2024-11-29
VILNIUS TECH ir UTS susitikime aptarti inovacijų ir mokslinių tyrimų prioritetai
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) įvyko susitikimas su University of Technology Sydney (UTS) atstovais, kuriame buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės mokslinių tyrimų, inovacijų bei tarptautinių projektų srityse. Šis susitikimas svarbus žingsnis stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Australijos aukštojo mokslo institucijų, orientuotą į ilgalaikius, globalius pokyčius.
UTS – inovacijomis garsėjantis universitetas
UTS yra vienas iš pirmaujančių Australijos universitetų, aktyviai dirbančių su pasauliniais iššūkiais klimato kaitos, nulinės emisijos, sveikatos technologijų, kūrybinių industrijų bei kosmoso ir gynybos srityse. Universitetas užima aukštas pozicijas pasauliniuose reitinguose: 88 vietą pasaulyje pagal QS 2025 pasaulinį reitingą (2025 QS World Rankings), 39 vietą pagal tyrimų kokybę (2024 Times Higher Education World Rankings) ir 13 vietą pagal Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (2024 THEImpact Rankings).
UTS atstovas susitikimo metu akcentavo universitetų bendradarbiavimo svarbą skatinant inovacijas tarpdisciplininiuose tyrimuose bei glaudų bendradarbiavimą su partneriais, siekiant teigiamų pokyčių visuomenėje, pramonėje ir aplinkoje. Universitetas ypatingą dėmesį skiria jaunų mokslininkų rengimui, siūlydamas pramonės poreikius atitinkančias programas, kurios ruošia būsimas akademinės bendruomenės ir pramonės lyderių kartas.
VILNIUS TECH ir UTS bendradarbiavimo perspektyvos
VILNIUS TECH pristatė savo mokslinių tyrimų ir inovacijų prioritetus, tarp kurių – žiedinė ekonomika ir klimatui neutralūs sprendimai, tvarumo technologijos, išmaniosios transporto sistemos, skaitmeninio saugumo sprendimai ir dirbtinio intelekto taikymas. UTS mokslo prorektorius prof. Chris Turney pabrėžė, kad „tarptautinės partnerystės yra pagrindas mokslinių tyrimų, kurie turi realią įtaką pasauliniu mastu.“
VILNIUS TECH Išmanių ir klimatui neutralių gamybos procesų, medžiagų ir technologijų kompetencijų centro dir. Simonas Barsteiga ir Tvarumo centro dir. doc. dr. Raimondas Grubliauskas taip pat pristatė savo vadovaujamų centru veiklą, ateities perspektyvas bei potencialaus bendradarbiavimo galimybes šiose srityse.
Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės doktorantų rengimo srityje, bendrų paraiškų ES finansavimo programoms (pvz. tokių kaip „Horizon Europe“) rengimas bei bendradarbiavimas inovacijų ir verslumo skatinimo srityse, kuriant ateities technologijas.
Abi šalys išreiškė norą kurti ilgalaikius partnerystės ryšius, kurie leistų keistis gerąja praktika ir prisidėtų prie darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, tad šis susitikimas ne tik parodė abiejų universitetų bendrų interesų sinergiją, bet ir įkvėpė tolimesniems veiksmams.
Abi institucijos išreiškė pasiryžimą stiprinti strateginius ryšius ir siekti bendrų tikslų, kurie turėtų teigiamą poveikį ne tik akademinei bendruomenei, bet ir visuomenei bei pramonei. Artimiausiu metu planuojamas bendrų paraiškų ES finansavimo programoms, tokioms kaip „Horizon Europe“, rengimas.
Abi institucijos išreiškė pasiryžimą stiprinti strateginius ryšius ir siekti bendrų tikslų, kurie turėtų teigiamą poveikį ne tik akademinei bendruomenei, bet ir visuomenei bei pramonei. Artimiausiu metu planuojamas bendrų paraiškų ES finansavimo programoms, tokioms kaip „Horizon Europe“, rengimas.
Susitikimo dalyviai: CCE+ grupės direktorius (Cormack Consultancy Group) Gintaras Steponavičius, UTS mokslo prorektorius Chris Turney. VILNIUS TECH atstovai: mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas, Mokslo direkcijos dir. doc. dr. Vaidotas Vaišis ir dir. pavaduotoja dr. Jelena Kabulova, Išmanių ir klimatui neutralių gamybos procesų, medžiagų ir technologijų kompetencijų centro dir. Simonas Barsteiga, Doktorantūros mokyklos vadovė doc. dr. Skirmantė Mozūriūnaitė, Tvarumo centro dir. doc. dr. Raimondas Grubliauskas.