2024-12-30
Žvilgsnis į ateinančius metus
Besibaigiantys 2024-ieji metai Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH) buvo išties neeiliniai – Lietuvos jūreivystės akademijos, 11-ojo fakulteto, prijungimas prie VILNIUS TECH, užmegztos partnerystės su verslo įmonėmis, užsienio universitetais, išskirtiniai bendruomenės narių pasiekimai, įgyvendinti projektai, dalyvavimas universiteto vardą populiarinančiuose renginiuose, sėkmingai įgyvendinta priėmimų kampanija, subūrusi dar didesnę bendruomenę, triukšminga visą Vilnių sudrebinusi mokslo metų pradžios šventė, ir kt.
Nors tai tik dalis svarbiausių VILNIUS TECH įvykių, kitais metais jų bus dar daugiau – universiteto bendruomenės nariai kasmet stebina vis labiau. Dalinamės VILNIUS TECH vadovų komandos narių mintimis, kas mūsų laukia 2025 metais.
VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas
Naujus mokslo metus pradėjome išaugę, savo studijų kryptis praturtinę jūrinio transporto sritimi. Džiaugiuosi ir noriu padėkoti visiems darbuotojams, kurie užtikrino, kad Lietuvos jūreivystės akademijos prisijungimas prie mūsų universiteto vyko sklandžiai, sėkmingai bendradarbiaujant, sprendžiant iškilusias užduotis. Tikiuosi, kad šis svarbus susijungimo žingsnis pateisins visų mūsų, mokslininkų, studentų lūkesčius.
Dar viena džiugi žinia pasiekė ir šiomis dienomis – patvirtintas naujos laboratorinės bazės Klaipėdoje finansavimas, jos statyboms skirta 4,8 mln. Eur.
Galime pasidžiaugti ir tuo, kad 2024 metai mūsų universiteto darbuotojams buvo sėkmingi finansine prasme. Net iki 30 proc. kilo atlyginimai visiems darbuotojams.
Prabėgę metai VILNIUS TECH buvo ryškūs ne tik džiaugsmais, pasiekimais, bet ir iššūkiais, kuriuos pavyko įveikti.
Mūsų universitete pradėjo dirbti nemažai dėstytojų iš Ukrainos. Stengiamės, kad jų integracija į mūsų bendruomenę būtų spartesnė ir sklandesnė. Kviečiu ir dėkoju mūsų bendruomenei už visokeriopas iniciatyvas remiant Ukrainą.
Viena iš svarbių dedamųjų, siekiant kokybės tiek moksle, tiek ir studijose – informacijos perdavimo užtikrinimas. Tai, tokioje didelėje organizacijoje, kaip mūsų universitetas, neretai tampa iššūkiu. Būtent dėl šios priežasties VILNIUS TECH sukūrėme horizontalios komunikacijos schemą, kuri, žvelgiant iš vadybinės perspektyvos, apima ne tik vertikalią, bet ir horizontalią informacijos perdavimo kryptį.
Pavyzdžiui, informacija ir sprendimai, kuriuos priimame rektorato metu, tarpininkaujant dekanams, pasiekia prodekanus ir katedrų vedėjus bei dėstytojus. Senato sprendimai pasiekia bendruomenę rašytine forma ir bendradarbiaujant senatoriams.
Siekdami užtikrinti didesnį informuotumą ir išgirsti visų universiteto bendruomenės narių nuomonę tiesiogiai, įvedėme susitikimus su Studijų programų pirmininkais, katedrų vedėjais ir katedrų administracija.
Be to, prorektoriai kas dvi savaites organizuoja susitikimus su savo kuruojamos srities prodekanais. Tai padeda užtikrinti efektyvią informacijos sklaidą. Tam, kad vadovai galėtų ne tik sužinoti informaciją, bet ir aptarti iškylančias problemas, vyksta dekanų ir centrinių padalinių vadovų susitikimai.
Akivaizdu, kad metai buvo įspūdingi ir viliuosi, kad kiekvieno VILNIUS TECH bendruomenės nario širdyje bei prisiminimuose išliks tik pačios gražiausios jų akimirkos.
Noriu padėkoti kiekvienam iš jūsų – už atsidavimą, tikėjimą, norą tobulėti, atrasti tai, kas dar neatrasta ir išnaudotas galimybes – už viską, ką kasdien darote ne tik dėl savęs, bet ir dėl visos VILNIUS TECH bendruomenės.
Neabejoju, kad su tokia komanda priešakyje, kitais metais nuveiksime dar daugiau. Svarbiausia – nenuleiskime rankų, kai bus sunku!
Kaip ir įprasta gyvenime, mūsų laukia daug ir įvairių iššūkių. Tikiuosi, kad mūsų visų susitelkimas bendriems tikslams bus sėkmingas, o Naujieji metai visiems atneš taiką, ramybę ir sėkmę!
Belaukiant Šv. Kalėdų, norisi palinkėti įsiklausymo, supratingumo, laimės kiekvieno Jūsų šeimoms, sugebėjimo džiaugtis gyvenimu kiekvieną akimirką ir visada sulaukti naujų, neįtikėtinų atradimų tiek moksle, tiek asmeniniame gyvenime!
Būkit sveiki ir laimingi!
Sėkmės mums visiems!
Studijų prorektorė doc. dr. Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė
2025 metais tikimės stojantiesiems pasiūlyti tris naujas studijų programas bei atnaujintas, rinkos poreikius atitinkančias specializacijas. Sustiprėjęs ATHENA partnerių tinklas leido išvystyti net kelias stiprias partnerystes dvigubo laipsnio studijų kūrimui, tad per ateinančius metus bus sukurtos naujos galimybės studentams – bus suderintos studijų programos su trimis partneriais universitetais, o studentai turės galimybę įgyti ir ATHENA partnerio universiteto diplomą per tą patį studijų laikotarpį. Ateinančiais metais toliau dėmesį skirsime studijų kokybės gerinimui ir vidinės studijų kokybės užtikrinimo sistemos sukūrimui, kuri leis pasiruošti nuo 2027-ųjų pasikeisiančiai studijų išorinio vertinimo tvarkai, kai nebeliks studijų krypčių vertinimo, o studijų programų kokybę teks pademonstruoti institucinio vertinimo metu.
Užtikrindami studijas administruojančių komandų kompetencijas, didinsime studijų prieinamumą, tarptautiškumą ir atitikimą rinkos poreikiams. Stiprinsime individualizuotą paramą studentams ir informuotumą, siekdami sumažinti iškritimą iš studijų ir užtikrinti sėkmingą studijų baigimą. Matydami didėjančią mokymosi visą gyvenimą paklausą, pasiūlysime kvalifikacijos tobulinimui skirtus kursus, modulius besimokantiesiems patogiai prieinamu būdu. Planuojame tobulinti skaitmeninius įrankius, skirtus sprendimams, susijusiems su studijų administravimu, priimti.
Tikime, kad 2025 metai bus tokie patys sėkmingi stojančiųjų skaičiumi, kaip ir praėjusieji. Švietimo mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) įvedus pakeitimus stojamojo konkursinio balo skaičiavimuose, pritraukti reikalingą rinkai būsimųjų inžinierių skaičių gali tapti iššūkiu, tad didelis dėmesys bus skiriamas mokinių informuotumui ir sąmoningumui, renkantis savo karjeros kelią. Teiksime metodinę pagalbą bendrojo ugdymo STEAM mokytojams, kad kartu galėtume rengti Lietuvai taip reikalingus inžinierius.
Strateginės partnerystės prorektorius doc. dr. Adas Meškėnas
Daugeliui ne paslaptis, kad 2025 m. Europos žaliąja sostine išrinktas Vilnius. Minint šį pasiekimą, VILNIUS TECH organizuos įvairius renginius, skirtus didinti visuomenės sąmoningumą ir skatinti bendruomenės įsitraukimą į tvarumo praktikų taikymą. Šių iniciatyvų metu bus nagrinėjamos aktualios aplinkosaugos temos – švaraus oro ir vandens išsaugojimas, biologinės įvairovės apsauga bei miesto želdynų plėtra.
Ne mažiau svarbu paminėti, kad esame numatę ir VILNIUS TECH lauko erdvių transformaciją – sieksime sukurti tvarią, estetišką ir funkcionalią viešąją erdvę, kuri būtų patogi naudotis tiek universiteto bendruomenei, tiek vilniečiams. Sieksime integruoti gamtą, architektūrą bei inovacijas, sukurdami įtraukiančią ir ekologiškai sąmoningą VILNIUS TECH studentų miestelio aplinką.
Kitais metais su partneriais organizuosime ir konferencijas. Pagrindinės jų:
- birželio 11-13 d. VILNIUS TECH vyks NORDTEK Šiaurės šalių techniškųjų universitetų tinklo konferencija „Tvari ir skaitmeninė universitetų transformacija“ (angl. Green and Digital University Transformation), siejama su Vilniumi – Europos žaliąja sostine 2025 m;
- kovo-birželio mėnesiais, kartu su Italijos ambasada, planuojama organizuoti „Ekonomikos ir technologijų“ plenarinių sesijų ciklą (angl. Economy-Tech Talks), skirtą atskleisti ekonomikos ir technologijų ateities tendencijas, aptarti iššūkius ir jų sprendimus.
Kitais metais ir toliau stiprinsime ryšius ne tik su užsienio partneriais – tęsime ATHENA Europos universitetų aljanso bendras projektines veiklas ir iniciatyvas – bet ir alumnų bendruomene, dar labiau skatinsime jos įsitraukimą į VILNIUS TECH veiklas.
Ir toliau rūpinsimės VILNIUS TECH studentais, su įvairių sričių verslo atstovais konsultuosime juos karjeros klausimais, vykdysime didžiulio susidomėjimo sulaukusio Skaitmeninių ženkliukų projekto plėtrą, integruodami ne tik studentus, alumnus, bet ir verslo atstovus.
Stengsimės, kad jaunuoliai studijomis VILNIUS TECH susidomėtų kuo anksčiau – planuojame pradėti steigti verslo ir viešojo sektoriaus subjektų stipendijas moksleiviams, kurie iš anksto pasirinks studijas universitete.
Mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas
2025-ieji VILNIUS TECH neįsivaizduojami be Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEPI). Tiesa, siekiant užsibrėžtų tikslų, laukia ir tam tikri iššūkiai:
- Strategiškai svarbių mokslo krypčių rezultatų didinimas LMT palyginamajam ekspertiniam 2023–2027 m. MTEP veiklos kokybės, ekonominio ir socialinio poveikio bei perspektyvumo vertinimui.
- Visapusiškas Lietuvos jūreivystės akademijos įtraukimas į universiteto MTEPI veiklas.
- Išmanių ir klimatui neutralių gamybos procesų, medžiagų ir technologijų kompetencijų centro („SmartEcoTech“) ir Skaitmeninės gynybos kompetencijų centro (DIGI-DEFENSE) infrastruktūrų įveiklinimas.
- Civilinės inžinerijos mokslo centro „Universitetų ekscelencijos iniciatyva“ programos projekto veiklų, skirtų žmogiškųjų resursų gerinimui, suderinamumas ir integracija su strateginiais projektais.
- Nacionalinio lustų kompetencijos centro įsijungimas į Europos lustų konsorciumą bei veiklų integracija.
- „Google Cyber Seminars“ programos įgyvendinimo veiklų pradžia bei veiklos modelio išvystymas.
Šios veiklos ir iššūkiai – neatsiejama VILNIUS TECH siekio kurti inovatyvią, tvarią ir visuomenei naudingą ateitį, dalis.
Kancleris doc. dr. Vaidotas Trinkūnas
Ateinančiais metais ir toliau vystysime ir atnaujinsime studijoms, mokslui ir eksperimentinei plėtrai skirtą infrastruktūrą – gerinsime darbuotojų ir dėstytojų darbo sąlygas, studentų gyvenimo bendrabučiuose sąlygas, įrengsime studentams ir darbuotojams skirtas poilsio zonas.
Planuojame pradėti ir Juodkrantės mokslinių tyrimų laboratorijos rekonstrukcijos darbus, Lietuvos jūreivystės akademijos naujojo pastato statybas, Antano Gustaičio aviacijos instituto auditorijų-administracinio pastato statybas, Saulėtekio rūmų I laboratorinio korpuso kompetencijų centro ir SMI kompozitinių medžiagų laboratorijos patalpų įrengimo darbus. Nuosekliai vykdome aplinkotvarkos darbus ir ruošiame projektus tolimesniems VILNIUS TECH infrastruktūros atnaujinimo darbams.
2024-aisiais į bendrabučių atnaujinimą investuota apie 1 mln. Eur, bet studentų gyvenimo sąlygų gerinimas išliks aktualus ir 2025 m. Jau yra parengtas penktojo studentų bendrabučio Energetinio ir funkcinio modernizavimo planas, gautas darbus leidžiantis statybų leidimas. Tai ne tik prioritetinis, bet ir pats brangiausias infrastruktūros atnaujinimo projektas. Todėl norint pradėti jį įgyvendinti, reikalingas papildomas finansavimas, kurį tikimasi gauti dalyvaujant energetinio pastatų modernizavimo programoje.
Vieni pagrindinių darbų Informacinių technologijų ir sistemų centre dirbantiems kolegoms kitais metais – studentų priėmimo modulio atnaujinimas.
-
- Puslapio administratoriai:
- Ugnė Daraškevičiūtė