Prabėgo praūžė liepos 6-oji – Valstybės diena. Kaip niekad stipriai džiaugėmės, kad esame Lietuvos piliečiai. Namuose ir širdyse skambėjo „Tautiška giesmė“ bei žodžiai, be kurių jau neįsivaizduojame Lietuvos Respublikos valstybinių švenčių: pilietiškumas, istorija, laisvė.
„VILNIUS TECH SKAITO vasarą“ kviečia pažinti ir iš naujo atrasti Lietuvą: įspūdingose dar nematytose fotografijose, istoriniuose archyvuose ar per humoro prizmę.
2011-2016 metais Lietuvoje su šeima gyvenęs vokietis istorikas ir miesto antropologas Felixas Ackermannas pasakoja apie Lietuvą kaip nepaprastai įdėmus ir sąžiningas jos gyvenimo stebėtojas, atvykęs čia iš išorės, bet matantis ir suprantantis jos rūpesčius ir problemas iš vidaus. Pasitelkęs komiškus atspalvius autorius pasakoja savo patirtį ir klausia skaitytojo: kaipgi čia yra – viskas labai blogai ar vis dėlto – liuks?
Prof. dr. Libertas Klimka pasakoja apie mažai žinomus ar plačiau nenušviestus istorinius faktus, turėjusius didelę įtaką miesto raidai. Čia taip pat pateiktos šviesuolių įžvalgos, aiškinančios magiškosios Vilniaus traukos priežastis. Kartu pasakojama ir apie vilniečius bei kitataučius Vilniaus gyventojus, jų spalvingus charakterius, nuopelnus mūsų šalies kultūrai.
Knygoje „Istorijos skanėstai“ pateikiamos netikėtos, pamirštos ar tiesiog niekada anksčiau negirdėtos smulkmenos, šmaikščios detalės, pagyvinančios net ir visai rimtus mūsų šalies istorinius įvykius. Čia sužinosite, kokius saldumynus lakūnai Darius ir Girėnas pasiėmė skrisdami per Atlantą, kur mėgo degintis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, kaip Lietuvoje atsirado ir išpopuliarėjo krepšinis – kas išmokė lietuvius jį žaisti. Taip pat paskaičiuosime, kiek blusų galėtų būti įstrigusios Baltijos jūros gintaruose.
Tai didžiausias ir brangiausias aerofotografijos leidinys, skirtas Lietuvos kraštovaizdžiui įamžinti. Knygą sudaro daugiau nei 250 itin aukštos kokybės didelio formato fotografijų su vietų ir objektų aprašymais, autoriaus komentarai ir pasakojimas apie projekto įgyvendinimo detales.
Šioje knygoje naudojantis gausia istorine medžiaga, atskleidžiama, ką amžių sandūroje (t. y. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje) gyvenusiam lietuviui reiškė žemė, miškas ir... degtinė ar emigracija. Kas labiausiai rūpėjo anų laikų lietuviui, kuo jis džiaugėsi, ko gėdijosi, kaip to meto Lietuvoje žiūrėta į verslą ar amatus, kas (ir kada) valgyta, o kada (ir kiek) praustasi. Kaip Lietuvoje atsirado lauko tualetai, kiek kontrabandos buvo knygnešystėje, kaip „lietuvinta“ kalba ir kokios aistros virė dėl būtinybės (ne)griauti carinius paminklus.
„Lietuvos miestai“ – tai paskutinis ciklo „Vaizdų kaita“ albumas, kuriame senieji (iki XX a. vidurio) Lietuvos miestų-savivaldybių centrų vaizdai gretinami su šiuolaikiniais tų pačių vietų kadrais. Šis smalsumą žadinantis leidinys patrauklia forma supažindina skaitytojus su miestų pokyčiais laikui bėgant.
Prisijungti prie VILNIUS TECH skaito projekto galite čia
>>>
VILNIUS TECH bendruomenės interviu ir rekomenduojamas knygas rasite čia
>>>
Pasiskolinti grožinės literatūros knygas į namus galite per
VILNIUS TECH Virtualiąją biblioteką. Gavę pranešimą apie paruoštą užsakymą, atvykite pasiimti leidinių į nurodytą vietą: Centrinę biblioteką (I a. 101 kab.) ar skaityklą fakultete.