Statybos fakultetas
Naujausia informacija
Stojančiųjų į VGTU bakalauro studijas dėmesiui – priėmimo taisyklės 2015 m.
2015-02-26
Stojančiųjų į VGTU bakalauro studijas dėmesiui – priėmimo taisyklės 2015 m.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro specialistai supažindina su 2015 metų priėmimo taisyklėmis ir jų naujovėmis.
Išankstinis priėmimas į VGTU valstybės nefinansuojamas vietas šiemet vyks nuo kovo 16 d. iki gegužės 4 d.
Pagrindinis priėmimas į visas Lietuvos aukštąsias mokyklas prasidės birželio 1 d. ir tęsis iki liepos 18 d. Jo metu bus galima kandidatuoti tiek į valstybės finansuojamas (VF), tiek valstybės nefinansuojamas (VNF), tiek valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija (VNF/ST), tiek tikslinio finansavimo vietas.
Bendrojo priėmimo metu prašymus studijuoti bus galima teikti tik internetu LAMA BPO informacinėje sistemoje, juose bus galima įrašyti iki 9 pageidaujamų studijų programų.
Norintys VGTU studijuoti orlaivių pilotavimą, skrydžių valdymą, architektūrą ar architektūros inžineriją turės laikyti stojamuosius egzaminus. Būsimieji aviatoriai turės išlaikyti profesinio tinkamumo ir fizinio pajėgumo testus bei universitetui pateikti sveikatos pažymėjimą. Architektams teks išbandyti save meninio architektūrinio išsilavinimo egzamine, o architektūros inžinieriai galės arba laikyti tą patį egzaminą arba piešimo testą.
Stojantieji į VGTU VNF vietas jau antrus metus gali gauti papildomų balų: 1 balą suteikia VGTU Jaunojo inžinieriaus sertifikatas, kuris suteikiamas išklausius 5 paskaitas universitete, VGTU klasių pažymėjimas, VGTU Jaunojo architekto ir dizaino mokyklos baigimo pažymėjimas, atlikta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba ar po 2011 m. rugsėjo 1 d. baigti baziniai kariniai mokymai bei Lietuvos Junior achievement programų konkursų laimėjimai; 0,5 balo gaus Lietuvos Junior achievement programų konkursų dalyviai ir VGTU partnerinių gimnazijų ir vidurinių mokyklų absolventai.
Stojant į VGTU, maksimalus stojamasis balas be papildomų sieks 10 balų, o minimalus – 1,5. Turintys mažesnį stojimo balą į studijas VGTU priimami nebus. Jie galės pasirinkti parengiamąsias vienerių metų studijas, kurių metu gilins matematikos, fizikos, chemijos ir informacinių technologijų žinias ir į VNF vietą pretenduoti kitais metais. Perlaikę egzaminus jie galės kandidatuoti ir į VF vietą.
Pagrindinis priėmimas susidės iš dviejų etapų – pirmojo rezultatai skelbiami liepos 23 d. Stojančiajam bus pasiūlyta viena vieta – VF, VNF/ST arba VNF. Po to galimi du veiksmai – pasirašyti studijų sutartį ir laukti rugsėjo 1-osios arba šio pasiūlymo nepriimti ir dalyvauti antrajame etape. Jame galės dalyvauti ir tie, kurie kvietimo studijuoti negavo.
Dalyvavimą antrajame etape taip pat reikės patvirtinti internetu LAMA BPO informacinėje sistemoje. Naujų pageidavimų į anksčiau pateiktą prašymą įrašyti nebus galima, tačiau bus galima koreguoti pageidavimų eiliškumą.
Pasibaigus pagrindiniam priėmimui, rugpjūčio 7–10 d. vyks papildomas priėmimas, kuriame bus galima kandidatuoti į likusias laisvas vietas. Jame dalyvauti galės tie, kurie nedalyvavo pagrindiniame priėmime, tie, kurie nepriėmė arba negavo jokio kvietimo studijuoti. Tie, kurie pasirašė VF arba VNF/ST studijų sutartį, galės kandidatuoti į VNF vietą, o tie, kurie pasirašė sutartį dėl VNF studijų, galės mėginti užimti VF, VNF/ST arba VNF vietą.
LAMA BPO informacinėje sistemoje papildomam priėmimui bus galima pateikti iki 6 naujų pageidavimų.
Po šio priėmimo etapo į VGTU likusias laisvas VNF vietas dar bus galima kandidatuoti atskiro papildomo priėmimo metu rugpjūčio 14–28 d.
Turinčius daugiau klausimų apie priėmimo į bakalauro ir vientisąsias studijas reikalavimus ir eigą, prašome kreiptis į VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro specialistus el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnByaWVtaW1hc0B2Z3R1Lmx0Ij5wcmllbWltYXNAdmd0dS5sdDwvYT4=:xx arba telefonu (8 5) 274 4949.