Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VILNIUS TECH SKAITO vasarą: minint Pasaulinę fotografijos dieną
2023-08-18
VILNIUS TECH SKAITO vasarą: minint Pasaulinę fotografijos dieną
Tai – vaizdų išsaugojimo technologija, kurios užuomazgos atsirado dar prieš mūsų erą. Technologija, be kurios šiandien negalime įsivaizduoti savo kasdienybės. Fotografija. Rugpjūčio 19 d. minima Pasaulinė fotografijos diena ir VILNIUS TECH SKAITO vasarą pristato knygų popuri: tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems fotografams, besidomintiems architektūros, gamtos fotografija ar tiesiog norintiems susipažinti su įvairiomis šio vizualaus meno apraiškomis.
Pasiskolinti knygas į namus galite per VILNIUS TECH Virtualiąją biblioteką.
Gavę pranešimą apie paruoštą užsakymą, atvykite pasiimti leidinių į nurodytą vietą: Centrinę biblioteką (I a. holas) ar skaityklą fakultete.
Primename, kad VILNIUS TECH Bibliotekos Virtualių parodų archyve galite pamatyti pradedančiųjų ir profesionalių fotografų parodų.
VILNIUS TECH Bibliotekoje rasite šias knygas apie fotografiją bei fotografijų albumus: | |
Raimondas Paknys „Mūro istorijos“ Tai buvusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos žemių nykstančio paveldo fotografijų albumas. Albumas parengtas parodų „Išlikęs laikas. LDK mūrų istorijos" Lietuvos nacionaliniame muziejuje (2016), „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas" Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (2019) ir būsimos parodos šiame muziejuje pagrindu.
Albume skelbiamos Tomo Venclovos, Giedrės Jankevičiūtės ir Rimvydo Petrausko esė. Šalia fotografijų – istoriko komentarai, kuriuose trumpai aptariama objekto vertė ir svarbiausi jo istorijos momentai.
|
|
Roland Barthes „Camera lucida: pastabos apie fotografiją“ Roland‘o Barthes‘o paskutinė knyga „Camera lucida“ tebėra pats įtakingiausias fotografijos fenomeno aiškinimas. Galbūt tai lemia tvirtas autoriaus apsisprendimas ieškoti atsakymo į klausimą „kas yra fotografija?“, nemeluojant sau, kad ir kokia kankinanti būtų žvilgsnio į mylimų žmonių atvaizdus savianalizė. Įprasti tyrimo metodai čia netiko, todėl Barthes‘as ėmėsi kurti naują „mokslą vienam objektui“ rizikuodamas kalbėti balsu, kurio niekas nesupras. |
|
Aušra Barysienė „Tokia nuotrauka: praktinis vadovas“ Kai vieną dieną nusibosta tiesiog spaudyti fotoaparato užrakto mygtuką, pradedi studijuoti fotografiją, imiesi rimtų projektų arba eksperimentų.
Aprašyti darbai įkandami kiekvienam ir skirti eksperimentuoti buitiniame lygmenyje. Čia ir dabar yra tiesiog žaidimų aikštelė, kurioje kviečiu išbandyti 99 būdus sukurti kitokią nuotrauką.
|
|
Marius Jovaiša „Nereg@ta Lietuva, 2009“ „Neregėta Lietuva 2009“ – Lietuvos vardo Tūkstantmečio jubiliejui skirtas leidinys, kuriame pateikiama 100 įspūdingiausių Lietuvos aerofotografijų: nuo Vilniaus senamiesčio iki Neringos kopų, nuo Raigardo slėnio iki Mūšos vingių. |
|
„Lights on : gidas į šiuolaikinę Lietuvos jaunųjų fotografiją“ „Ši rinktinė – vienas iš daugybės galimų žvilgsnių į jaunąją šiuolaikinės Lietuvos fotografijos kartą, nuomonė, kurios gale taškas nededamas…“ E. Deltuvaitė |
|
Jan Bułhak „Vilnius. I knyga“ Jan Bułhak „Vilnius. II knyga“ Janas Bułhakas – žymiausias XX a. pirmosios pusės Vilniaus vaizdų fotografas, šiame mieste praleido beveik visą brandųjį savo gyvenimą. Čia įsikūręs prieš Pirmąjį pasaulinį karą, jis dirbo miesto fotografu, buvo jo gyvenimo liudininkas bei dalyvis – fotokamera fiksavo istorinius ir kultūrinius įvykius, fotografavo istorines asmenybes ir paprastus vilniečius, bažnytines ir etnografines šventes, dokumentavo architektūros paminklus. |
|
Bryan Peterson „Susipažinkite: išlaikymas“ Iš pažiūros nepalankios fotografavimo sąlygos suteikia naujų kūrybinių galimybių. Šios knygos autorius, remdamasis savo paties nuotraukomis, nuosekliai aiškina, kaip, naudojantis įvairiomis fotografijos technikomis, jas sukurti. Knyga skirta visiems pasiryžusiems kūrybiškai tobulėti fotografijos entuziastams. |
|
Michael Freeman „Fotografo akis. Geresnės skaitmeninės fotografijos: kompozicija ir dizainas“ Fotografijos eksperto ir autoriaus Michael Freeman knyga „Fotografo akis“ iš esmės skiriasi nuo didžiulio kiekio įvairiomis kalbomis mus užplūdusių knygų, mokančių techninių gudrybių, technikos pažinimo, „Photoshop‘o“ ir kitų postprodukcijos galimybių. Tai knyga apie skaitmeninės fotografijos kompoziciją, kitaip tariant apie vizualinę fotografijos kalbą, netgi savotišką fotografijos gramatiką, ar jos filosofiją. |
Pasiskolinti knygas į namus galite per VILNIUS TECH Virtualiąją biblioteką.
Gavę pranešimą apie paruoštą užsakymą, atvykite pasiimti leidinių į nurodytą vietą: Centrinę biblioteką (I a. holas) ar skaityklą fakultete.
Primename, kad VILNIUS TECH Bibliotekos Virtualių parodų archyve galite pamatyti pradedančiųjų ir profesionalių fotografų parodų.