Statybos fakultetas
Naujausia informacija
Senato ir Tarybos posėdžiuose pristatyta metinė VGTU veiklos ataskaita
2016-03-22
Senato ir Tarybos posėdžiuose pristatyta metinė VGTU veiklos ataskaita
Šiandien, kovo 22 d., iškilminguose Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Senato ir Tarybos posėdžiuose apžvelgti svarbiausi praėjusių metų įvykiai ir universiteto veiklos rezultatai. Juos susirinkusiesiems pristatė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
Apibendrindamas praėjusius metus rektorius pasidžiaugė, kad VGTU toliau išlieka tarp lyderių pagal priimtų studentų skaičių – iš visų aukštųjų mokyklų VGTU yra antroje vietoje po VU. Rektorius atkreipė dėmesį, kad nepaisant visuotinės studentų mažėjimo tendencijos, VGTU rezultatai išlieka geri: 2015 m. į universitetą atėjo tik 2,39 proc. mažiau studentų, nors visos šalies mastu stojančiųjų skaičius sumažėjo 5,45 proc.
Kalbėdamas apie studijų procesą A. Daniūnas akcentavo, kad 2015 m. VGTU pasiūlė 3 naujas studijų programas – 2 bakalauro (Renginių inžineriją ir Verslo analitiką) ir 1 magistro (Statinio informacinį modeliavimą). Bendras studijų programų skaičius VGTU kelerius metus išlieka stabilus – universitetas siūlo apie 100 programų bendrai pirmoje ir antroje studijų pakopose. Anot VGTU rektoriaus, atsižvelgiant į studentų skaičių toks siūlomų programų kiekis yra optimalus ir artimiausiu metu neturėtų keistis.
Apibendrindamas studijų srityje nuveiktus darbus rektorius pabrėžė, kad 2015 m. daug dėmesio buvo skiriama nuotolinių studijų plėtrai, inovatyvių dėstymo metodų skatinimui, sėkmingai pradėtas naujo užsienio kalbų dėstymo modelio įgyvendinimas.
Tarptautiškumo srityje, anot rektoriaus, VGTU išliko stiprus lyderis tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų: universitetas turi apie 500 partnerių 56 užsienio šalyse, studentams suteikiamos galimybės pagal mainų programas išvykti į daugiau kaip 300 partnerių institucijų Europoje ir daugiau nei į 80 institucijų už Europos ribų.
Rektorius išskyrė, kad 2015 m. studijų programos užsienio kalba sudarė trečdalį (27 proc.) visų VGTU vykdomų studijų programų, su užsienio partneriais parengtos 6 jungtinės studijų programos. 9 proc. visų VGTU studentų sudaro užsienio studentai. A. Daniūnas džiaugėsi, kad daugiau nei 500 užsienio studentų į VGTU atvyko ne trumpalaikiams mainams, o nuolatinėms bakalauro ir magistro studijoms. Anot jo, tai parodo aukštą VGTU studijų lygį ir suteikiamų žinių pripažinimą tarptautiniu mastu.
Rektorius atkreipė dėmesį ir į gerus mokslinių tyrimų ir inovacijų srities rezultatus: per pastaruosius penkerius metus dvigubai padidėjo publikacijų skaičius užsienio mokslo žurnaluose, referuojamuose Tomson Reuters Web of Science duomenų bazėse ir turinčiuose citavimo indeksą. Taip pat pasidžiaugta dideliu doktorantūros studentų ir daktaro disertacijų skaičiumi, sėkmingu doktorantų priėmimu ir puikiais rezultatais patentinės veiklos vykdymo srityje.
Apibendrinant praėjusius metus akcentuota, kad VGTU daro didelį poveikį regiono ir valstybės raidai. Šis poveikis nuosekliai siejamas su studijomis ir mokslo veikla: rengiami aukščiausios kvalifikacijos specialistai ir vykdomi taikomieji tyrimai, atsižvelgiant į darnaus valstybės vystymosi poreikius.
Senato posėdyje taip pat kalbėta apie VGTU administravimą ir išteklius, personalo struktūrą, infrastruktūros pokyčius, universiteto finansavimą, pajamas ir išlaidas, viešuosius pirkimus, meno kolektyvų ir studentų atstovybės veiklas, VGTU išorinį vertinimą ir pripažinimą įvairiuose reitinguose.
Visą 2015 m. VGTU veiklos ataskaitos tekstą galima rasti čia.