2014-07-22
Tarptautinė „VGTU – CalPoly‘2014“ mokykla sugrįžo į VGTU
Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai baigia vasaros mokyklos „VGTU – CalPoly‘2014“ kursą. Jį lanko 8 VGTU Statybos fakulteto studentai ir 18 iš Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) universiteto atvykusių studentų.
Pasak kursų iniciatoriaus CalPoly universiteto profesoriaus Edmundo Saliklio, kursai yra intensyvūs, nes dešimties savaičių darbą reikia atlikti per 6. Profesorius skaito Statybinės mechanikos paskaitas ir veda matematinio skaičiavimo pratybas „Matlab“ programa. Kiekvieną dieną studentai gauna daug namų darbų, kas savaitę laiko po egzaminą. VGTU studentams išlaikyti šių dviejų dalykų egzaminai užtikrins 7 ECTS kreditus, kurie bus įskaityti kaip geodezijos praktika, taip pat – statybinės mechanikos modulis, arba pasirenkamasis inžinerinis modulis. Vasaros mokyklos dalyviai lanko Geodezijos ir kadastro katedros dėstytojo Dariaus Popovo geodezinių matavimų pratybas.
„Kai kas gal pasakytų, jog vasara nėra pats tinkamiausias laikas mokytis, tačiau aš žinau viena: prasidėjus mokslo metams visa studentų grupė galės šiek tiek atsikvėpti: mano dėstomi kursai yra gana sunkūs ir iš studentų reikalauja daug laiko bei pastangų. Jei jaunuoliai juos išeis vasarą, koncentruotai, rudenį daugiau dėmesio galės skirti kitiems dalykams, bus lengvesni metai“, - pasakojo E. Saliklis.
Tai – jau antrus metus vykstanti tarptautinė vasaros mokykla, kurią organizuoja VGTU ir CalPoly. Mokyklos iniciatorius – prof. E. Saliklis. Jis pasakojo, jog idėja steigti šią mokyklą VGTU kilo iš patriotiškumo, iš noro pristatyti modernią JAV pedagogiką ir siekio bendradarbiauti su VGTU. Šiuo metu profesorius turi idėją išplėsti bendradarbiavimą tarp universitetų ir per architektūros studijas. Jis tvirtino, kad CalPoly architektūros studijų programa pripažinta geriausia Amerikoje ir lenkia Masačiusetso technologijos institute, Princetono ir Yale universitetuose siūlomas programas. E. Saliklis tikino, kad šioje srityje bendradarbiauti vertėtų: „dalijimasis patirtimi būtų naudingas ne tik VGTU, bet ir CalPoly universitetui.“
„VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokyklos studentai dalyvauja ir kultūrinėje programoje, kuri atskleidžia Lietuvos istoriją, kultūrą, gamtos paveldą. „Džiaugiuosi, kad studentai ne tik sužino šio krašto istorijos, pamato jo gamtą, bet ir susipažįsta su lietuviais. Tarp devyniolikmečių-dvidešimtmečių užsimezga draugystė –kartu jie rengia namų darbus, eina linksmintis, tampa ne tik kolegomis, bet ir draugais“, - sakė E. Saliklis.
„VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokykla prasidėjo birželio 23 d. ir truks iki rugpjūčio 1-osios. Vasaros mokyklą administruoja Užsienio ryšių direkcija.