2015-05-19
„Saulėtekio slėnio“ įkūrėjai susirinko aptarti rezultatų
Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) organizuotas verslo ir mokslo bendradarbiavimo „Saulėtekio slėnyje“ renginys.
Jame dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius prof. Alfonsas Daniūnas, Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas, Prezidentės patarėja dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Ūkio ministras Evaldas Gustas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, kiti verslo ir mokslo atstovai.
„Saulėtekio slėnis“ – gera idėja, prie kurios VGTU prisijungė kaip partneriai. Jos pagrindu įsteigėme Civilinės inžinerijos mokslo centrą: pirkome ir pritaikėme universitete įrangą, reikalingą statybų srities moksliniams tyrimams. Mes žengėme žingsnį priekį ir tapome organizacija, lyderiaujančia statybų mokslo ir tyrimų sektoriuje ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje“, – sakė VGTU rektorius A. Daniūnas ir pabrėžė, jog svarbiausia „Saulėtekio slėniui“ yra įranga – ne pastatai. Džiaugdamiesi patobulėjusia tyrimų baze ir augančiu užsakymų iš verslo kiekiu, VGTU juda pasaulinių naujovių link: atidarytas Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo centras.
„Integruotam mokslo, verslo, studijų slėniui keliami lūkesčiai dideli – kaip ir mūsų laukiantys pokyčiai. Mūsų slėnis turėtų pavirsti dar vienu CERN – didele mokslo ir technikos struktūra, išpopuliarėsiančia dėl savo darbų“, – teigė VU rektorius A. Žukauskas.
Ūkio ministras E. Gustas tvirtino, tikįs, kad kai „Saulėtekio slėnyje“ galutinai įsikurs laboratorijos, prasidės mokslo tiriamieji darbai, verslas pradės glaudžiau bendradarbiauti su mokslo įstaigomis, pakils šalies inovatyvumo lygis – kol kas Lietuva Europoje nelaikoma inovacijų lydere.
„Mokslas šiandien orientuotas tik į fundamentaliuosius tyrimus – ne į verslo produktus. Tai – priežastis, kodėl tyrimai daugeliu atvejų neiškeliauja iš laboratorijų“, – sakė E. Gustas. Mokslinių tyrimų pritaikymas, jo nuomone, turėtų tapti prioritetu, o tikrosios inovacijos – tai, ko pasaulis dar neregėjo – turėtų gimti dažniau.
Taip pat renginyje pristatyti sėkmingi verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdžiai. Tarp jų – du reikšmingi verslo ir VGTU bendradarbiavimo atvejai: VGTU Kompiuterių inžinerijos katedros profesorius habil. dr. Romualdas Navickas papasakojo apie bendradarbiavimą su bendrove „Lime Microsystems“, kuriai kuriami išmanieji elektronikos lustai. Taip pat VGTU Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedros vedėjas, prof. dr. Juozas Valivonis pristatė statybos sektoriaus inovacijas, atrastas VGTU laboratorijose ir pritaikytas akcinėje bendrovėje „Panevėžio statybos trestas“.
Renginio metu vyko ekskursijos po „Saulėtekio slėnio“ laboratorijas – VGTU Atviros prieigos Civilinės inžinerijos mokslo centrą, VU lazerinį kompleksą „Naglis“ ir Taikomųjų mokslų instituto atviros prieigos centrus.