Statybos fakultetas
Naujausia informacija
VGTU gimsta strateginiai Lietuvos statybų sektoriaus sprendimai
2015-05-25
VGTU gimsta strateginiai Lietuvos statybų sektoriaus sprendimai
Ketvirtadienį Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko statybos inžinierių apskritojo stalo diskusija „Pastatų šiltinimo sprendimai reglamentuose, projektuose ir praktikoje“. Į ją susirinko ne tik valstybinių įstaigų, statybų verslo atstovai, bet ir VGTU ekspertai. Diskusijos iniciatorius – Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Česlovas Ignatavičius.
VGTU rektorius A. Daniūnas VGTU Senato salėje pasveikino visus susirinkusius ekspertus ir pabrėžė, jog Lietuvos statybų sritis šiuo metu išgyvena iššūkių kupiną laiką – vyksta renovacija, kyla nauji pastatai. Taigi šio sektoriaus ekspertams labai svarbūs praktiniai pasitarimai, kuriuose jie dalijasi savo žiniomis ir patirtimi.
Rektoriaus nuomone, visos tokiose diskusijose išsakytos idėjos bei priimti sprendimai gali tapti įstatymais ar kitais teisės aktais, reglamentuojančiais statybų sektorių, gerinančiais statybų kokybę.
Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė džiaugėsi, kad tai – ne pirmas profesionalų susirinkimas, skirtas statybų sektoriaus aktualijoms aptarti: „Dėkoju visiems ekspertams, prisidedantiems prie statybų sektoriaus inovatyvumo ir plėtros, sprendžiantiems jo problemas. Tikiu, kad visi kartu joms atrasime pačius geriausius sprendimus“, – sakė D. Matonienė, dėkojo susitikimo iniciatoriui Č. Ignatavičiui bei į universitetą diskusijos dalyvius pakvietusiam VGTU rektoriui.
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas tvirtino, kad „siekiant šalyje išspręsti renovacijos metu ir kitur statybose kylančias dilemas, privalu ieškoti inovatyvių sprendimų – tik tada visuomenė džiaugsis projektuotojų vizijomis, planais ir galutiniais statybininkų darbo rezultatais.“ Jis pabrėžė, kad čia universiteto vaidmuo yra svarbus, nes profesionalios ir vartotojui draugiškos inžinerijos kūrėjai privalo būti geriausi savo srities specialistai. LSA rengia kvalifikuotiems statybų sektoriaus darbuotojams reikalingų kompetencijų sąrašą.
„Siekiame, kad statybose dirbtų tik labai aukštos kvalifikacijos specialistai. Visai nesvarbu, ar tas specialistas namą renovuoja, ar naujai jį stato – svarbu, kad jo darbą už kokybę ir patogumą įvertintų vartotojai“, – įsitikinęs D. Gedvilas. Jis tikisi, kad specialistui būtinų kvalifikacijų sąrašas bus patvirtintas Aplinkos ministerijoje.
Diskusijoje dalyvavę ekspertai Č. Ignatavičius, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos prezidentas Kęstutis Kurlys bei statybų techninis prižiūrėtojas Saulius Vytautas Skrodenis aptarė pastatų šiltinimo sprendinius reglamentuose, projektuose ir praktikoje. Daug dėmesio skirta renovacijos temai, kuri šiuo metu Lietuvoje itin aktuali. Diskusijos iniciatoriaus Č. Ignatavičiaus nuomone, Lietuvoje pastatų modernizavimo kokybė vis gerėja: „Nors vis dar atsiranda renovacijos pavyzdžių, kurie realybėje atrodo visai kitaip nei numatyta taisyklėse ir reglamentuose, galime pasidžiaugti – inovatyvių medžiagų vis daugiau ir jos naudojamos dažniau. Tiesa, projektuotojams, statybininkams susigaudyti tokioje informacijos gausoje yra sunku. Mes – ekspertai – turėtume pateikti rekomendacijas ir dirbti patarėjais“, – įsitikinęs Č. Ignatavičius. Renginio metu gimę pasiūlymai ir aptartos metodikos bus pristatytos įstatymų bei taisyklių kūrėjams.
„Džiaugiamės turėdami progą priimti statybų sektoriaus rinkos lyderius ir pasidalinti su jais savo patirtimi. Tokie profesionalų – mokslo, verslo sričių atstovų, inžinierių – susitikimai ir dalijimasis patirtimi yra labai reikalingi Lietuvos statybų sektoriui. Visa tai specialistams padeda tobulėti, turi įtakos jų atliekamų darbų kokybei, ilgaamžiškumui“, – sakė VGTU Statybos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Juozapaitis.
Per diskusijos pertrauką dekanas prof. dr. A. Juozapaitis ir Polistireninio putplasčio asociacijos vadovas Č. Ignatavičius Statybos fakultete atidarė asociacijos globojamą ir jos vardu pavadintą auditoriją. A. Juozapaitis išreiškė padėką Č. Ignatavičiui ir patvirtino, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas universitete įgauna vis daugiau ir vis įvairesnių formų.
Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas teigė, kad auditorija ne tik atnaujinta, bet ir papildyta vizualine medžiaga, padėsiančia studentams geriau suprasti pastatų apšiltinimo būdus bei metodikas. Č. Ignatavičius tikisi, kad „nors Polistireninio putplasčio asociacija buvo pirmoji, įsteigusi Statybos fakultete savo vardo auditoriją, ilgainiui įvairių verslo įmonių auditorijų čia daugės.“