Dizaino katedra
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 251 2363
El. paštas crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOmRpemFpbm9rYXRlZHJhQHZpbG5pdXN0ZWNoLmx0Ij5kaXphaW5va2F0ZWRyYUB2aWxuaXVzdGVjaC5sdDwvYT4=:xx

Naujienos, skelbimai ir kita informacija

Naujienos iš Lietuvos kultūros tarybos (LKT)

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) 2021 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 4LKT-12(1.3) priėmė sprendimą dėl 38 asmenų įtraukimo į ekspertų duomenų bazę. Šiuo nutarimu papildyta ekspertų duomenų bazė 1 antropologijos, 2 archyvų, 2 cirko, 3 dizaino teorijos ir istorijos, 2 kultūros organizacijų vadybos, 2 kūrybinių industrijų, 1 menotyros (tarpdisciplininio meno sritis), 4 šiuolaikinės ir populiariosios muzikos, 3 socialinės integracijos (atskirties mažinimo) tarpkultūrinėmis veiklomis praktikos, 1 šokio praktikos, 5 tarpdisciplininio meno praktikos, 4 tarptautinių kultūros renginių vadybos, 1 teatro istorijos ir teorijos, 3 teatro praktikos ir 4 teisinės autorių teisių ir gretutinių teisių praktikos ekspertais. Į duomenų bazę įtrauktas ir LKT dizaino teorijos ir istorijos ekspertu pirmai, 2-jų metų kadencijai patvirtintas VILNIUS TECH Dizaino katedros prof., LKAS Ekspertų tarybos pirmininkas Jonas Jakaitis.
Lietuvos kultūros tarybos ekspertai vertina kultūros ir meno projektus. Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo atrinkti ekspertai įtraukiami į ekspertų duomenų bazę dvejų metų kadencijai. Kiekvieno finansavimo konkurso metu iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės, vertinančios paraiškas, pateiktas kultūros programoms, meno sritims ar stipendijoms gauti. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas Lietuvos kultūros tarybai bei pateikia konsoliduotus komentarus dėl siūlomų skirti sumų. Tas pats asmuo ekspertu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Ekspertai savo veiklą grindžia objektyvumo, nepriklausomumo, nešališkumo, konfidencialumo, įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, skaidrumo ir kitais su ekspertų vykdoma veikla susijusiais principais. 
Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.

 

prof. Jonas Jakaitis pakviestas dalyvauti Pasaulio architektūros ir dizaino „RTF Awards 2021“ konkurso darbų žiuri komisijoje

 

RTF Awards 2021“

https://www.re-thinkingthefuture.com/

https://awards.re-thinkingthefuture.com/wp-content/uploads/2020/10/RTF-Awards-2021.png
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius tech) Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos Ekspertų tarybos pirmininkas prof. Jonas Jakaitis pakviestas dalyvauti Pasaulio architektūros ir dizaino „RTF Awards 2021“ konkurso darbų žiuri komisijoje. Tai yra vienas iš prestižiškiausių pasaulio apdovanojimų architektūros, dizaino ir architektūrinės žurnalistikos bei kritikos veiklos srityse.
Konkursui pateiktus darbus vertins tarptautiniu mastu įtakinga žiuri komisija, sudaryta iš žinomų mokslininkų, pripažintų specialistų, žymių spaudos atstovų, kūrybinio dizaino profesionalų ir patyrusių verslininkų. Jie atidžiai vertins reitinguodami kiekvieną konkursui pateiktą darbą: „RTF Awards 2021“ žiuri narių sąrašas: https://awards.re-thinkingthefuture.com/jury-members/  
„RTF Awards 2021“ yra tarptautinis architektūros ir dizaino kūrybinių darbų konkursas siekiantis išaiškinti geriausių pasaulio 2020 m. architektūros, dizaino, bei kt. meninės veiklos sričių darbų nominantus.  
RTF yra tarptautiniu mastu veikiantis architektūros ir dizaino paslaugų centras, siekiantis pareikšti kritines įžvalgas apie antropogenizuotos aplinkos problemas ir pristatyti kūrybiškiausius bei novatoriškiausius projektus architektūros ir dizaino srityse ir taip sukurti aukščiausio lygio interaktyvią švietimo platformą.

Informaciją parengė
J. Jakaitis

 

Didžiuojamės savo studentų kūrybiškumu....

Sveikiname „de/form ” komandą Inovacijų dirbtuvės / Demola Vilnius užėmus 2 vietą!
Viena iš komandos narių Ugnė Latvėnaitė – Architektūros fakulteto Pramonės gaminių dizaino bakalauro studentė! Ugnė drauge su komandos nariais,Vilniaus dailės akademijos studentais, sukūrė įmonei „Piritas“ industrinio stiliaus baldų kolekciją, panaudojant modernius metalo apdirbimo būdus. Tikimės realizacijos pasieks vartotojus ir jie teigiamai įvertins komandos pasiūlymus.

Moldovos gatvėje atidengta nauja dekoratyvinė lentelė

Dar vienas taikomojo dizaino objektas Vilniuje - Dizaino katedroje sukurta ir Moldovos gatvėje atidengta nauja dekoratyvinė lentelė moldavų kalba „Strada Moldovei“

Paulinos Bradūnaitės baigiamojo darbo rezultatas pelnė Jaunųjų dizainerių LR Patento biuro specialią nominaciją

Puikus Dizaino katedros absolventės Paulinos Bradūnaitės baigiamojo darbo rezultatas - taktilinis muzikos grotuvas "Žaltys" skirtas kurčiųjų ir silpnai girdinčiųjų auditorijai pelnė Jaunųjų dizainerių LR Patento biuro specialią nominaciją. Ekspozicijų salėje "Titanikas" "Jaunųjų dizainerių prizo 2020" ceremonijoje dalyvavo apie 40 Vilniaus Dailės akademijos, VGTU bei Dizaino kolegijos studentų. Bendraujant su kolegomis įsiminė jų pastebėjimas, kad Paulinos objektas itin aktualus, funkcionalus ir prasmingas taikomojo meno, universlalaus dizaino daiktas. Kaip studijų programos vadovas sveikinu ir spaudžiu dešinę absolventei Paulinai ir jos darbo vadovui doc. D.Anziuliui. Tai puikus pavyzdys, kuris įkvepia ateinančias kartas neitikėtiniems žygiams ir atradimams dizaino srityje....

PGD-17 gr. studentų projektų darbai bus pastatyti Karoliniškių poliklinikos teritorijoje

Didžiulė padėka mūsų PGD-17 studentams už šį semestrą atliktus darbus!
Paskelbta geriausių darbų atranka, siekiant laimėjusį autorinį projektą pagaminti ir pastatyti Karoliniškių poliklininkos teritorijoje.

Sveikiname Kristę

Katedra sveikina menų daktaro laipsnį įgijusią kolegę Kristę Kibildyę-Klimienę.
Sėkmės ir geros kloties linkime tolimesniame kūrybiniame, meniniame, mokslo ir jaunos kartos ugdymo baruose.....

Neįgaliesiems kurianti dizaino studentė P.Bradūnaitė: problema ne negalioje, o mūsų mąstyme ir technologijose


Šaunuolė Paulina.... Didžiuojamės savo (VGTU Pramonės gaminių dizaino studijų programos) studentais ... gebančiais atrasti prasmę daiktinės aplinkos dizaino funkcionalumo ir estetikos dermėje ir ypač plėtojant idėjas universalaus dizaino srityje … :

Vilnietei Paulinai Bradūnaitei pasirinkti studijų kryptį nebuvo lengva. Baigus mokyklą, kaip ji pati sako, atsivėrė 101 kelias: „Mano abu tėvai studijavo architektūrą, mane nuo mažens supo architektūrinių pastatų, daiktų, objektų brėžiniai, todėl galvojau apie šią specialybę, ...

Sveikinimai Paulinai


VGTU pramonės gaminių dizaino ketvirto kurso studentė Paulina Bradūnaitė dalyvavo kasmet organizuojamame Lietuvos dizaino forumo "Geras dizainas" konkurse. 2019-09-17 Taikomojo dailės ir dizaino muziejuje iškilmingoje nominantų paskelbimo ceremonijoje P.Bradūnaitei dizaino koncepcijos kategorijoje buvo pripažinta 3 vieta. Džiugu, kad VGTU Pramonės gaminių dizaino studijų programos ketvirtakursė sėkmingai varžėsi tarp 250 dizaino kūrėjų ir sėkmingai įprasmino savo kūrybinį pasiekimą. Svarbu pabrėžti, kad nominantų darbus vertino tarptautinė teisėjų komanda.
Kviečiame "Geras dizainas" konkurso nominantų darbus pamatyti Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo 3a, Vilniuje) surengtoje ekspozicijoje iki spalio 1d. O gyvai išklausyti prezentacijas apie „Žaltį“ galima 2019-09-21 šeštadienį ir 2019-09-22 sekmadienį nuo 14.00 val.
Konkursui buvo pateikta universalaus dizaino koncepcinė, skirta pilnai arba dalinai apkurtusiems žmonėms muzikos grotuvo, versija pavadinimu „Žaltys“. Koncepcijos sprendimai pagrįsti klausos aparatų su vibracinėmis kapsulėmis veikimo principais. Jais perduodami negirdimi dažniai per vibracijas stuburo slanksteliams, tokiu būdu pajuntant muzikinius tonus. Pačiu objektu siekta atkreipti dėmesį į kurčiųjų problemas Lietuvoje, pradėti diskursą apie tai su vyriausybinėmis organizacijomis ir kitais suinteresuotais juridiniais bei fiziniais asmenimis. Taip pat „Žalčio“ dizaino simbolio pasirinkimas siejamas su senąja baltų kultūra. Dizainu siekiama įkvėpti ir parodyti lietuvių senosios kultūros galimybes ateities perspektyvoje.

2018-2019 pavasario peržiūros

Prof. J. Jakaičio vizitas į Universitat Jaume

Prof. dr. J.Jakaitis išrinktas Lietuvos kraštovaizdžo architektų sąjungos Ekspertų tarybos pirmininku

prof. dr. J. Jakaitis įtrauktas į Singapūro mokslo žurnalo redakcinę kolegiją

PGD-15 tarpiniai atsiskaitymai

2019 m. balandžio 15 d. 10:00 val. vyks PGD-15 tarpiniai atsiskaitymai

Dizaino politikos forumas Briuselyje 2019-11-25/26

Podiplominės stažuotės Vokietijoje

Informacija apie PGD-17 gr. praktiką

VGTU dėstytojas – prestižinių architektūros ir dizaino apdovanojimų komisijoje

VGTU Pramonės gaminių dizaino studentai sėkmingai dalyvauja apšvietimo dizaino konkurse

VGTU Pramonės gaminių dizaino studentai dalyvauja pasaulinio lygio apšvietimo dizaino konkurse ( http://sa.lt/tarptautiniame-apsvietimo-dizaino-konkurse-ir-vgtu-studentai/ ) ir šeši iš jų buvo atrinkti sekančiam etapui. Dabar jų laukia konferencija Londone, kuri vyks vasario 8 d. Joje studentai pristatys savo idėjas ir varžysis dėl finalo su kitais 15 dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. Tai jau trečias konkurso etapas, dėl patekimo į jį varžėsi studentai iš daugiau nei dvidešimties universitetų (http://pld-c.com/round-i/).
 
Studentai dirba komandose ir konkursui pateikė tris projektus:
1.Lukas Kelevišius ir Nedas Stakaitis. Projektas "The following light" http://events.via-verlag.com/team-jeff/?lang=en 
2.Greta Jurkevičiūtė ir Karina Strazdaitė. Projektas "Interactive waiting" http://events.via-verlag.com/team-paul-t/?lang=en
3.Viktorija Maloševskytė ir Ieva Svirelytė. Projektas "Hydro light" http://events.via-verlag.com/team-anne/?lang=en
 
Konkurse dalyvaujantys studentai
 
 

Dizaino katedroje viešėjo Chalmers technologijų universiteto (Švedija) dėstytojas Kostas Stylidis

Chalmers technologijų universiteto (Švedija) pramonės gaminių dizaino dėstytojo Konstantinos Stylidis vizitas Dizaino katedroje 2019-02-18/22 dienomis

Padėka prof. J. Jakaičiui už sėkmingą ekspertinį darbą

2019-02-05/06 dienomis Dizaino katedroje pagal Erasmus+ dėstymo programą lankėsi profesorius dizaineris iš Portugalijos Aveiro universiteto Augusto de Sousa Coelho

Dizaino katedroje lankėsi moksleiviai iš Lazdynų mokyklos

Jakaitis, J. nuo 2019-01-03m. įtrauktas į Mokslinio žurnalo „SMART CONSTRUCTION RESEARCH“ /Singapūras/ redkolegijos narių sąrašą:

Jakaitis, J. įtrauktas į 2019 m. Singapūro „Pasaulio mokslų ir technologijų forumo“ organizuojamos konferencijos "Architektūra ir Civilinės inžinerija - 2019" /ACE-2019/ Programos komiteto narių sąrašą

Interviu su katedros vedėju prof. Jonu Jakaičiu SAPERE AUDI žurnale

Kuriant estetinę gerovę ir daiktinės aplinkos kokybę.

Ar pramonė ir menas gali būti suderinami? Į šį klausimą gana aiškiai atsako pakankamai nauja sritis - pramonės gaminių dizainas, kurio specialistus ruošia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultetas. "Jeigu turėsime nedarnų, kenksmingą aplinkai, destrukcijas keliantį, nefunkcionalų dizainą, architektūrą ar kitą taikomąjį meną, natūralu, kad visuomenė tai jaus. Kitaip tariant, jeigu dizainas, kaip taikomojo meno sritis, nėra orientuotas į visuomenės poreikius, konkretų žmogų, tikslinį jo naudotoją, tai tiesiog nėra dizainas" - neabejoja Dizaino katedros vedėjas prof. Jonas Jakaitis. Su juo kalbamės apie pramonės gaminių bei apskritai dizaino aktualiausias problemas, ištakas, situaciją Lietuvoje ir, žinoma, ateities perspektyvas.

kalbėjosi: Eglė Kirliauskaitė
Nuotraukos: Simo Bernoto

Alytuje – pramonės gaminių dizaino studentų paroda

Jau antrą kartą pramonės gaminių dizaino studentų baigiamųjų darbų paroda atkeliavo į Alytų. Šįkart paroda surengta Alytaus profesinio rengimo centre. VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas prof. dr. Jonas Jakaitis ne tik pristatė parodą, bet ir skaitė pranešimą susirinkusiems į renginį mokiniams. Renginio metu buvo pristatyta I pakopos studijų programa, kurios baigiamuosius studentų darbus vis dar gali apžiūrėti ir į juos įsigilinti mokyklos bendruomenė. Drauge buvo pristatyta ir Mechanikos inžinerijos studijos, kartu į renginį atvykusio VGTU Mechanikos fakulteto prodekano doc. dr. Ginto Viselgos. Tikimasi, kad toks supažindinimas leis mokiniams rimčiau apsvarstyti galimybę ir pasirinkti studijuoti šių programų studijas.
 

RADIJO LAIDA ALYTAUS REGIONO FM – 99 STUDIJOJE: "ALYTUS MOKOSI IŠ PRAEITIES Į ATEITĮ" 2018 11 19 d. Alytuje:

Pakalbyje dalyvavo:
1.  Alytaus miesto meras VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS;
2.  Alytaus PRC direktorius VYTAUTAS ZUBRAS;
3.  VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas prof. JONAS JAKAITIS;
4.  Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė LORETA ŠERNIENĖ;
5.  Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos Alytaus krašto skyriaus koordinatorė, Alytaus miesto savivaldybės suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės platformos kūrimo ir veiklos koordinavimo tarybos pirmininkė, EPALE ambasadorė, Alytaus VKC direktorė, ALGIMANTA ŠČIGLINSKIENĖ.

 

Vilniuje Lecho Kaczynskio gatvę papuošė VGTU Dizaino katedros projektuotos lentelės lenkų kalba

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Bario (Italija) politechnikos universitetu

Pasirašyta  Pramonino dizaino studijų programos bendradarbiavimo sutartis  su naujuoju partneriu - Bario (Italija) politechnikos universitetu.
 

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Aveiro universitetu (Portugalija)

 Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis  tarp Dizaino katedros ir Aveiro universiteto Technologijų ir dizaino mokyklos (Portugalijoje)

Pasirašyta partnerystės sutartis dėl gumos perdirbimo inovacijų klasterio plėtros

Rugsėjo 4 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl gumos perdirbimo inovacijų klasterio „EcoIndustria LT“ tolimesnės plėtros, kurią drauge su kitais partneriais pasirašė VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

 Gumos perdirbimo inovacijų klasteris „EcoIndustria LT“ veikia Jungtinės sutarties pagrindu jau nuo 2014 m. Tai 14 įmonių susitarimas kryptingai veiklai,  panaudojant inovatyvaus verslo organizavimo modelius ir verslo plėtros galimybes Lietuvoje.

 Sutarties pasirašyme dalyvavo UAB „Vivatrans“ direktorius ir klasterio valdybos pirmininkas Juozas Cicėnas, AB mašinų gamyklos „Astra“ generalinis direktorius dr. Vaidas Liesonis, VšĮ Alytaus verslo konsultacinio centro direktorė ir klasterio koordinatorė Algimanta Ščiglinskienė, Alytaus kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras.

Į susitikimą VGTU taip pat atvyko Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) atstovė, projekto „InoLink“ vadovė Jolita Razumienė, VšĮ Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius.

 Klasterio partnerių susitikime dalyvavo ir VGTU atstovai: Strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė, Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė Vilma Purienė, Mechanikos fakulteto prodekanas doc. dr. Gintas Viselga, Architektūros fakulteto dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis, Viešosios komunikacijos direkcijos vyriausioji specialistė Vitalija Radzevičiūtė.  

Tapti konkurencinga inovatyvių perdirbtos gumos produktų ir technologijų vystymo grupe Europoje, vienijant gamybinius-technologinius, mokslinius, profesinius ir kitus išteklius – tokia klasterio vizija. Skaičiuojama, kad Lietuvoje perdirbamos gumos vidurkis mažesnis nei 80 proc., o ES rodiklis siekia 94 proc., todėl klasteris padės sparčiau ir efektyviau kurti pridėtinę vertę bei tapti konkurencingais šioje srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

 Susitikimo pabaigoje partneriai diskutavo apie tolimesnę partnerysčių naudą. VGTU Strateginės partnerystės prorektorė A. Radzevičienė pasidžiaugė atvykusių parnerių ryžtu ir optimizmu bei skatino kurti ateities inovacijas, leisiančias stiprinti ekologinės produkcijos gamybą.

Paskaita iš pirmų lūpų

VGTU Dizaino katedros studentai Nacionalinėje dailės galėrijoje „prisilietė“ prie Lietuvos šimtmečio taikomojo meno dizaino nuo amatų judėjimo XIX a. pab. pagal P.Rimšą iki tarpukario pagal J. Prapuolenį, iki sovietinio postmodernaus septinto-aštuntojo dešimtmečio „Saturno“, G.Baginskienės stiklo, iki šiuolaikinio pramoninio dizaino „Šilelio“ ar “Poilsio kėdės“ pagal V.Kibildį, iki transformacijų pagal Š.Šlektavičių ar iki „Skanaus“ pagal J.Brundzą ir I.Survilos fenomeno ir daugelio kitų kūrybos ištakų... žavių, romantiškų, prasmingų, pamokančių....
VGTU Dizaino katedros PGD-18 ir PGD-16 studentai su dideliu dėkingumu NDG personalui ir parodos sumanytojams taria AČIŪ....

Vilniuje atidarytas Boriso Nemcovo skveras (PV J.Jakaitis, dizaineris M.Užkutaitis)

Įgyvendindami Vilniaus m. savivaldybės plėtojamą "Gatvių lentelių projektą" (PV J.Jakaitis, dizaineris M.Užkutaitis), su kolega M.Užkuraičiu džiaugiamės galėdami prisidėti prie Vilniaus miesto identiteto kūrimo... Ačiū kolegai už bendradarbiavimą.

Plačiau:
Vilnius.lt
Delfi.lt
DELFI / D.Pipiro nuotraukos
 

ANTROJI LAIDA

Absolventų diplomų teikimo šventė

 

2018 m. PGD-14

Kviečiame studijuoti pramonės gaminių dizainą ir inžineriją

Išmok kurti daiktus pakeisiančius ateitį!


Informacija stojantiesiems: PRAMONĖS GAMINIŲ DIZAINAS

Bendraukime mūsų Facebook paskyroje!

Geriausi bakalaurų baigiamieji darbai

PGD-15 studentų sukurti prototipai mastelyje Užduotis: VGTU Architektūros fakulteto kiemo ar prieigų inžinerinės infrastruktūros įrangos objektas

Bari Politechnikos universiteto Pramoninio dizaino ir VGTU Pramonės gaminių dizaino studijų programų partnerystė

 

Įgyvendinant ERASMUS+ mobilumo programą, 2018 m. gegužės 07–11 dienomis Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. Jonas Jakaitis lankėsi Bario (Italija) politechnikos universitete.
J. Jakaičio ERASMUS+ stažuotės tikslas buvo susipažinti su Bario politechnikos universiteto Pramoninio dizaino studijų programa ir jos įgyvendinimo ypatumais, studijų proceso ir kursinių bei baigiamųjų darbų rengimu. Oficialaus vizito metu apie studijų programas diskutuota su Pramonino dizaino studijų programos vadove prof. Rossana Carullo, tarptautinių studijų koordinatore dr. Annalisa Di Roma bei Pramoninio dizaino studijų programos dėstytojais, taip pat su kitu pedagoginiu ir mokslo personalu bei studentais.
Sutarta plėtoti tarp universitetinės ERASMUS+ bendradarbiavimo sutarties įgyvendinimą. Tai sudarytų galimybę nuo 2018 m. Pramonės gaminių dizaino studijos programos studentams dalyvauti ERASMUS+ mainų procese.

Dizaino katedros studentų darbų paroda ir dėstytojų paskaita Alytaus gimnazistams

Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje atverta VGTU Dizaino katedros studentų darbų paroda su DK dėstytojų paskaita gimnazistams...
Parodos kuratoriai:
doc. Jonas Jakaitis
doc. Linas Krūgelis

Šaltinis: /http://www.benediktas.org/index.php/719-sveciai-is-vgtu/
 

Alytaus regioninėje spaudoje apie Dizaino katedros studentų darbų parodą

Apie Pramonės Gaminių Dizaino bakalauro baigiamąjį darbą žurnale "Statyba ir Architektūra"

Šiandien ypač aktualus universalių ir buityje nesunkiai naudojamų įrenginių kūrimas įtrauktas į Pramonės Gaminių Dizaino studijų programą, kurią vykdo VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedra.
Šios programos absolventė Sandra Mažeikaitė baigiamajame bakalauro darbe "Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos įrenginio korpuso dizainas" (darbo vadovas - lekt. Donaldas Andziulis) sukūrė naujo gaminio, atitinkančio šiuolaikinius vartotojo lūkesčius, koncepciją.

Plačiau: http://sa.lt/komfortiskas-klimatas-vienu-irenginiu/

Dizaino katedros studentė su komanda užėmė 1-ąją vietą "Demola" projekte

Viešoji įstaiga „Visorių informacinių technologijų parkas“ yra programos „Demola“ vykdytoja. Joje dalyvauja ir įvairių aukštųjų mokyklų studentai, ir įmonės. Kūrybingi, jauni žmonės teikia pasiūlymus, padedančius įmonėms rasti sprendimus gana sudėtingose situacijose.
Studentų komanda pasirinko laboratorine bei technologine įranga prekiaujančios įmonės „Vildoma“ iššūkį: sukurti mechaninį eisenos treniruoklį, skirtą judėjimo gebėjimus praradusiems vaikams. PGD-16 studentė Paulina Bradūnaitė su komanda užėmė 1-ąją vietą šiame "Demola" projekte.
Plačiau apie projektą žiniasklaidoje:
https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/studentai-sugalvojo-kaip-padeti-paralyziuotiems-vaikams-650-920254
 

Lektoriaus Jono Žuko paskaita Brno technologijos universitete

2017.11.28 d. Dizaino katedros dėstytojas Jonas Žukas lankėsi Brno Technologijų Universitete (Čekijoje) ir skaitė paskaitą bei vadovavo  kūrybinėms dirbtuvėms tema "Gaminio formos analizė". Sudentai buvo supažindinti su šiuolaikinių tarpdisciplininių tyrimų sąsajomis estetinės gaminio formos kūrime ir jų aktualijomis. Dirbtuvių eigoje buvo pateikta schema, kurios pagalba buvo praktiškai modifikuojama gaminio forma vertinant  socialines, kognityvines ir kultūrines sąlygas. Dirbtuvių rezultatai buvo labai pozityvūs, nes atskleidė  galimybes argumentuotai modeliuoti gaminio formą.
Susitikimuose su Brno technologijos universiteto profesoriais dr. Ladislav Krenek ir dr. Josef Sládek buvo pasidalinta patirtimi ruošiant studijų programas ir aptartos pramonės gaminių dizaino studijų šiuolaikinės tendencijos. Taip pat susipažinta su universiteto techninine baze ir studentų gyvenimo kokybe ir galimybėmis studijuoti, ilsėtis ir socializuotis. Šis vizitas yra vertingas tuo, kad tobulinant VGTU Dizaino katedros veiklą ir studijų programas, galima bus aiškiau išskirti prioritetus remiantis tarptautine patirtimi. Taip pat buvo užmegsti glaudesni sąntykiai su mūsų partnerine institucija, ko pasekoje tikimės didesnio abipusio įsitraukimo vygdant studentų mainų programas ir bendras kūrybines veiklas.
 

"INTERREG-V" Baigiamoji konferencija

2017 m. gruodžio 8 d. Alytuje įvyko baigiamoji konferencija „Konkurencingumo kėlimas Pl_LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“. Konferencijos tikslas - pristatyti įgyvendinto projekto rezultatus, pasidalinti naujomis idėjomis, požiūriais bei patirtimi naujų iššūkių kūrimui. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimą padarė Dizaino katedros vedėjas doc. Jonas Jakaitis kartu su studentais Emilija Bendoriūte, Gerda Gerulaityte, Jurgiu Judženčiu, Karolina Narbutaite, Rusne Viktorija Bytautaite, pristatydami gaminių dizaino koncepcinius pasiūlymus. Taip pat buvo diskutuojama apie ateities bendradarbiavimo ir partnerystė vizijas, pasiūlymus, daiktinės aplinkos objektų dizaino patrauklumo didinimo kontekste. Iškilmingo posėdžio metu buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Alytaus m. savivaldybės, verslo ir mokslo institucijų Lietuvoje ir Lenkijoje atstovų. Susitarimo sutartį VGTU vardu pasirašė prorektorius prof. Alfredas Laurinaitis.

 

"INTERREG-V" projekto dalyvių susitikimas Alytuje

2017-11-08 įvyko prasmingas INTEREG-V projekto dalyvių darbinis susitikimas ALYTUJE. VGTU atstovavo Mechanikos fakulteto prodekanas doc. Gintas Viselga ir Dizaino katedros vedėjas doc. Jonas Jakaitis bei trečio ir ketvirto kurso studentai. VGTU Dizaino katedros studentų įsitraukimas, sprendžiant daiktinės aplinkos taikomojo meno dizaino formavimo bei inžinerinių sprendimų harmonizavimo problemas taps ateinančių metų studentų kursinių bei baigiamųjų darbų objektais.
Alytaus konsultacinio verslo centro direktorės Algimantos Ščiglinskienės, kaip projekto vadovės, organizuotame susitikime dalyvavo UAB "Lankava" generalinis direkorius Mantas Karalius, VšĮ "Kepyklos g." prekybos ir paslaugų miestelio direktorius Rimas Švedkauskas, Alytaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas, Alytaus kolegijos regioninio technologijų centro inžinerijos katedros vedėjas Gintautas Stonys su studentais, JSG direktorius Gediminas Jegelevičius bei kitų įmonių atstovai. Vizito pabaigą vainikavo prasmingas susitikimas, identifikuojant viešųjų erdvių formavimo problemas, su Alytaus miesto meru Vytautu Grigaravičiumi.
 

Aptartos "INTERREG-V" projekto plėtros galimybės

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Dizaino katedros vedėjas Jonas Jakaitis ir lektorius Mindaugas Užkuraitis šių metų spalį buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos–Lenkijos programos INTERREG V-A projekte „Konkurencingumo kėlimas PL - LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“. Projekto organizatorių – Alytaus verslo konsultacinio centro su Lenkijos partneriais organizuotos konferencijos metu suderinta dėl Dizaino katedros trečio kurso studentų įtraukimo į projekto įgyvendinimo procesą.
 
Siekiant inovacijų plėtros, šiuolaikiniuose taikomojo dizaino objektuose jos yra vis plačiau taikomos. Integruojant į įvairias veiklos sritis: mokslą, verslą, socialinį, paslaugų sektorius, šiomis inovacijomis siekiama didesnės pridėtinės vertės ir jomis padidinti konkurencinį pranašumą. Suprantama, kad būtina papildomai skatinti vis platesnę dizaino sprendimų integraciją. Lietuvos įmonėse dizainas tebėra vos apčiuopiamas. Vis dėlto estetiškas ir prasmingas objektas – tai dizaino mąstysenos (angl. Design thinking) kaip metodo rezultatas, kuris pasireiškia inovatyvių metodų taikymu, tyrimais, realių problemų sprendimu.
 
Taigi, probleminio mokymo(-si) orientuoto į partnerystę metodo taikymo tikslas – priartinti mokymo(-si) sąlygas prie realiai egzistuojančių problemų sprendimo ir jas išspręsti. Metodo taikymas rodo, kad tai yra kūrybinis kompleksinio pobūdžio procesas, priklausantis nuo daugelio globalių ir vietos socialinių, kultūrinių, istorinių bei mokymo(-si) sampratos veiksnių, kurie pagrindžia mokslo ir verslo integruotoje kooperacijoje abipusę naudą orientuotą į prasmingą mokymąsi. Patirtis rodo, galėdami gaminti patrauklesnius gaminius, naudodami efektyvesnius proceso sprendimus ir/ar darnesnes priemones, Lietuvos įmonės galėtų būti konkurencingesnės ne tik ES, bet ir pasaulio rinkose.''
 
Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad 2016 m. EK Inovacijų Barometro duomenimis, 63% Lietuvos įmonių nenaudojo dizaino sprendimų nei vienoje produkcijos stadijoje (nei produkto analizės, nei idėjos nei koncepcinės stilistikos, nei dizaino kūrimo ar strategijos vystymo procesuose). Šis rodiklis viršija ES vidurkį, kur beveik pusė visų įmonių dizaino sprendimus jau integruoja į savo veiklą.
 
Todėl aptariant praktinio mokymo(-si) studijų procese aspektus, šie atskleidžiami VGTU teorinių ir praktinių, kompleksiškai sprendžiamų problemų problematikos kontekstuose, o bendradarbiavimo su socialiniais partneriais, gerai Vakaruose žinomas Probleminio mokymo(-si) orientuoto į partnerystę metodą (angl. Problem-Based Service-Learning (PBSL)) siekiama pritaikyti ir pasienio partnerystės projekte.
 
Taigi, Pramoninio dizaino studentams projekte keliamas ypatingas uždavinys – parengti daiktinės aplinkos objekto dizaino koncepciją konkrečioje Alytaus miesto teritorijoje su galimybe pagaminti prototipą M1:1 ir įgyvendinti jį gaminant masiniu būdu. Tai gali būti suoliukai, šviestuvai, šiukšlinės, rekreacinės paskirties viešosios erdvės infrastruktūros ir kiti taikomojo dizaino objektai.
 
Doc. dr. Jonas JAKAITIS
Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas ir studijų programų vadovas

Kviečiame į atvirą paskaitą

TEDxISM konferencijoje dalyvaus Pramonino dizaino I kurso magistras

Architektūros fakulteto Pramoninio dizaino pirmo kurso magistras Vilius Benetis bus vienas iš pašnekovų, spalio 21d. vyksiančioje TEDxISM konferencijoje. Šiuo metu jaunasis kūrėjas dirba inžinieriumi baldų įmonėje „Narbutas“. Visą savo gyvenimą jis domėjosi naujų gaminių kūryba, ypač jį domino pats procesas – nuo idėjos, dizaino ir pagrindinių konstrukcinių objekto elementų. Todėl nenuostabu, kad pabaigęs Pramonės gaminių dizaino studijas VGTU, jis pradėjo dirbti baldų kompanijoje ir gilintis į šią gamybinę sritį. Vaikinas turi patirtes įvairių produktų kūrime, kartu su kolegomis sukūrė batų porą iš panaudotų automobilio padangų. Apie tokio produkto sukūrimo galimybę niekada anksčiau nesvarstęs Vilius, drauge su kitais promonės gaminio dizainreriais, nepraleido galimybės ir su sukurtu produktu sudalyvavo "Futureprenuers" renginyje. Renginyje Vilius pasidalins patirtimi ir papasakos, kaip pramonės gaminių dizainas gali paveikti mūsų visuomenę.
 
Renginio informacija: https://www.facebook.com/TEDxISM/

Respublikinė žiniasklaida rašo apie mūsų studentų darbus

VGTU Dizaino ir Mechanikos inžinerijos katedros įgyvendina Pramonės gaminių dizaino studijų programą ir bendradarbiaudamos su LAKD (Lietuvos automobilių kelių direkcija) ruošia inžinerinės pakraipos dizaino specialistus, gebėsiančius kompleksiškai kurti darnią žmogaus veiklos aplinką.
 
Vienas iš bendradarbiavimo pavyzdžių - LAKD pristatoma VGTU Pramonės gaminių dizaino studijų programos studentų idėjinių darbų paroda „Kelių infrastruktūros objektų dizaino sprendimai“. Būsimi specialistai kūrė inovatyvius, prie vietos ir gamtos sąlygų pritaikytus ir šiandienius socialinius lūkesčius atitinkančius objektus.

Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/2017/07/15/news/geru-specialistu-stygiu-sprendzia-suvienije-jegas-1941789/​
 

VGTU Pramonės gaminių dizaino studentų darbų paroda „Kelio infrastruktūros objektų dizaino sprendimai“

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studijų prorektorius prof. R.Kliukas ir LIETUVOS KELIŲ DIREKCIJOS PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS generalinis direktorius E.Skrodenis kaip partnerinių institucijų vadovai 2017-06-30 direkcijos patalpose (J. Basanavičiaus g. 36, Vilnius 03109, Lietuva) atidarė VGTU Architektūros fakulteto, Dizaino katedros, PRAMONĖS GAMINIŲ DIZAINO studijų programos antro, trečio ir ketvirto kurso studentų darbų parodą. Paroda veiks iki liepos vidurio. Maloniai kviečiame aplankyti.
Parodos organizatorius Donaldas Anziulis
Parodos kuratorius Jonas Jakaitis.
Paroda „Kelių infrastruktūros objektų dizaino sprendimai“  LAKD nuotr.
 

2017.06.17 – 2017.06.23 Jono JAKAIČIO PUBLIKACIJA ĮTRAUKTA Į THOMSON REUTERS WEB OF SCIENCE DUOMENŲ BAZĘ

Profesoriaus Ahmed Aboutajeddine vizitas

Profesoriaus Ahmed Aboutajeddine (CV pridedamas) iš Fes Sidi Mohamed Ben Abdellah universiteto (angl. University of Sidi Mohamed Ben Abdellah, Fes, (Morocco)) su paskaitų dėstymo vizitu nuo 2017-05-02 lankosi VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedroje. Susitikimo metu su fakulteto vadovybe diskutuoti partnerystės tarp universitetų klausimai, aptarti studijų ypatumai.
Katedros studentams prof. skaitė paskaitas „Dizaino mąstysenos ugdymo“ (angl. Design thinking) tema. Pramoninio dizaino plėtotės kontekste dėstyti produkto dizaino, procesų vadybos klausimai. Kūrybinėse dirbtuvėse analizuoti praktiniai pavyzdžiai.
 
Po vizito: "... I really appreciated your kindness and the time you devoted to show me your university facilities, activities and also the Vilnius richness in design and creativity, I’m really grateful to each of you... I’m convinced that we have all ingredients now to build a long-lasting and fruitful collaboration in the field of design/engineering design".
 

PIRMOJI LAIDA

Kolegos, sėkmingai baigus Pramonės gaminių studijų programos pirmos laidos BAIGIAMŲJŲ DARBŲ viešą gynimą, maloniai kviečiu į jų ekspoziciją "LinkMenų fabrikas" patalpose, kurią atidarė ir palinkėjimus absolventams sakė studijų prorektorius prof. R.Kliukas. Parodą galima apžiūrėti nuo 2017-06-14, 9:00 val. iki birželio mėn. pabaigos /Linkmenų g. 28, Vilnius 08217, Lietuva/.
 
Visiems pedagoginio personalo atstovams, gynimo komisijos nariams, partneriams ir kitaip prisidėjusiems prie sėkmingo BAIGIAMŲJŲ DARBŲ gynimo Dizaino katedros ir Studijų programos vardu tariu AČIŪ. Ypač dėkoju "LinkMenų fabrikas" vadovams, Mechanikos inžinerijos katedros kolegoms už bendradarbiavimą.
 
Dizaino katedros vedėjas
Jonas Jakaitis
 

Vizitas į Navarra universiteto (Ispanija) San Sebastiano Inžinerijos mokyklą (angl. the School of Engineering at San Sebastián /TECNUN/ as the Technological Campus of the University of Navarra)

Vizitas į Navarra universiteto (Ispanija) San Sebastiano Inžinerijos mokyklą (angl. the School of Engineering at San Sebastián /TECNUN/ as the Technological Campus of the University of Navarra).
 
Įgyvendinant ERASMUS+ mokymosi mobilumo programą ir siekiant detaliau susipažinti su Pramoninio dizaino ir produkto inžinerinės plėtros (angl. Industrial Design and Product Development Engineering) studijų programa, jos įgyvendinimo ypatumais, studijų proceso ir kursinių bei baigiamųjų darbų rengimo proceso bei turinio ypatybėmis, 2017 m. gegužės 29, birželio 02 dienomis Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis vizitavo Navarra universiteto (Ispanija) San Sebastiano Inžinerijos mokykloje (angl. the School of Engineering at San Sebastián /TECNUN/ as the Technological Campus of the University of Navarra).
Oficialaus vizito metu diskutuota su universiteto atsakingais pareigūnais: dr. Ana Beatriz Delgardo – tarptautinių ryšių direktore (angl. International Relations); su mokyklos direktoriumi /dekanu/ dr. Raul Anton Remirez, su mokyklos/fakulteto karjeros direktoriumi Javier Ganuza – atsakingu už tarptautinių ryšių plėtrą (angl. Director Career Services and International Relations), su studijų programos koordinatore TECNUN prof. Paz Morer (angl. Coordinator of Degree in Industrial Design and Product Development Engineering at TECNUN) bei su kolegomis, pedagoginiu personalu. Diskusijose aptarti VGTU Pramonės gaminių dizaino ir Pramoninio dizaino studijų programų tikslai, turinys ir Navarra universiteto Pramoninio dizaino ir produkto inžinerinės plėtros studijų programos ypatumai, panašumas ir skirtumai, svarstyta galimybė plėtoti abipusius partnerystės ryšius tarp institucijų. Lankydamasis universitete J. Jakaitis perskaitė pranešimą studentams bei kolegoms apie VGTU strateginius tikslus, akademinį gyvenimą bei naujai plėtojamas studijų programas. J. Jakaitis vizituodamas universiteto studijų programą dalyvavo traptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse su kitų JAV mokyklų studentais tuo metu viešėjusiais TECNUN mokykloje.
Vedėjas taip pat supažindino su VGTU studentų kursiniais ir kūrybiniais darbais ir ne tik Dizaino katedros, bet ir kitų universiteto studijų programų ir dėstomų dalykų kontekste. Apibūdino iššūkius laukiamus aukštojo Lietuvos mokslo reformų aplinkoje.
Po vizito į San Sebastiano Inžinerijos mokyklą TECNUN, iš esmės sutarta parengti ERASMUS bendradarbiavimo sutartį ne tik Pramoninio dizaino studijų plėtotės, bet ir kitų studijų programų kryptyse tarp VGTU ir Navarra universitetų, taip formuojant galimybes studentams ir dėstytojams dalyvauti ERASMUS+ mainų ar kitokiose programose.
Reziumuojant rezultatus konstatuojama, kad išvyka buvo ypač naudinga siekiant tobulinti naujų Pramoninio dizaino ir Pramonės gaminių dizaino studijų programų turinį, siekiant gludinti ir tikslinti jų tikslų įgyvendinimo etapiškumą ateityje. Akivaizdu, tam būtina kvalifikuoto pedagoginio personalo, studijų bazės plėtotė, realių partnerystės ryšių integracija, gamybininkų ir akademinės bendruomenės partnerystė, informacinių technologijų, programinės ir kompiuterinės įrangos skirtos ne tik projektuoti, modeliuoti, bet ir dizaino pavyzdžiams gaminti diegimas.
 

Įvertintas naujos studijų programos "Pramoninis dizainas" aktualumas

Studijų kokybės vertinimo centras 2017-03-22 pažyma Nr. SV2-12 akreditavo VGTU Dizaino katedros naują II pakopos studijų programą "Pramoninis dizainas", kurią nuo 2017 m. rugsėjo 01 d. Dizaino katedra pradės įgyvendinti. Čia laukiamas gabus inžinerinio mąstymo ir meną mėgstantis jaunimas.
LR vyriausybėje pristatant jaunųjų profesionalų programą „Kurk Lietuvai“ pozityviai įvertinta tarpkryptinių studijų VGTU plėtros tendencija pabrėžiant, kad „.... nauja studijų programa aktuali politiniame ir pramoniniame plėtros kontekstuose bei atitinkanti tarptautinės rinkos tendencijas“
 
Su studijų programos "Pramoninis dizainas" duomenimis galima susipažinti detaliau: II-pakopos-studiju-programa-pramoninis-dizainas

VGTU merginos užėmė 2 vietą

Lietuvos universitetų studentų dziudo čempionate bendroje merginų įskaitoje VGTU merginos užėmė 2 vietą! Sveikiname visas, tame tarpe ir PGD-13 gr. studentę Kariną Strazdaitę.
 
Dizaino katedra

AKREDITACIJA

Studijų kokybės vertinimo centras 2017-03-22 raštu Nr. SV2-12 informavo Dizaino katedrą dėl ketinamos vykdyti antros pakopos studijų programos Pramoninis dizainas akreditavimo.
 
Daugiau informacijos apie studijų programą e-prieigoje: studiju-programos
 
 
Vilnius
2017-03-22

Iškilmingas Senato posėdis

Iškilmingas Senato posėdis
 
2017 m. kovo 28 d. Senato posėdyje iškilmingai apdovanoti mokslinių monografijų konkurso nugalėtojai. Už antrą vietą konkurse apdovanotas Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis parengęs monografiją „Miesto erdvinio formavimo dalyvių diskursas šiuolaikinės demokratijos sąlygomis“ (Technika: Vilnius, 2013). Dvi trečias vietas konkurse užėmė doc. dr. Ilona Skačkauskienė, doc. dr. Laima Okunevičiūtė Neverauskienė, doc. dr. Daiva Andriušaitienė, doc. dr. Živilė Tunčikienė  už monografiją „Lietuvos socialinės ekonominės problemos ir jų sprendimo prielaidos“ (Technika: Vilnius, 2013) bei prof. dr. Dalius Navakauskas, prof. dr. Artūras Serackis, doc. dr. Dalius Matuzevičius, doc. dr. Raimond Laptik už monografiją „Specializuotos elektroninės intelektualiosios sistemos garsams ir vaizdams apdoroti. Teorija ir taikymai“ (Technika: Vilnius, 2014), taip pat iškilmingai įteikti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) daktaro diplomai, pedagoginio vardo bei docento pedagoginio vardo atestatai, apdovanoti aukštojo mokslo vadovėlių nugalėtojai bei patentus gavę mokslininkai.
 
 

Studentų vizitas

 
Studentų vizitas į transporto įmonę
2017-03-28 įvyko Dizaino katedros studentų vizitas į transporto įmonę. Generalinis direktorius E.Radzevičius studentus supažindino su įmonės veiklos ypatumais. Pažintis su dizainerio veikla transporto įmonėje praplėtė studentų pasirinkimo galimybę baigus VGTU studijas.