- Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedra
- Metalinių ir kompozitinių konstrukcijų katedra
- Statybinių medžiagų ir gaisrinės saugos katedra
- Statybos valdymo ir nekilnojamojo turto katedra
- Taikomosios mechanikos katedra
- Statybinių medžiagų institutas
- Statinių ir tiltų konstrukcijų institutas
- Tvariosios statybos institutas
- Konstrukcijų modelių laboratorija
- Statybinių konstrukcijų ir geotechnikos laboratorija
- Taikomoji statinių, konstrukcijų ir medžiagų laboratorija
Metalinių ir kompozitinių konstrukcijų katedra
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5228
El. paštas crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnN0bWtAdmlsbml1c3RlY2gubHQiPnN0bWtAdmlsbml1c3RlY2gubHQ8L2E+:xx
Metalinių ir kompozitinių konstrukcijų katedra
Istorija
Katedra yra profilinė ir šiuo pavadinimu gyvuoja nuo 1995 m., tačiau ji neatsirado tuščioje vietoje. Katedros gimimo metais laikomi 1922-ieji, kai Kauno universitete aukštoji technikos mokslų studija įsteigė Tiltų katedrą, kurioje buvo dėstomi ir dabartinę Metalinių ir kompozitinių konstrukcijų katedrą specializuojantys dalykai. Vėliau šios konstrukcijos buvo dėstomos Vytauto Didžiojo bei Kauno valstybiniame universitete, dar vėliau – KPI Vilniaus filiale. Keitėsi katedros pavadinimas, keitėsi jame dirbantys dėstytojai. Katedra augo, stiprėjo. Nuo senų laikų joje dirbo darbštus ir kūrybingas kolektyvas. Naujas etapas katedros gyvenime prasidėjo 1969 m., kai buvo įkurtas Vilniaus inžinerinis statybos institutas. Iš pradžių katedra vadinosi Specialiųjų konstrukcijų ir jai vadovauti, prikalbintas tuometinio rektoriaus prof. A. Čyro, ėmėsi prof. A. Rozenbliumas. Jis tapo pirmuoju jos vedėju Vilniuje. 1973 m. katedra iš Specialiųjų konstrukcijų pakeitė pavadinimą į Metalinių konstrukcijų ir jai pradėjo vadovauti doc. A. Valentinavičius. 1969–1971 m., vykstant KPI Vilniaus filialo reorganizacijai į Vilniaus inžinerinį statybos institutą į katedrą iš KPI buvo perkelti doc. Henrikas Lazarevičius (dirbo iki 1973 m.), doc. Algirdas Stepanavičius (dirbo iki 1993 m.), doc. Algirdas Valentinavičius (dirbo iki 1994 m.), doc. Vidmantas Jokūbaitis (dirbo iki 1973 m.), doc. Jonas Paulauskas (dirbo iki 1978 m.), vyr. dėst. Jonas Arūnas Pranevičius (dirbo iki 2002 m.). Jie prisidėjo prie katedros branduolį sudariusių buvusių KPI Vilniaus filialo Statybinių konstrukcijų katedros aspirantų, čia apgynusių technikos mokslų kandidatų disertacijas: doc. Audronio Kazimiero Kvedaro (nuo 1969 m.), vyr. dėst., nuo 1978 m. doc. Vlado Vaitkevičiaus (dirbo iki 2001 m.), vyr. dėst. Jono Motiejūno (dirbo iki 1974 m.), vyr. dėst., nuo 1977 m. doc. Kazimiero Šapalo (dirbo iki 1994 m.).1971–1975 m. katedrą papildė vyr. dėst. t. m. k. Romualdas Mažeika (dirbo 1971–1973 m.), asist. Nerijus Narkis (dirbo 1973–1981 m.), doc. Rimantas Čechavičius (dirbo 1973–1999 ir 2001–2002 m.), doc. Jonas Juozaitis (dirbo 1973–2004 m.), doc. Balys Valiūnas (dirbo 1974–2009 m.), vyr. dėst. Olegas Danilčenko (dirbo 1975–1992 m.).
Tuo metu svarbiausi katedros dėstomi dalykai buvo pagrindiniai ir specialūs metalinių ir medinių konstrukcijų kursai, taip pat Pramoninės ir civilinės statybos diplominis projektas, tačiau 1969 m., įsteigus Vilniaus inžinerinį statybos institutą, specialybių, kurioms šie dalykai buvo dėstomi, pagausėjo. Katedroje buvo pradėti skaityti ir nauji dalykai: specialiosios gelžbetoninės, metalinės ir medinės konstrukcijos architektūros, miestų statybos, statybos ekonomikos ir organizavimo, kelių specialybėms; miesto transporto metaliniai statiniai, miestų inžineriniai statiniai miestų statybos specialybei; metaliniai ir mediniai tiltai kelių specialybei; metalinės konstrukcijos ir statybinė mechanika statybos ir kėlimo mašinų specialybei. 1973 m., mirus katedros vedėjui A. Rozenbliumui, specialiųjų gelžbetoninių konstrukcijų kursai buvo perduoti Gelžbetoninių konstrukcijų katedrai, į kurią perėjo ir doc. V. Jokūbaitis.
1990-1992 m., VISI pertvarkant į Technikos universitetą, o pastarajam pereinant į tripakopes - bakalaurų, magistrų ir daktarų - studijas, Metalinių konstrukcijų katedra irgi aktyviai dalyvavo rengiant naujas studijų programas. Ji parengė daug naujų studijų modulių ir programų. Tačiau katedra neteko dėstytų profilinių dalykų Architektūros, Mechanikos ir Miestų statybos fakultetuose. 2001 m., įsteigus Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų konstrukcijų katedrą, dalis katedros profilinių dalykų buvo perduota jai, taip pat iš katedros į naująją katedrą (2001 m. pabaigoje) buvo perkeltas vyr. asist. dr. Algirdas Juozapaitis.
Nuo 2001 m. iki 2010 m. Universiteto studijų programos ir moduliai buvo tobulinami toliau ir gludinami. Šiuo laikotarpiu katedra parengė 2008 m. patvirtintą magistrantūros studijų Statinių konstrukcijų programos lengvųjų šiuolaikinių konstrukcijų pakraipą ir 14 modulių. Kitoms programoms moduliai buvo rengiami ir atnaujinami tam tikrais tarpsniais. 2001–2002 m. pagrindinėms studijoms buvo parengta 19 modulių, skirtų įvairioms Nekilnojamojo turto vadybos, Statybos, Energetikos ir transporto statybos, Statybos medžiagų ir dirbinių, Statybos valdymo, Kelių ir geležinkelių inžinerijos, Gaisrinės saugos programų pakraipoms, magistratūros studijoms – 23 moduliai, skirti įvairioms Statybos, Statinių konstrukcijų bei Statybos medžiagų ir dirbinių programų pakraipoms, specialiosioms profesinėms studijoms – 17 modulių, skirtų įvairioms Statybos, Statybos medžiagų ir dirbinių technologijos ir Darbų saugos programų pakraipoms.
2003–2007 m. pagrindinėms studijoms iš naujo buvo parengtas 21 modulis, skirtas įvairioms Statybos, Energetikos ir transporto statybos, Gaisrinės saugos, Statybos valdymo, Nekilnojamojo turto vadybos, Statybos medžiagų ir dirbinių, Miestų inžinerijos programų pakraipoms, magistrantūros studijoms – 18 modulių, skirtų įvairioms Statinių konstrukcijų, Architektūros inžinerijos, Statybos medžiagų ir dirbinių, Saugos inžinerijos programų atskiroms pakraipoms, specialiosioms profesinėms studijoms moduliai nebuvo atnaujinami, nes tokios studijos palaipsniui buvo nutrauktos.
2008–2010 m. pagrindinėms studijoms, jas iš esmės pertvarkius, iš naujo buvo parengta 19 modulių, skirtų įvairioms Statybinių medžiagų ir dirbinių, Statybos inžinerijos, Miestų inžinerijos, Energetikos ir transporto statybos, Nekilnojamojo turto vadybos ir Gaisrinės saugos programų pakraipoms, peržiūrėta ar iš naujo parengta 18 magistrantūros modulių.
2003–2009 m. katedra parengė 9 modulius doktorantūros studijų 02T krypčiai
Rengiant naujas studijų programas labai pravertė katedros moksliniai ir dalykiniai ryšiai su įvairiais užsienio universitetais, taip pat Didžiosios Britanijos Vyriausybės, britų „Steel“ korporacijos ir Plieninių konstrukcijų instituto metodinė ir dalykinė parama – vienkartinis Europos plieninių konstrukcijų projektavimo programos (ESDEP) metodinės medžiagos komplekto perdavimas katedrai ir nuolatinis šio komplekto papildymas naujausia metodine medžiaga, leidžiama Plieninių konstrukcijų instituto.
Studijų programos
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – inžinerijos mokslų magistras.
Specializacijos – lengvosios šiuolaikinės konstrukcijos; pastatų konstrukcijos; specialieji statiniai; statinių konstrukcijos; tiltai ir viadukai.
Dvigubo diplomo magistrantūros studijų programa, vykdoma kartu su Strathclyde universitetu (Škotija, Didžioji Britanija).
Statinių konstrukcijų magistro studijų programos tikslas – parengti kūrybiškai mąstančius inžinierius, turinčius aukščiausios kvalifikacijos konstruktoriaus žinių.
Specializacijos – lengvosios šiuolaikinės konstrukcijos; pastatų konstrukcijos; specialieji statiniai; statinių konstrukcijos; tiltai ir viadukai.
Dvigubo diplomo magistrantūros studijų programa, vykdoma kartu su Strathclyde universitetu (Škotija, Didžioji Britanija).
Statinių konstrukcijų magistro studijų programos tikslas – parengti kūrybiškai mąstančius inžinierius, turinčius aukščiausios kvalifikacijos konstruktoriaus žinių.
Mokslas
Pagrindinės mokslinės veiklos kryptys yra:
- Inovatyvūs plieno ir kompozitiniai tiltai
- Sudėtingos plieninės ir kompozitinės konstrukcijos
- Klijuotinės sluoksninės ir kryžmai sluoksniuotos medinės konstrukcijos
- 3D spausdinimo technologijų taikymas kompozitinių konstrukcijų ir jų mazgų gamybai
Katedroje vykdomi tyrimai
- Kompozitinių plieninių-betoninių ir medinių-betoninių konstrukcijų tyrimas
- Kompozitinių ir plieno tiltų projektavimas ir tyrimai
- Aukštųjų statinių eksploatavimo ir projektavimo problemos.
- Plieninių konstrukcijų jungčių elgsenos tyrimai ir jų projektavimo metodikų kūrimas.
- Plieninių talpyklų nuokrypių poveikio jų patikimai eksploatacijai tyrimas.
- Plieninių ir kompozitinių konstrukcijų atsparumo ugniai tyrimai.
- Medinių konstrukcinių elementų ir jų jungčių elgsenos tyrimas.
- Kompozitinių medinių-betoninių elementų ir jų jungčių skaičiuojamųjų metodų kūrimas ir taikymas
Studijuojantiems
Metalinių ir kompozitinių konstrukcijų katedros
Verslo atstovų paskaitos studentams 2023-24 m.m.
Medinių konstrukcijų pritaikymas šiuolaikinėje statyboje.
Saulius Kavaliauskas. UAB Timber design LT direktorius/konstrukcijų projekto dalies vadovas
2023 11 22
10:20
Auditorija SRK-I 108
Naujausi tiltų projektai.
Aurimas Anzelis Kelprojektas
2023 10 15 -29 ( data bus patikslinta)
Kompozitinių kolonų skaičiavimo ir projektavimo ypatumai.
Paskaitą skaitys universiteto partnerio UAB Peikko Lietuva atstovas, patyręs plieninių ir kompozitinių konstrukcijų projektuotojas Tadas MOCKAITIS.
Paskaitoje bus aptartos efektyvių kompozitinių kolonų projektavimo ypatybės ir iššūkiai sutinkami jas taikant realiuose UAB Peikko Lietuva vykdytuose projektuose.
2023 10 23
16:20
Auditorija SRK-I 304
UAB Peikko paskaita
UAB Peikko paskaitaBakalauro studijos
BBD atlikimo ir patikrinimo grafikas Statybos inžinerijos studijų programos Pastatų ir jų konstrukcijų projektavimas spaecialiazacijos bakalaurų baigiamųjų darbų struktūros aprašas Statybos inžinerijos studijų programos Tiltų konstrukcijų inžinerijos specializacijos bakalaurų baigiamųjų darbų struktūros aprašas Baigiamojo bakalauro darbo viršelis Baigiamojo bakalauro darbo antrasis antraštinis lapas Metalinių konstrukcijų 2 projektas. Grafinė dalis Žiniaraščiai, spaudas, kampinės siūlėsKontaktai
Padalinio kontaktai
Adresas: Saulėtekio al. 11, SRC-408 kab.
Telefonas: (8 5) 274 5228
Vidinis telefonas: 9228
El. paštas: crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnN0Z2tAdmlsbml1c3RlY2gubHQiPnN0bWtAdmlsbml1c3RlY2gubHQ8L2E+:xx
Adresas: Saulėtekio al. 11, SRC-408 kab.
Telefonas: (8 5) 274 5228
Vidinis telefonas: 9228
El. paštas: crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnN0Z2tAdmlsbml1c3RlY2gubHQiPnN0bWtAdmlsbml1c3RlY2gubHQ8L2E+:xx
Darbo laikas
Žemėlapis
I | 8:00 - 16:30 |
---|---|
II | 8:00 - 16:30 |
III | 8:00 - 16:30 |
IV | 8:00 - 16:30 |
V | 8:00 - 15:30 |
-
- Puslapio administratoriai:
- Loreta Kanapeckienė
- Sotera Babrauskytė
- Ugnė Daraškevičiūtė
- Milda Mockūnaitė-Vitkienė
- Monika Bissekerskaja