Statybos fakultetas
Naujausia informacija
Verslininkai rodo norą įsitraukti į studentų ugdymo procesą
2015-03-23
Verslininkai rodo norą įsitraukti į studentų ugdymo procesą
Tris savaites Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykusias „Karjeros dienas“ pratęsė kontaktų mugė, kurios akcentu tapo alumnų inicijuota universiteto bei verslo atstovų diskusija „Kokių specialistų reikia ateičiai?“ Joje didžiausių verslo įmonių atstovai tvirtino, jog dažnai jaunieji specialistai yra ambicingi ir vos pabaigę studijas nori užimti aukštas pozicijas bei gauti gerą atlyginimą.
Vis tik VGTU atlikta pirmakursių apklausa atskleidė kiek kitokias tendencijas: jaunuolių, kurie pabaigę studijas tikisi susirasti įdomų ir perspektyvų darbą, buvo gerokai daugiau (61,8 proc.), nei tų, kurie svajoja uždirbti daug pinigų (23,1 proc.). 38,7 proc. visų pirmakursių viliasi, kad baigę studijas jie lengvai įsidarbins pagal savo specialybę.
Diskusijoje, vestoje Pramonininkų konfederacijos ekonomikos ir finansų departamento direktoriaus Sigito Besagirsko, verslo ir mokslo atstovai ieškojo būdų, kaip paskatinti jaunų specialistų motyvaciją ir ugdyti kūrybingumą. „Panevėžio statybos tresto“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius pasiūlė įkurti fondą, kurio lėšos būtų skirtos įgyvendinti kūrybingoms ir inovatyvioms studentų idėjoms. Bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis įsitikinęs, kad studentams būtų naudinga mentorystės programa: jis pasiūlė į diskusiją susirinkusiems verslininkams dalį laiko skirti bendravimui su gabiausiais ir motyvuotais universiteto studentais, juos supažindinti su verslo aplinka ir padėti karjeros kelyje.
„Universitete siekiame suteikti studentams reikalingų žinių ir įgūdžių, taip pat ugdyti jų valią, smalsumą, gebėjimą megzti socialinius ryšius ir kitas savybes. Diskusija parodė, kad verslo atstovai yra suinteresuoti ne tik atsirinkti motyvuotus studentus, bet ir įsitraukti į jų ugdymą“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
Kontaktų mugėje dalyvavo daugiau nei 75 įmonės, kurios teikė karjeros konsultacijas, ieškojo būsimų darbdavių ir praktikantų. Jubiliejinė dešimtoji „Karjeros dienų“ šventė pritraukė rekordinį skaičių studentų: atviras paskaitas, simuliacinius darbo pokalbius, kurių buvo apie 50, ir kontaktų mugę aplankė daugiau nei 3 tūkst. VGTU studentų.
Kontaktų mugės uždarymo renginyje geriausiems studentams verslo įmonės išdalijo tikslines stipendijas. Bendrovės „Paroc“ įsteigtas stipendijas gavo Karolina Čepulytė ir Raminta Venslavavičiūtė, Reda Straukaitė ir Kristina Uosytė. „Eksploit“ apdovanojo Lauryną Lebenkų. Jau antrus metus stipendijas studentams teikianti bendrovė „Eika“ šiemet nusprendė paskatinti septynis VGTU doktorantus, magistrantus ir bakalaurantus: Marių Lazauską, Evald Viršumirski, Aistę Ramelytę, Ingą Šileikaitę, Vaidą Marčiulaitį, Veslavą Buiko ir Mindaugą Šilabritą.