Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Tarptautiniame Inovativiųjų aukštųjų mokyklų tinklo susitikime – ypatingas dėmesys inovacijų perdavimo patirčiai
2023-12-20
Tarptautiniame Inovativiųjų aukštųjų mokyklų tinklo susitikime – ypatingas dėmesys inovacijų perdavimo patirčiai
Šį mėnesį Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) atstovai dalyvavo ketvirtame Inovativiųjų aukštųjų mokyklų tinklo (European Network of Innovative Higher Education Institutions – ENIHEI) susitikime Aveiro universitete Portugalijoje. Konferencijos metu aukštojo mokslo institucijų atstovai ir politikos formuotojai keitėsi idėjomis ir ateities strategijomis bei diskutavo apie aukštojo mokslo vaidmenį Europoje, siekiant skatinti inovacijas, pabrėžiant tarpdiscipliniškumo ir pramonės bendradarbiavimo svarbą akademiniame sektoriuje.
VILNIUS TECH į ENIHEI tinklą buvo atrinktas Europos komisijos ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Viena iš konferencijos pagrindinių temų tapo žinių ir technologijų perdavimo patirtis Europos universitetuose. Diskusijoje buvo aptarta mokslininkų vertinimo požiūrio kaita nuo kiekybinio į kokybinį. Šis poslinkis pabrėžia didėjančią svarbą kokybinės įtakos moksliniuose tyrimuose ir akademinėje veikloje, tokioje kaip visuomenės aktualumas ir jo praktinės taikymo galimybės.
Universitetai pasidalijo priemonėmis, kurių imasi siekdami padidinti dėstytojų įsitraukimą į mokslinių rezultatų sklaidą ir mokslo bei verslo integraciją. Tačiau šie pokyčiai ir kylantys iššūkiai sukelia tam tikrų akademinės bendruomenės pasipriešinimų. Universitetai supranta šių neapibrėžtumų keliamus iššūkius ir deda pastangas aiškiai komunikuojant būtinybę priimti bei prisitaikyti prie šių pokyčių, taip pat parodyti jų ilgalaikę naudą.
Renginio metu ENIHEI sekretoriatas pristatė praėjusių metų pasiekimus ir iššūkius bei 2024 metų veiklos planus, daug dėmesio skiriant bendrų paraiškų rengimui, dalyvavimui skirtingose iniciatyvose ir tinklo prisistatymui tiksliniuose renginiuose. Tinklas ir toliau skatins veiklą penkiose pagrindinėse darbo grupėse: universitetų laboratorijos natūraliomis sąlygomis (ang. living labs), Europos inovacijų ekosistema, mokslininkai kaip inovacijų kūrėjai, moterų lyderystė giliųjų technologijų (Deep-tech) srityje, studentų verslumo ugdymas.
ENIHEI tinklo tikslas – sujungti inovatyvias aukštojo mokslo institucijas visoje Europoje skatinant bendradarbiavimą, dalijimąsi geriausiomis praktikomis ir skatinant pažangius mokslinius tyrimus bei mokymo metodus. Šios iniciatyvos vizija – formuoti tvirtą, tarpusavyje susijusį Europos švietimo sektorių, kuriame daug dėmesio būtų skiriama inovacijoms, žinių perdavimui ir pramonės integracijai.