Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Prof. dr. V. Bučinskas būsimiems studentams: „Fakultetas – kaip karjeros sporto salė“
2024-06-13
Prof. dr. V. Bučinskas būsimiems studentams: „Fakultetas – kaip karjeros sporto salė“
„Naujos gyvenimo patirtys ir etapai būsimuosius studentus glumina nežinomybės jausmu. Tačiau pastaroji būsena yra visiški normalus fenomenas ir nėra ko bijoti, ypač, jei pagrindinė kryptis jau nusistatyta. Kiekvienas iš vaikystės gali prisiminti akimirkų, kai kas nors mus ypatingai sudomindavo, sužavėdavo, gal net sužibėdavo akys. Tai yra geras kelrodis paieškose, o visa kita – tik detalės“, – sako VILNIUS TECH Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros vadovas prof. dr. Vytautas Bučinskas.
Pasak profesoriaus, iš pirmo karto atrasti savo kelią pasiseka nedaugeliui, tačiau, kaip ir su maistu, neragaujant išsirinkti mėgstamą patiekalą būtų labai sunku. Todėl Mechatronikos ir robotikos studijų programa – lyg švediškas stalas – leidžia paragauti visko.
„Mūsų studentai džiaugiasi, jog dar nežinodami, į kokius tiksliai inžinerijos mokslus norėtų gilintis 3-4 kurse, gali pirmiausiai viską išbandyti“, – sako Katedros vedėjas prof. dr. V. Bučinskas.
Anot Profesoriaus, robotas – tai matematikos, mechanikos, elektros, elektronikos komponentų ir IT sričių sinergijos rezultatas. Todėl studijų metu studentai išbando ir dirba su naujausia įranga, o modernios laboratorijos Plytinės g. leidžia suteikti geriausias sąlygas. Jaunieji kūrėjai dirba su „ABB“, „Kuka” (UAB „Techvitas”), „Motoman“ pramoniniais robotais, bendradarbiaujančiais kobotais (ang. cobots), taip pat gali naudotis virtualiomis valdymo sistemomis, ar savarankiškai atlikti eksperimentus visiems atvirose laboratorijose.
„Smagu matyti entuziastingus jaunuolius, kurie ir po paskaitų lieka laboratorijose, konstruoja ir tikrina savo idėjas, spausdina prototipus ir taip po truputį kuria savo kelią. Mūsų laboratorijose kiekvienas studentas gali atlikti praktiką ir įgyvendinti savo idėjas. Svarbu, jog fakultetas jiems taptų karjeros sporto sale, kurioje kiekviena paskaita yra lyg papildomas pratimas skirtingai raumenų grupei. Jei treniruojamos skirtingos raumenų grupės, geras rezultatas – garantuotas“, – įsitikinęs prof. dr. V. Bučinskas.
Jau pirmojo kurso metu studentai mokosi fundamentaliųjų pagrindų, be kurių neįsivaizduojama nė viena inžinerinė sritis – matematikos, fizikos, taip pat inžinerinio programavimo, o antrojo semestro metu vyksta praktika. Vėlesniuose kursuose mokoma daugiau praktinių dalykų: G kodo, elektronikos, mechatronikos sistemų ir kt.
„Studijų metu dėstomų dalykų visuma leidžia išbandyti inžinerijos mokslus ir padeda apsispręsti tiems, kurie jautė nežinomybę, žengdami link iš dalies atrastos, iš dalies susikurtos karjeros. Laukiame visų susidomėjusių savo laboratorijose!“ – kviečia prof. dr. V. Bučinskas.
Daugiau informacijos apie Mechatronikos ir robotikos studijų programą rasite čia.