Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU vasaros stovykla subūrė moksleivius į kūrybines ir inžinerines dirbtuves

2016-07-05
VGTU vasaros stovykla subūrė moksleivius į kūrybines ir inžinerines dirbtuves
Birželio 27 – liepos 2 d. VGTU jau ketvirtą kartą organizuota vasaros stovykla moksleiviams „Pažink profesiją“, kurioje dalyvavo 24 moksleiviai, atvykę iš visos Lietuvos miestų – Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Vilniaus, Zarasų, Joniškio Šilalės ir kitų vietovių. Šiemet dalyvavę vyresnių klasių moksleiviai turėjo išskirtinę progą pajusti universiteto pulsą – gyveno bendrabutyje, dalyvavo specialiai paruoštoje fakultetų programoje ir atliko praktines tarpdisciplinines užduotis.

2016-ųjų metų stovyklos akcentu tapo kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ pirmą kartą stovyklos metu organizuotos dviejų dienų dirbtuvės, kur pirmą dieną moksleiviai išklausė kursą apie 3D modeliavimą ir išbandė tai praktiškai. Vėliau dalyvavo spalvingame fotografavimo ir filmavimo įterpiant specialiuosius efektus kurse, po kurio stebėjo pogamybinį procesą bei gavo dovanų savo nuotraukas. Antrąją dieną dirbtuvėse elektronikos tema stovyklos dalyviai klausėsi interaktyvios pamokos su aukštos įtampos efektų vizualizacija (Tesla rite), važinėjosi elektrine riedlente, pietums ragavo savo pačių CNC spausdintus blynus bei dalyvavo „pasidaryk pats“ dirbtuvėse „Šviesos muzika“, kur patys konstravo garsiakalbius ir juos išsivežė namo kaip apčiuopiamą stovyklos prisiminimą.

Stovyklos metu netrūko susitikimų su VGTU mokslininkais, dėstytojais, kurie pristatė inžinerines profesijas. Moksleiviai su statybos sritimi susipažino Civilinės inžinerijos mokslo centre, kur ekskursiją vedė direktorius dr. Šarūnas Skuodis. Stovyklautojai apžiūrėjo turimą įrangą, techniką, įrengtas laboratorijas, stebėjo atliekamus eksperimentus.
Dalyviai lankėsi Aplinkos inžinerijos fakultete, kur turėjo galimybę susipažinti su išmaniosiomis technologijomis: miesto projektavimu bei dirbdami grupėse sukūrė savo miesto modelį ir infrastruktūrą, išgirdo apie atsinaujinančius išteklius pastatuose, vandens taupymą, lazerinį skenavimą geodezijoje. Laboratorijoje moksleiviai galėjo atlikti kvapo tyrimus dinaminės olfaktometrijos metodu ir įsitikinti, kurie geba atskirti kvapus geriausiai.

Stovyklos pabaigoje moksleivius į svečius pakvietė A. Gustaičio aviacijos institutas, kur Skrydžių praktikų bazės direktorius Kęstutis Šilkaitis dalyviams parodė Kyviškių aerodromą, papasakojo apie turimus lėktuvus ir skrydžių valdymą. Pirmą kartą stovyklos istorijoje su moksleiviais atvyko susitikti ir patirtimi pasidalinti VGTU absolventai. „Kaunas Aircraft Maintenance Services“ kokybės vadovas Vydūnas Pakrijauskas ir Boeing 737 pilotas, UAB „KlasJet“ skrydžių departamento direktorius Mantvynas Latvėnas pristatė darbo aviacijos srityje specifiką, naujausias tendencijas ir atsakė į daugybę smalsių moksleivių klausimų. Bendrovės „Laserpas“ vadovas Mantas Vaskela atsivežė bepilotį įrenginį - droną, kuris netrukus pakilo į orą ir moksleiviai galėjo jį patys valdyti.

Stovyklos organizatorių komanda džiaugėsi, kad kasmet vis daugiau moksleivių nori dalyvauti stovykloje, o šių metų dalyviai buvo ypač patenkinti pasiūlyta programa ir organizuotu laisvalaikiu. „Stovyklos misija – supažindinti su profesijomis ir padėti atrasti save dominančią sritį, kurią asmuo pamiltų ir siektų tapti specialistu yra mūsų siekiamybė. Tikime, kad stovykla padės jaunuoliams atsakingai ir apgalvotai pasirinkti savo karjeros kelią“ – teigė Integracijos ir karjeros direkcijos l. e. p. direktorė Ugnė Narkevičiūtė.