Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Susipažinkite su leidyklos „Technika“ verstinėmis knygomis
2020-12-16
Susipažinkite su leidyklos „Technika“ verstinėmis knygomis
Kviečiame susipažinti su VILNIUS TECH Leidyklos „Technika“ išleistomis verstinėmis knygomis studijoms:
Ši knyga – tai vertingas informacijos šaltinis architektams, urbanistinio projektavimo, kraštovaizdžio architektūros bei kitų sričių specialistams. Joje pateiktos chrestomatinės žinios bei praktiniai patarimai, kurie padės kiekvienam esamam ir būsimam projektuotojui kompetentingai atlikti savo darbą. Studentai gauna unikalią galimybę mokytis iš tarptautinio lygio vadovėlio gimtąja kalba.
Žinyno aktualumą patvirtina „Routledge“ leidyklos deklaruojamas didesnis nei šimto tūkstančių egzempliorių parduotų knygų skaičius.
Versta iš leidinio anglų kalba: David Littlefield. Metric Handbook: Planning and Design Data. 5th edition. Published 2015 by Routledge, an imprint of the Tailor & Francis Group. ISBN 978-0-415-72542-2.
„Savo turiniu ir informacijos apimtimi – tai didžiausias kada nors lietuvių kalba išleistas profesionalus architekto žinynas. Leidinys rekomenduojamas kaip vertingas kasdienio naudojimo informacinis šaltinis visų sričių urbanistinio planavimo, pastatų architektūros, dizaino, kitų statybos sričių ir specializacijų projektavimo specialistams, aukštųjų mokyklų ir kolegijų dėstytojams bei jų studentams.
Šio žinyno anksčiau išleistos redakcijos anglų kalba buvo daugelį metų sėkmingai naudotos ir patikrintos profesinėje praktinėje veikloje.
Lietuvių kalba išleistas žinynas reikšmingas ne tik praktinio naudojimo požiūriu. Tai ilgai laukta galimybė įvairių sričių specialistams bendrai suprasti šiuolaikinę architektūros terminiją lietuvių kalba, ją puoselėti ir plačiau naudoti įvairiose gyvenimo srityse.“
VILNIUS TECH Architektūros fakulteto Architektūros katedros profesorius Sigitas Kuncevičius Leidinys pripažįstamas pasaulyje kaip vienas iš dešimties geriausių visų laikų tiekimo valdymo vadovėlių. Jo populiarumą pabrėžia ne tik gerai žinomų logistikos srities mokslininkų, tokių kaip dr. Jan de Vries (Groningeno universitetas), dr. Tony Whiteing (Hudersfildo universitetas), rekomendacijos ir atsiliepimai apie šią knygą, bet ir pasirodžiusi atnaujinta bei papildyta jau 5-oji laida. Knygoje sistemiškai pateikiamos teorinės žinios logistikos ir tiekimo grandinės valdymo tematika. Atlikti pasaulinio lygio moksliniai tyrimai atspindi inovatyvius bei progresyvius virsmus šioje srityje ir leidžia geriau suvokti logistikos svarbą mokslo ir verslo pasaulyje. Be pagrindinių teorinių aspektų, pateikiama daugiau kaip 15 atvejų analizių ir užduočių, suteikiančių knygai neabejotino praktinio svarumo ir aktualumo. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra kai kuriose Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Allan Harrison, Remko Van Hoek and Heather Skipworth. Logistics Management and Strategy: Competing Through the Supply Chain. 5th Edition: Competing Through the Supply Chain. Published 2014 by Pearson. ISBN 978-1-292-00415-0.
Vadovėlyje nuosekliai ir vaizdžiai pristatomi dinaminio konstrukcijų skaičiavimo pagrindai, taikant šiuolaikines skaičiavimo metodikas ir principus. Gausios iliustracijos, pavyzdžiai ir brėžiniai sudėtingos temos nagrinėjimą daro paprastą ir aiškų. Vadovėlyje nuosekliai ir detaliai pateikta informacija yra ne tik puikus atspirties taškas studijuojantiems, bet ir galimybė dirbantiems profesionalams surasti atsakymus į kylančius klausimus.
Tai vienintelis tarptautiniu mastu pripažintas ir užsienio universitetuose dažniausiai konstrukcijų dinamiką studijuojantiems rekomenduojamas vadovėlis, išverstas į lietuvių kalbą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Anil K. Chopra. Dynamics of Structures: Theory and Applications to Earthquake Engineering. Published 2012 by Prentice Hall. ISBN 13: 978-013-285803-8.
Ši pagarsėjusi moderniosios architektūros ir jos ištakų apžvalgos knyga tapo klasikine nuo pat pirmosios laidos 1980 m. Tai vienas svarbiausių šiandien turimų darbų apie moderniąją architektūrą. „New York Review of Books“ recenzijoje teigiama, kad tai naudingas plataus spektro darbas architektūros eruditams; kiekvienas skyrius gali būti vertinamas kaip puiki įžvalga, o paties rašytojo branda ir kritinis protas persmelkia visą kūrinį. Atnaujinta 4-oji laida papildyta nauju skyriumi, kuriame ištyrinėtas pastarųjų metų globalizacijos poveikis architektūrai, garsiųjų architektų iškilimas ir tai, kaip pasaulio architektai sprendžia tvarumo ir gyvenamosios aplinkos problemas. Be to, yra atnaujinta ir išplėsta bibliografija. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra daugelyje Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Kenneth Frampton. Modern Architecture: a Critical History. Fourth Edition. Published 2007 by Thames & Hudson. ISBN 978-0-500-20395-8.
John Twidell, Tony Weir. Atsinaujinantys energijos ištekliai. Vilnius: Technika, 2017. 768 p. ISBN 978-609-457-897-7
Knygoje pristatomos atsinaujinančiosios energijos technologijos ir praktinio įgyvendinimo būdai. Leidinyje pateikiami šių technologijų teoriniai pagrindai, skaičiavimo pavyzdžiai, jų pritaikymo visame pasaulyje atvejai, aprašoma suteikta ekonominė nauda visuomenei, verslui ir poveikis aplinkai. Pristatomi visa tai patvirtinantys pažangiausi pasaulinio lygio taikomieji tyrimai.
Nors knygų atsinaujinančiosios energijos tema skaitytojai gali rasti, tačiau naujausių ir aktualiausių tokios apimties ir detalumo leidinių lietuvių kalba vis dar trūksta.
Versta iš leidinio anglų kalba: John Twidell and Tony Weir Renewable Energy Resources. Third Edition. Published 2015 by Routledge, an imprint of the Tailor & Francis Group. ISBN 978-0-415-58438-8.
Roger Trancik. Atrandant prarastąją erdvę: urbanistinio projektavimo teorijos. Vilnius: Technika, 2017. 242 p. ISBN 978-609-457-898-4
Šioje knygoje aprašomi konkrečių Europos ir JAV miestų urbanistinio projektavimo pavyzdžiai, analizuojami architekto ir urbanisto darbo principai bei metodai. Tai vertingas informacijos šaltinis naujosios kartos miestų projektuotojams, padėsiantis atsakyti į daugelį rūpimų klausimų.
Pamatinės mokslinės ir praktinės literatūros lietuvių kalba urbanistinio projektavimo bei planavimo tema itin stinga, tad šis leidinys užpildo minėtąją spragą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Roger Trancik. Finding Lost Space: Theories of Urban Design. Published 1986 by Wiley. ISBN 978-0-471-28956-2.
Richard C. Jaeger, Travis N. Blalock. Mikroelektronikos grandinių projektavimas. Vilnius: Technika, 2018. 782 p. ISBN 978-609-457-899-1
Vertimui pristatoma jau 4-oji atnaujinta vadovėlio laida, kurioje pateikiamos išsamios žinios apie pažangiausius šiuolaikinių elektroninių grandinių projektavimo metodus. Informatyviai aprašomi mokslinių tyrimų rezultatai, susiję su analoginės ir skaitmeninės elektronikos projektavimo metodais, tinkamais grandinėms iš diskrečiųjų elementų arba integriniams grandynams. Vadovėlio autoriai siūlo originalią, kruopščiai parengtą metodiką projektavimo uždaviniams spręsti, kuri išryškina tokiems uždaviniams būdingas problemas. Gausūs išspręstų projektavimo uždavinių pavyzdžiai sudaro galimybes studentams susidaryti aiškų vaizdą apie patį projektavimo procesą. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra kai kuriose Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Richard C. Jaeger and Travis N. Blalock. Microelectronic Circuit Design. Fourth edition. Published 2010 by McGraw-Hill Education. ISBN 978-1-259-25245-7
Peter Marti. Konstrukcijų teorijos pagrindai: karkasinės konstrukcijos, plokštės ir kevalai. Vilnius: Technika, 2018. 656 p. ISBN 978-609-457-900-4
Šis vadovėlis išsamiai supažindina su konstrukcijų teorija, kurios pagrindas – taikomoji mechanika. Jame pagal elastingumo ir plastiškumo teoriją nagrinėjamos karkasinės konstrukcijos, plokštės ir korpusai, pateikiamas istorinis tyrimų fonas, apibrėžiami ryšiai su praktine ir inžinerine veikla. Tai pirmasis nuodugnus pasaulinio lygio konstrukcijų vadovėlis, kuriame pateikiama daugybė puikiai parengtų pavyzdžių ir pratimų. Šią knygą galima laikyti pamatiniu vadovėliu studentams, dėstytojams ir inžinieriams praktikams. Jo tikslas – parodyti būsimiems ir esamiems tyrėjams, kaip tinkamai modeliuoti, prižiūrėti, projektuoti ir tikrinti konstrukcijas.
Versta iš leidinio anglų kalba: Peter Marti Theory of Structures: Fundamentals Framed Structures Plates and Shells. Published 2013 by Wiley 2017. ISBN 978-3-433-02991-6
Alan McKinnon, Michael Browne, Anthony Whiteing, Maja Piecyk. Žalioji logistika: kaip sumažinti žalą aplinkai. Vilnius: Technika, 2018. 360 p. ISBN 978-609-457-901-1
Vadovėlis skirtas sustiprinti Lietuvos logistikos žinių bazę žaliosios logistikos aspektais, nes pagrindinis jo tikslas – pristatyti inovatyvius būdus ir pažangius metodus, leidžiančius mažinti neigiamą logistikos veiklų poveikį aplinkai, ir įvertinti šių priemonių naudojimo pasekmes ekonominei bei socialinei sritims. Vadovėlis tyrėjams suteiks naujausią, pažangiausią informaciją, padės kryptingai formuoti ateities specialistų kompetencijas, reikalingas dinamiškoje transporto ir logistikos paslaugų rinkoje, turės įtakos įgyvendinant informacinės visuomenės, žinių ekonomikos ir darnios plėtros principus Lietuvoje. Prie knygos originalo kalba rengimo prisidėjo ekspertai iš Oksfordo, Linčiopingo, Kardifo, Lankasterio, Vestminsterio ir kitų universitetų. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra kai kurių Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Alan McKinnon, Michael Browne, Anthony Whiteing and Maja Piecyk, Heriot-Watt. Green Logistics: Improving the Environmental Sustainability of Logistics. Third edition. Published 2015 by Kogan Page. ISBN 15: 978-0-7494-7185-9
Ši knyga – tai vertingas informacijos šaltinis architektams, urbanistinio projektavimo, kraštovaizdžio architektūros bei kitų sričių specialistams. Joje pateiktos chrestomatinės žinios bei praktiniai patarimai, kurie padės kiekvienam esamam ir būsimam projektuotojui kompetentingai atlikti savo darbą. Studentai gauna unikalią galimybę mokytis iš tarptautinio lygio vadovėlio gimtąja kalba.
Žinyno aktualumą patvirtina „Routledge“ leidyklos deklaruojamas didesnis nei šimto tūkstančių egzempliorių parduotų knygų skaičius.
Versta iš leidinio anglų kalba: David Littlefield. Metric Handbook: Planning and Design Data. 5th edition. Published 2015 by Routledge, an imprint of the Tailor & Francis Group. ISBN 978-0-415-72542-2.
„Savo turiniu ir informacijos apimtimi – tai didžiausias kada nors lietuvių kalba išleistas profesionalus architekto žinynas. Leidinys rekomenduojamas kaip vertingas kasdienio naudojimo informacinis šaltinis visų sričių urbanistinio planavimo, pastatų architektūros, dizaino, kitų statybos sričių ir specializacijų projektavimo specialistams, aukštųjų mokyklų ir kolegijų dėstytojams bei jų studentams.
Šio žinyno anksčiau išleistos redakcijos anglų kalba buvo daugelį metų sėkmingai naudotos ir patikrintos profesinėje praktinėje veikloje.
Lietuvių kalba išleistas žinynas reikšmingas ne tik praktinio naudojimo požiūriu. Tai ilgai laukta galimybė įvairių sričių specialistams bendrai suprasti šiuolaikinę architektūros terminiją lietuvių kalba, ją puoselėti ir plačiau naudoti įvairiose gyvenimo srityse.“
VILNIUS TECH Architektūros fakulteto Architektūros katedros profesorius Sigitas Kuncevičius Leidinys pripažįstamas pasaulyje kaip vienas iš dešimties geriausių visų laikų tiekimo valdymo vadovėlių. Jo populiarumą pabrėžia ne tik gerai žinomų logistikos srities mokslininkų, tokių kaip dr. Jan de Vries (Groningeno universitetas), dr. Tony Whiteing (Hudersfildo universitetas), rekomendacijos ir atsiliepimai apie šią knygą, bet ir pasirodžiusi atnaujinta bei papildyta jau 5-oji laida. Knygoje sistemiškai pateikiamos teorinės žinios logistikos ir tiekimo grandinės valdymo tematika. Atlikti pasaulinio lygio moksliniai tyrimai atspindi inovatyvius bei progresyvius virsmus šioje srityje ir leidžia geriau suvokti logistikos svarbą mokslo ir verslo pasaulyje. Be pagrindinių teorinių aspektų, pateikiama daugiau kaip 15 atvejų analizių ir užduočių, suteikiančių knygai neabejotino praktinio svarumo ir aktualumo. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra kai kuriose Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Allan Harrison, Remko Van Hoek and Heather Skipworth. Logistics Management and Strategy: Competing Through the Supply Chain. 5th Edition: Competing Through the Supply Chain. Published 2014 by Pearson. ISBN 978-1-292-00415-0.
Vadovėlyje nuosekliai ir vaizdžiai pristatomi dinaminio konstrukcijų skaičiavimo pagrindai, taikant šiuolaikines skaičiavimo metodikas ir principus. Gausios iliustracijos, pavyzdžiai ir brėžiniai sudėtingos temos nagrinėjimą daro paprastą ir aiškų. Vadovėlyje nuosekliai ir detaliai pateikta informacija yra ne tik puikus atspirties taškas studijuojantiems, bet ir galimybė dirbantiems profesionalams surasti atsakymus į kylančius klausimus.
Tai vienintelis tarptautiniu mastu pripažintas ir užsienio universitetuose dažniausiai konstrukcijų dinamiką studijuojantiems rekomenduojamas vadovėlis, išverstas į lietuvių kalbą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Anil K. Chopra. Dynamics of Structures: Theory and Applications to Earthquake Engineering. Published 2012 by Prentice Hall. ISBN 13: 978-013-285803-8.
Ši pagarsėjusi moderniosios architektūros ir jos ištakų apžvalgos knyga tapo klasikine nuo pat pirmosios laidos 1980 m. Tai vienas svarbiausių šiandien turimų darbų apie moderniąją architektūrą. „New York Review of Books“ recenzijoje teigiama, kad tai naudingas plataus spektro darbas architektūros eruditams; kiekvienas skyrius gali būti vertinamas kaip puiki įžvalga, o paties rašytojo branda ir kritinis protas persmelkia visą kūrinį. Atnaujinta 4-oji laida papildyta nauju skyriumi, kuriame ištyrinėtas pastarųjų metų globalizacijos poveikis architektūrai, garsiųjų architektų iškilimas ir tai, kaip pasaulio architektai sprendžia tvarumo ir gyvenamosios aplinkos problemas. Be to, yra atnaujinta ir išplėsta bibliografija. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra daugelyje Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Kenneth Frampton. Modern Architecture: a Critical History. Fourth Edition. Published 2007 by Thames & Hudson. ISBN 978-0-500-20395-8.
John Twidell, Tony Weir. Atsinaujinantys energijos ištekliai. Vilnius: Technika, 2017. 768 p. ISBN 978-609-457-897-7
Knygoje pristatomos atsinaujinančiosios energijos technologijos ir praktinio įgyvendinimo būdai. Leidinyje pateikiami šių technologijų teoriniai pagrindai, skaičiavimo pavyzdžiai, jų pritaikymo visame pasaulyje atvejai, aprašoma suteikta ekonominė nauda visuomenei, verslui ir poveikis aplinkai. Pristatomi visa tai patvirtinantys pažangiausi pasaulinio lygio taikomieji tyrimai.
Nors knygų atsinaujinančiosios energijos tema skaitytojai gali rasti, tačiau naujausių ir aktualiausių tokios apimties ir detalumo leidinių lietuvių kalba vis dar trūksta.
Versta iš leidinio anglų kalba: John Twidell and Tony Weir Renewable Energy Resources. Third Edition. Published 2015 by Routledge, an imprint of the Tailor & Francis Group. ISBN 978-0-415-58438-8.
Roger Trancik. Atrandant prarastąją erdvę: urbanistinio projektavimo teorijos. Vilnius: Technika, 2017. 242 p. ISBN 978-609-457-898-4
Šioje knygoje aprašomi konkrečių Europos ir JAV miestų urbanistinio projektavimo pavyzdžiai, analizuojami architekto ir urbanisto darbo principai bei metodai. Tai vertingas informacijos šaltinis naujosios kartos miestų projektuotojams, padėsiantis atsakyti į daugelį rūpimų klausimų.
Pamatinės mokslinės ir praktinės literatūros lietuvių kalba urbanistinio projektavimo bei planavimo tema itin stinga, tad šis leidinys užpildo minėtąją spragą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Roger Trancik. Finding Lost Space: Theories of Urban Design. Published 1986 by Wiley. ISBN 978-0-471-28956-2.
Richard C. Jaeger, Travis N. Blalock. Mikroelektronikos grandinių projektavimas. Vilnius: Technika, 2018. 782 p. ISBN 978-609-457-899-1
Vertimui pristatoma jau 4-oji atnaujinta vadovėlio laida, kurioje pateikiamos išsamios žinios apie pažangiausius šiuolaikinių elektroninių grandinių projektavimo metodus. Informatyviai aprašomi mokslinių tyrimų rezultatai, susiję su analoginės ir skaitmeninės elektronikos projektavimo metodais, tinkamais grandinėms iš diskrečiųjų elementų arba integriniams grandynams. Vadovėlio autoriai siūlo originalią, kruopščiai parengtą metodiką projektavimo uždaviniams spręsti, kuri išryškina tokiems uždaviniams būdingas problemas. Gausūs išspręstų projektavimo uždavinių pavyzdžiai sudaro galimybes studentams susidaryti aiškų vaizdą apie patį projektavimo procesą. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra kai kuriose Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Richard C. Jaeger and Travis N. Blalock. Microelectronic Circuit Design. Fourth edition. Published 2010 by McGraw-Hill Education. ISBN 978-1-259-25245-7
Peter Marti. Konstrukcijų teorijos pagrindai: karkasinės konstrukcijos, plokštės ir kevalai. Vilnius: Technika, 2018. 656 p. ISBN 978-609-457-900-4
Šis vadovėlis išsamiai supažindina su konstrukcijų teorija, kurios pagrindas – taikomoji mechanika. Jame pagal elastingumo ir plastiškumo teoriją nagrinėjamos karkasinės konstrukcijos, plokštės ir korpusai, pateikiamas istorinis tyrimų fonas, apibrėžiami ryšiai su praktine ir inžinerine veikla. Tai pirmasis nuodugnus pasaulinio lygio konstrukcijų vadovėlis, kuriame pateikiama daugybė puikiai parengtų pavyzdžių ir pratimų. Šią knygą galima laikyti pamatiniu vadovėliu studentams, dėstytojams ir inžinieriams praktikams. Jo tikslas – parodyti būsimiems ir esamiems tyrėjams, kaip tinkamai modeliuoti, prižiūrėti, projektuoti ir tikrinti konstrukcijas.
Versta iš leidinio anglų kalba: Peter Marti Theory of Structures: Fundamentals Framed Structures Plates and Shells. Published 2013 by Wiley 2017. ISBN 978-3-433-02991-6
Alan McKinnon, Michael Browne, Anthony Whiteing, Maja Piecyk. Žalioji logistika: kaip sumažinti žalą aplinkai. Vilnius: Technika, 2018. 360 p. ISBN 978-609-457-901-1
Vadovėlis skirtas sustiprinti Lietuvos logistikos žinių bazę žaliosios logistikos aspektais, nes pagrindinis jo tikslas – pristatyti inovatyvius būdus ir pažangius metodus, leidžiančius mažinti neigiamą logistikos veiklų poveikį aplinkai, ir įvertinti šių priemonių naudojimo pasekmes ekonominei bei socialinei sritims. Vadovėlis tyrėjams suteiks naujausią, pažangiausią informaciją, padės kryptingai formuoti ateities specialistų kompetencijas, reikalingas dinamiškoje transporto ir logistikos paslaugų rinkoje, turės įtakos įgyvendinant informacinės visuomenės, žinių ekonomikos ir darnios plėtros principus Lietuvoje. Prie knygos originalo kalba rengimo prisidėjo ekspertai iš Oksfordo, Linčiopingo, Kardifo, Lankasterio, Vestminsterio ir kitų universitetų. Šios knygos ankstesnių laidų egzemplioriai anglų kalba jau yra kai kurių Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose ir tai patvirtina knygos paklausą.
Versta iš leidinio anglų kalba: Alan McKinnon, Michael Browne, Anthony Whiteing and Maja Piecyk, Heriot-Watt. Green Logistics: Improving the Environmental Sustainability of Logistics. Third edition. Published 2015 by Kogan Page. ISBN 15: 978-0-7494-7185-9