regiono vadovų. Man jis tas, kuris viską žinojo, viską mokėjo ir viską galėjo padaryti. Net ir dabar nemažai gali patarti ir padėti.
– Poilsis. Kas Jums padeda pailsėti po intensyvios darbo dienos?
– Geriausias poilsis man yra su šeima keliaujant, kai atsijungi nuo įprastos, kasdienės rutinos. Po darbo geriausias atsipalaidavimas, ar tiksliau pasakyti, atsijungimas nuo darbo – sportas. Mėgstu važinėti dviračiu ar sporto klube jį paminti žiemos laikotarpiu. Labai gerai galva išsivalo kovinės savigynos treniruotėje.
– Augimas. Kokią knygą, filmą ar spektaklį rekomenduotumėte VILNIUS TECH bendruomenei?
– VILNIUS TECH bendruomenė yra labai didelė ir įvairialypė, labai sunku kažką parekomenduoti, kad būtu visiems vienodai įdomu. Iš paskutinių žiūrėtų filmų, kurį žiūrėjau ir labiau įstrigo, tai filmas „Gyveno kartą Oto“ (angl. „A Man Called Otto“).
– Patarimas. Ką patartumėte jaunam žmogui, tik pradedančiam karjerą? Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
– Visuomet sakiau, kad svarbiausia yra tikslas, ko tu nori, kokio tikslo sieki gyvenime. Užsibrėžtas tikslas visada turi būti didesnis, gal net tuo metu nepasiekiamas, nes jei ir pasieksi tik dalį tikslo, ji visuomet bus didesnė nei mažo tikslo pasiekta dalis. Atsargiai su norais, o ypač ištartais garsiai kitam žmogui – jie išsipildo, kryptingai to siekiant.
Tekstą rengė VILNIUS TECH Viešosios Komunikacijos Direkcijos vidinės komunikacijos projektų vadovė Milda Mockūnaitė-Vitkienė.
Nuotraukos Alekso Jauniaus.
Nuotraukos Alekso Jauniaus.