Žinių ir technologijų perdavimo centras
Naujienos
Į jaunųjų mokslininkų konferenciją apie transportą atkeliavo ir užsienio studentų
2015-05-21
Į jaunųjų mokslininkų konferenciją apie transportą atkeliavo ir užsienio studentų
Gegužės pradžioje vykusioje 18-ojoje jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Mokslas – Lietuvos ateitis. Transporto inžinerija ir vadyba“ dalyvavo apie šimtas dalyvių iš kurių 49 skaitė pranešimus. Jaunieji Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai perskaitė 39 pranešimus, dalyvių iš kitų Lietuvos universitetų buvo du. Konferencijoje dalyvavo ir jaunųjų Ukrainos mokslininkų. Jie perskaitė 8 pranešimus.
Visi pranešimai perskaityti trijose konferencijos sekcijose: inžinerija ir matematinis modeliavimas; energetika, eismo sauga ir aplinkai draugiškos transportavimo sistemos; transporto inžinerinė ekonomika ir vadyba. Pranešimai skaityti lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.
Šiemet suėjo 18 metų, kai konferenciją organizuoja VGTU. Prie konferencijos jau aštunti metai prisijungia Nacionalinis aviacijos universitetas iš Ukrainos sostinės – Kijevo. Ketverius metus bendradarbiaujama su Lietuvos automobilių inžinierių sąjunga, dvejetą metų – su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“. „Džiaugiamės, jog šie partneriai praturtina mūsų konferencijas savo pranešimais ir suteikia progą išgirsti apie tarptautinius pavyzdžius, suprasti, kas aktualu ir svarbu kitose šalyse – jaunųjų mokslininkų konferencijose daug naudingos informacijos gauna ne tik magistrantai, doktorantai, bet ir patyrę transporto inžinerijos tyrėjai“, – sakė VGTU Transporto technologinių įrenginių katedros profesorius, konferencijos organizacinio komiteto pirmininkas dr. Olegas Prentkovskis.
Jis plenariniame posėdyje pristatė transporto tematikos aktualumą šalies ekonomikai, o sveikinimo žodžius tarė VGTU Transporto inžinerijos fakulteto prodekanas prof. dr. Edgar Sokolovskij bei organizacinio ir mokslo komitetų narys, NAU (Kijevas, Ukraina) prof. habil. dr. Andrii Bieliatynskyi.
Konferencijoje diskutuota apie modernias, energiją taupančias transportavimo sistemas, taip pat transporto infrastruktūrą, darnią sistemų tarpusavio sąveiką. Aptarti transporto srautų modeliavimo principai, valdymas ir stebėsena, taip pat programinė įranga ir valdymo sistemos, automobilių ir skaitmeninio pasaulio sąveika.
Kalbėta ir apie ateities transporto priemones, transportavimo sistemas ir infrastruktūrą, krovos ir aktyviosios saugos technologijas. Išnagrinėta transporto sistemų ir transporto priemonių patikimumas ir sauga, ateities pavaros – tobulesni vidaus degimo varikliai, hibridinės ir elektrinės pavaros, kuro kasetės, alternatyvūs degalai.
Taip pat aptartos naujos koncepcijos transporto priemonės ir jų sukūrimo prielaidos – inovatyvios medžiagos, lengvos konstrukcijos, nauji detalių sujungimo būdai. Daug dėmesio skirta transporto politikai, taip pat – keleivių ir krovinių vežimo technologijoms, multimodaliniam transportui ir transporto ekonomikai bei vadybai.
-
- Puslapio administratoriai:
- Lina Bakšienė
- Ugnė Daraškevičiūtė