Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Prof. E. Sokolovskij: „Galėčiau vardinti labai daug priežasčių, dėl ko verta vykti pagal Erasmus programą ir nežinau nei vienos – dėl ko neverta“
2019-10-02
Prof. E. Sokolovskij: „Galėčiau vardinti labai daug priežasčių, dėl ko verta vykti pagal Erasmus programą ir nežinau nei vienos – dėl ko neverta“
Pirmoji Erasmus kelionė. Kas paskatino ir kur vykote?
Pirmoji kelionė pagal Erasmus programą buvo į Lisabonos politechnikos institutą (Portugalija). Paskatino kolega, kuris jau dalyvavo Erasmus programoje ir pasiūlė nuvažiuoti kartu dėstymo vizito. Prieš pirmąjį vizitą neturėjau paruošęs jokios medžiagos anglų kalba, bet nusprendžiau išbandyti įdomią naują patirtį. Per gan trumpą laikotarpį teko pasiruošti paskaitoms anglų kalba. Dėl savo anglų kalbos taip pat turėjau abejonių, bet nusprendžiau, kad visgi reikia tam pasiryžti, nes kitaip nebendraujant anglų kalba, be tarptautinės patirties savaime niekas nepasikeis.
Įsiminė ir pirmas vizitas, į kurį vykau vienas, be kolegų. Tai buvo vizitas į Vindeshaimo taikomųjų mokslų universitetą (Nyderlandai), su kuriuo mes turime dvigubo diplomo programą, siekiant atnaujinti ryšius ir intensyvinti bendradarbiavimą. Pažymėtina, kad į šį universitetą pagal dvigubo diplomo programą kasmet išvažiuoja keli mūsų studentai, taip pat buvo ir Vindeshaimo taikomųjų mokslų universiteto studentų, kurie atvyko į mūsų fakultetą pagal šią programą studijuoti, rašyti baigiamųjų darbų ir gavo dviejų universitetų diplomus.
Kuri kelionė kur ir kodėl įsiminė labiausiai?
Pirma kelionė į Lisabonos politechnikos institutą (Portugalija) tikrai įsiminė, nes tai buvo nauja patirtis, kelionė į gan tolimą šalį. Nors žinoma buvo ir daug su tuo susijusio streso, kurį teko įveikti. Antra kelionė į Sereso aukštąją technikos mokyklą įsiminė tuo, kad mūsų su kolegomis paskaitos vyko didžiulėje salėje, kur buvo pakviesta labai daug studentų ir dėstytojų. Po to sekė dar daug vizitų. Žinoma, vykstant dėstymo ar mokymosi vizito į užsienį pagal Erasmus programą labiau pažįsti tos šalies žmones, kultūrą, pamatai šalį. Todėl labai įsimena vizitai į šalis, kurių kultūra ar gamta labiau skiriasi nuo mūsų. Tarp tokių vizitų išskirčiau vizitus į Tuniso El Manar universitetą (Tunisas), į transporto kompaniją Straeto BS (Islandija) pagal programą „Patirties partneriai“.
Galbūt pamenate kokį linksmą/įdomų nuotykį kitoje šalyje?
Labai netikėta ir maloniai nustebina, kai vizito metu priimanti institucija vizito proga iškelia Lietuvos vėliavą. Taip buvo atsitikę mano vizito į La Mache aukštąją mokyklą (Prancūzija) bei į Vindeshaimo taikomųjų mokslų universitetą (Nyderlandai). Taip pat vizito į Norvegijos mokslų ir technologijos universitetą metu, priėjus prie ekrano, kuriame skelbiama universiteto informacija, buvo skelbiama informacija apie Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovo vizitą.
Taip pat būna malonu, kai vizito metu bendrauji su mokslininkais ir dėstytojais iš kitų universitetų, dirbančiais panašioje srityje. Tokiais atvejais neretai būna, kad bendraujant netikėtai paaiškėja, kad turime bendrų pažįstamų iš kitų šalių, dirbančių toje pačioje srityje. Kaip bebūtų tam tikros konkrečios srities specialistų ratas nėra toks jau didelis.
Ką galėtumėte pasakyti dėstytojams ir studentams, kurie dvejoja pildyti paraiškas?
Man gan keistai atrodo, kad jauni žmonės – studentai, puikiai mokantys anglų kalbą dažnai nesinaudoja tokia puikia galimybe išvykti studijoms ar praktikai užsienyje pagal Erasmus programą. Galėčiau vardinti labai daug priežasčių, dėl ko verta vykti ir nežinau nei vienos – dėl ko neverta. Visų pirma, tai puiki patirtis, kuri labai vertinama darbdavių, nes toks darbuotojas jau turi ne tik dalykinių žinių, įgūdžių, bet ir tarptautinės patirties, platesnę pasaulėžiūrą, komunikacijos įgūdžių, pagaliau gerai moka užsienio kalbą. Todėl nieko keisto, kad studentai išvažiavę vieną kartą pagal Erasmus programą ir pamatę šios programos privalumus, po to važiuoja dar kartą į tą pačią arba kitą aukštąją mokyklą studijoms arba į įmones praktikai atlikti. Būna atvejų, kai studentui studijuojant ar atliekant praktiką užsienyje pasiūlomas darbas. Galbūt dažnas studentas arba dėstytojas nesiryžta išvažiuoti pagal Erasmus programą pirmą kartą, išeiti iš komforto zonos, bet iš tikrųjų tokia patirtis ir praplečia tą komforto zoną. Susidaro pažįstamų užsienyje ratas, žmogus visai kitaip žiūri į kitos kultūros žmones.
Į kokį universitetą, šalį labiausiai norėtumėte nuvykti?
Labai norėčiau nuvykti į Japonijos ar Pietų Korėjos universitetą, kadangi šios šalys yra lyderės transporto inžinerijoje, turi stiprią automobilių pramonę, yra pirmaujančios inovacijų taikyme transporto priemonių gamyboje ir be abejo yra įdomios savo tradicijomis ir kultūra.