Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Naujausios DI technologijos: VILNIUS TECH gilina žinias ir plečia bendradarbiavimą Las Vegase vykusiame Ai4 renginyje
2024-09-02
Naujausios DI technologijos: VILNIUS TECH gilina žinias ir plečia bendradarbiavimą Las Vegase vykusiame Ai4 renginyje
Rugpjūčio 12–14 dienomis Las vegase, JAV vyko tarptautinė Ai4 konferencija, kurioje buvo pristatytos naujausios AI technologijos ir sprendimai. Ši konferencija pritraukė daugybę dalyvių iš įvairių sričių – nuo verslo gigantų iki aukštojo mokslo institucijų ir technologijų inovatorių. Tarp jų buvo ir VILNIUS TECH atstovai, kurie aktyviai dalyvavo renginyje siekdami įsigilinti į naujausias AI tendencijas, užmegzti naujus ryšius ateities bendradarbiavimui.
Ai4 konferencijos tikslai ir naujovės
Ai4 renginys garsėja kaip inovacijų šaltinis, kur lyderiai dalijasi patirtimi apie AI sprendimų pritaikymą įvairiuose sektoriuose – nuo sveikatos apsaugos iki finansų technologijų. Renginio metu dalyviai turėjo galimybę išgirsti pranešimus apie naujausius DI tyrimus ir technologijas, kurių potencialas ne tik pagreitins technologinį progresą, bet ir keis įvairias industrijas.
Kaip viena iš ryškiausiai matomų DI vystymosi tendencijų vis dar išlieka didieji kalbos modeliai (angl. Large Language Model, LLM) ir jų specifinį pritaikymą konkretiems atvejams (angl. Retrieval Augmented Generation, RAG). Didžioji dalis DI sprendimus kuriančių įmonių aktyviai pereina prie šių technologijų pagrindu kuriamų sprendimų arba sistemų, įgalinančių jų vartotojus lengviau taikyti šias technologijas. Todėl daugėja įmonių, teikiančių duomenų žymėjimo, duomenų kokybės gerinimo, atgalinio ryšio (angl. Human-in-the-Loop, HITL) paslaugas. Taip pat dar labiau auga debesų kompiuterijos ir didelio našumo kompiuterių (angl. High performance computing, HPC) resursų paslaugos, kurios aktualios norint tinkamai išnaudoti didžiųjų kalbos modelių ar bendrai didžiųjų duomenų galimybes. Augantis skaičiavimo resursų pajėgumas leidžia paprastesnę jų prieigą per debesų kompiuterijos paslaugas. Tuo tarpu labiau mokslinių tyrimų kryptimi bandoma dar labiau optimizuoti esamus DI sprendimus, siekiant užtikrinti, kad tausojantis resursų naudojimas sumažintų ne tik DI modelių kūrimo kaštus, bet ir labiau prisidėtų prie tvaresnių DI sprendimų.
Bendradarbiavimas dėl ateities sprendimų
Šiame renginyje ypatingas dėmesys buvo skirtas tinklaveikai tarp dalyvių. VILNIUS TECH atstovai pasinaudojo šia galimybe užmegzti ryšius su kitomis aukštojo mokslo institucijomis bei įmonėmis, aktyviai veikiančiomis dirbtinio intelekto sprendimų kūrimo ir taikymo srityse.
Užmegztus ryšius planuojama aktyviai išnaudoti šiuo metu vykdomame SustAInLivWork projekte, kurio pagrindu yra kuriamas naujas dirbtinio intelekto kompetencijų centras ir bus teikiamos įvairios dirbtinio intelekto paslaugos, leidžiančios užtikrinti tvarų ir patikimą sumanių paslaugų ir sprendimų kūrimą bei įgyvendinimą.
Bendradarbiavimas vystytas ir studijų tobulinimo kryptimi. Įvairių JAV ir Europos universitetų atstovai pasiryžę VILNIUS TECH studentams teikti bendradarbiavimu pagrįstas tarptautines paskaitas (angl. Collaborative Online International Learning, COIL), o įmonės – studentams suteikti prieigą prie įvairių debesų kompiuterijos, dirbtinio intelekto paslaugų, konsultuoti studentus rengiant kursinius ar baigiamuosius darbus.
DI sprendimais pagrįstas rytojus
Šis renginys įkvėpė naujų idėjų ir sprendimų, kurie gali padėti VILNIUS TECH išlaikyti savo pozicijas taip vienas iš lyderiaujančių Lietuvos universitetų DI srityje. Tai buvo puiki galimybė gilinti žinias, plėsti tinklą ir pasirengti ateities iššūkiams, vystant inovatyvius DI sprendimus, įtraukiant DI sprendimus į kasdienę universiteto veiklą bei gerinant studentų patirtį ir jų pasirengimą darbo rinkai.
Kviečiame visus aktyviai domėtis dirbtinio intelekto galimybėmis ir sprendimais, kurie gali ne tik praturtinti asmeninę patirtį, bet ir atverti naujas profesines perspektyvas!