Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Prasidėjo naujas „Ateities inžinerijos“ sezonas
2024-10-03
Prasidėjo naujas „Ateities inžinerijos“ sezonas
Prasidėjus naujiems mokslo metams, startavo ir naujas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ aštuntasis sezonas.
Susipažinti su platformos šįmet siūlomomis tematikomis susirinko daugiau nei 70 mokytojų iš visos Lietuvos, taip pat STEAM centrų darbuotojai, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) bei kitų įmonių atstovai, kurie šį sezoną tapo „Ateities inžinerijos“ partneriais ir pasirinko globoti po vieną ar daugiau programoje siūlomų tematikų. Šias pristatė konsultantai – VILNIUS TECH dėstytojai, mokslininkai ir darbuotojai.
Programos koordinatorė Edita Karosienė pasidžiaugė, kad prie „Ateities inžinerijos“ platformos prisijungė dar 30 naujų mokyklų. „Labai džiugu matyti, jog žinia apie mūsų įsteigtą nuotolinio ugdymo platformą sklinda vis garsiau, vis daugiau Lietuvos moksleivių gali prisiliesti prie inžinerijos ir išbandyti savo STEAM įgūdžius.“
Iš viso mokiniai galės rinktis iš 21 tematikos, tarp kurių yra moksleivių pamėgtos: „Aplinkos apsauga“, „Dizaino technologijos ir inovacijos“, „Dirbtinio intelekto taikymas“, „Roboto prototipo kūrimas“ ir pan.
Šį sezoną programos partneriais tapo „Ignitis“, „FL Technics“, „Eika“, „LTG Grupė“, „Luminor“, „Teltonika“ ir „Godel technologies“.
„Ateities inžinerija“ – tai programa, skirta 7-12 klasių mokiniams padėti praktiškai ugdyti(s) savo inovacinius gebėjimus, apimančius kūrybingumo, STEAM dalykų, šiuolaikinių technologijų ir antreprenerystės (verslumo) kompetencijas. Programoje dalyvaujantys moksleiviai atlieka integruotus projektinius darbus inžinerijos ir kitų STEAM dalykų srityje, orientuotus į realių gyvenamosios aplinkos problemų tyrimą ir praktinį sprendimą. Praėjusį sezoną programoje dalyvavo daugiau kaip 800 moksleivių iš 65 skirtingų Lietuvos mokyklų, kurie konsultuodamiesi su VILNIUS TECH dėstytojais atliko 297 projektinius darbus.
Daugiau informacijos apie programą rasite ČIA.
Daugiau informacijos apie programą rasite ČIA.