Žinių ir technologijų perdavimo centras
Naujienos
INOVEKS projekto metu VGTU studentai įkūrė 14 įmonių
2015-10-05
INOVEKS projekto metu VGTU studentai įkūrė 14 įmonių
Rugsėjo pabaigoje finišavo verslumo projektas „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas (INOVEKS)“. Uždaromasis renginys vyko Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU).
Projektą vykdė Mokslo inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), VGTU buvo vienas iš pagrindinių projekto partnerių. INOVEKS tikslas – skatinti verslumą universitetuose, padėti sukurti darbo vietas studentams, jauniesiems mokslininkams ir tyrėjams, siekiant mažinti vadinamąjį „protų nutekėjimą“ į užsienį. Projekto metu mokslo ir verslo profesionalų komandos jauniesiems verslininkams padėjo išgryninti idėjas ir įvertinti jų potencialą rinkoje.
VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas džiaugėsi, kad universiteto studentai aktyviai dalyvavo INOVEKS projekte ir pasiryžo pradėti savo verslą: „Labai skatinu ir toliau visus studentus naudotis gyvenime suteiktomis galimybės. O universitete tų galimybių yra daug: nuo idėjų banko iki verslo VGTU Verslumo centre“.
Vienas svarbiausių šiuolaikinių universitetų iššūkių – išugdyti verslius studentus, galinčius tinkamai pristatyti save, našiai dirbti verslo įmonėse bei susikurti sau darbo vietas. „Čia VGTU turi vieną išskirtinę stiprybę: universiteto rengiamų specialistų įvairovė leidžia suburti visą verslui kurti reikalingą komandą. Pavyzdžiui, idėjos gali gimti pas elektronikos ar mechanikos specialistus, o verslo plėtrai reikalingomis finansų valdymo ar ekonomikos žiniomis prie jų prisidėti gali Verslo vadybos fakulteto atstovai“, – atkreipė dėmesį VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė.
„INOVEKS projekto metu studentai turėjo galimybę ne tik kurti savo inovacijų prototipus universiteto laboratorijose ir kompetencijų centruose, bet ir pristatyti savo rezultatus verslininkams, investuotojams, privataus kapitalo fondų atstovams. Sukurtos technologijos pristatytos ir parodose, inovacijų forumuose, akseleravimo centruose“, – pasakojo INOVEKS projekto specialistė Agnė Vaiciukevičiūtė.
Susumuoti įgyvendinto projekto rezultatai itin džiuginantys: per pirmąjį INOVEKS etapą sulaukta 411 įvairiausių idėjų paraiškų, prie projekto prisidėjo 16 partnerių, tarp jų vienas iš didžiausių konsorciumų, kurį sudarė VGTU su VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parku. Konsorciumo rėmuose įsikūrė net 21 įmonė, iš kurių 14-oje dalyvauja VGTU studentai. Projekto metu jo dalyviams suteikta 3671 individuali konsultacija, suorganizuoti 102 renginiai siekiant atrinkti technologines idėjas tolesniam jų plėtojimui ir įgyvendinimui. 71 įmonė startavo antrajame projekto INOVEKS etape ir pasiekė finišą.
Pasidžiaugti sėkmingu projektu ir apibendrinti jo rezultatus uždaromajame renginyje susirinko geriausių 8-ių projekto metu įsteigtų įmonių atstovai, VGTU rektorius A. Daniūnas, VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė J. Stankevičienė, VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parko direktorius Gediminas Pauliukevičius, VGTU Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė Vilma Purienė, VGTU Strateginio planavimo, kokybės vadybos ir analizės centro direktorė Lidija Kraujalienė, VšĮ Verslumo akademijos direktorius Ramūnas Bložė ir kiti.
Projektas finansuotas Europos regioninio plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšomis.
VGTU studentai aktyviai kviečiami nuolat dalyvauti verslumo skatinimo projektuose, siūlyti savo idėjas VGTU idėjų banke ČIA, išbandyti save ir gauti neįkainojamos patirties.
-
- Puslapio administratoriai:
- Lina Bakšienė
- Ugnė Daraškevičiūtė