Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VILNIUS TECH studentai dalyvavo pirmajame Baltijos šalių GenAI hakatone – Baltic AI Hack
2024-10-14
VILNIUS TECH studentai dalyvavo pirmajame Baltijos šalių GenAI hakatone – Baltic AI Hack
2024 m. spalio 4-6 dienomis Rygoje vyko pirmasis Baltijos šalių studentų hakatonas „BalticAIHack“, kuriame dalyvavo VILNIUS TECH Fundamentinių mokslų fakulteto (FMF) studentai. Renginyje, skirtame generatyvinio dirbtinio intelekto (GenAI) technologijų pritaikymui, dalyvavo komandos iš VILNIUS TECH, Rygos technikos universiteto (RTU), Talino technologijos universiteto (TalTech) ir Tartu universiteto.
Hakatono metu dalyviai turėjo prieigą prie „Meta Llama“ didžiųjų kalbos modelių ir IBM infrastruktūros, leidžiančios pasiūlyti naujus sprendimus keturiose pagrindinėse srityse: švietime, tvarume, socialinėje įtraukyje ir viešosiose paslaugose. Iš viso renginyje dalyvavo apie 150 studentų, suburtų į 34 komandas, kurios per dvi dienas generavo inovatyvius GenAI sprendimus.
FMF studentai tarp finalistų ir publikos favoritų
VILNIUS TECH atstovavo 19 studentų, iš kurių 8 buvo FMF studentai – keturi bakalauro (Emilis Keras, Nertė Diečkutė, Reda Šilėnaitė, Ainaras Jonutis) ir keturi magistrantai (Monika Petrulevič, Kamilė Stonytė, Augustė Smolskaitė, Vestina Bertašiūtė). Jie subūrė dvi komandas – „AlumniCareerAI“ ir „AlumniLink“, kurios siekė pasinaudoti dirbtiniu intelektu, siekiant pagerinti absolventų karjeros stebėseną ir sąsajas su mokymo įstaigomis.
„AlumniCareerAI“ komanda pateko tarp 12 geriausių komandų ir finale laimėjo publikos simpatijų prizą už inovatyvų GenAI sprendimą, leidžiantį universitetams geriau suprasti absolventų karjeros trajektorijas, pritaikyti studijų programas ir skatinti bendruomenės kūrimą.
Nauji įgūdžiai ir GenAI galimybės
Hakatono metu VILNIUS TECH studentai ne tik varžėsi dėl prizų, bet ir įgijo vertingų įgūdžių, susijusių su dirbtiniu intelektu. Jie gilinosi į Meta Llama modelius ir IBM Watson platformą, tyrinėjo didelius duomenų rinkinius ir taikė pažangias analitines technikas, kurios padės formuoti ateities sprendimus tiek švietime, tiek kitose svarbiose srityse.
BalticAIHack patirtis FMF studentams buvo įrodymas, kad dirbtinis intelektas gali turėti realų poveikį sprendžiant globalius iššūkius. Šis hakatonas ne tik praplėtė studentų techninius įgūdžius, bet ir suteikė galimybę bendradarbiauti tarpdisciplininėse komandose bei įkvėpė naujoms inovacijoms.