Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU Transporto inžinerijos fakulteto Absolventų ir bičiulių klubo akiratyje – unikali Lietuvoje autobusų gamykla
2016-11-14
VGTU Transporto inžinerijos fakulteto Absolventų ir bičiulių klubo akiratyje – unikali Lietuvoje autobusų gamykla
Gausus būrys VGTU Transporto inžinerijos fakulteto Absolventų ir bičiulių klubo narių aplankė vienintelę Lietuvoje veikiančią mikroautobusų gamyklą – UAB „ALTAS komercinis transportas“. Šalia Vilniaus įsikūrusi moderni gamykla daugeliui buvo neatrasta naujovė, nors įmonė savo gaminamas transporto priemones jau ne vienus metus sėkmingai parduoda visoje Europoje.
Mintis aplankyti mikroautobusų gamyklą kilo rugsėjo pradžioje Klubo sezono atidarymo metu Trakų raj., kuriame visiems susipažįstant prie bendro stalo UAB „ALTAS komercinis transportas“ produktų plėtros vadovas Edmundas Lisovskis prisistatė, kur dirba. Taigi už teko tik žodžio, o jau spalio mėn. mintis aplankyti gamyklą viskas virto realybe ir į Avižienius sugužėjo bemaž 70 klubiečių.
Vilniaus rajone įsikūrusi gamykla užima bemaž 8000 kv. m. plotą, kuriame įsikūrę ne tik gamybos cechai, bet ir autobusų dalių sandėliai. Svečiams mažųjų autobusų gamybos niuansus pristatęs įmonės generalinis direktorius Edvardas Radzevičius teigė, kad šiuo metu įmonė pajėgi pagaminti apie 500 mažųjų autobusų, skirtų pervežti keleivius mieste, priemiesčio ir tolimojo susisiekimo maršrutais, per metus. Čia taip pat gaminami ir mokykliniai autobusai bei greitosios pagalbos automobiliai. Kitais metais planuojama gamybinius pajėgumus plėsti.
„ALTAS komercinis transportas“ turi atstovybes 17-oje Europos valstybių, kurios užtikrina savalaikį ir kokybišką klientų aptarnavimą. Daugiausiai pagaminamų autobusų vėliau rieda Skandinavijos šalių keliais. Anot E. Radzevičiaus, įmonė aktyviai ieško naujų klientų ir dalyvaudama įvairiose parodose.
Įmonės technologijų vadovas Artūras Mitunevičius išsamiai pristatė įmonėje veikiančią LEAN kokybės vadybos filosofiją bei kaip ja remiantis optimizuojami ir tobulinami gamybos procesai. A. Mitunevičiaus teigimu, artimiausias uždavinys – dar labiau sumažinti vieno autobuso gamybos ciklo trukmę. Šiuo metu iš įmonės kas 4 val. išrieda naujas mikroautobusas, tačiau planuose – vieno ciklo trukmę sutrumpinti iki 3 val.
A.Mitunevičius taip pat pristatė įmonėje taikomą neatitikimų ir klaidų prevencijos sistemą, darbuotojų skatinimo programą.
Po įmonės ir jos gamybinių procesų pristatymo klubiečiai buvo supažindinti su gamybine baze. Visi turėjo galimybę realiai pamatyti, kaip surenkami arba pagal klientų pageidavimus formuojami, dažomi ir surenkami mikroautobusų kėbulai, kokie įrankiai ir medžiagos naudojamos autobusų gamybos procese, o, svarbiausia, įsitikino – kiekvienas daiktas gamyklos cechuose turi savo vietą.
Pasisėmę pozityvių įspūdžių, dauguma sunkiai galėjo patikėti, kad tokio lygio įmonė sėkmingai veikia Lietuvoje. Padėkoję už bendravimą ir ekskursijas po įmonės cechus įmonės generaliniam direktoriui Edvardui Radzevičiui, produktų plėtros vadovui Edmundui Lisovskiui, technologijų vadovui Artūrui Mitunevičiui, o taip pat ir gamybos vadovui Dainiui Vareikai bei personalo vadovei Aušrai Letukienei, klubiečiai dar rinkosi aptarti jau gruodžio pradžioje vyksiantį Klubo kalėdinį vakarėlį. Visi Klubo nariai ir besidomintys jo veikla kviečiami dalyvauti šiame vakarėlyje.
Straipsnio autorius TIF Absolventų ir bičiulių klubo narys Adomas TARASKEVIČIUS