Statybos fakultetas
Naujausia informacija
Vilniaus miesto Emilijos Pliaterytės progimnazijos antrokai domėjosi tiltais
2015-05-25
Vilniaus miesto Emilijos Pliaterytės progimnazijos antrokai domėjosi tiltais
Gegužės 20 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai – Statybos fakulteto lektorius dr. Eugenijus Gudonis ir Transporto inžinerijos fakulteto profesorius, Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro darbuotojas dr. Olegas Prentkovskis – lankėsi Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje. Progimnazijos antrokai (2A klasės mokytoja – Ina Binkienė) išreiškė norą sužinoti apie tikrus ir makaronų tiltus.
Kaip žinoma, tiltas – statinys, jungiantis kelią per žemiau esančią upę, kanalą, tarpeklį ir pan. Tiltas, esantis virš kelio ar geležinkelio, vadinamas viaduku. Daugiausia tiltų yra automobilių keliuose.
Renginio, trukusio dvi valandas, metu Eugenijus Gudonis papasakojo jauniesiems progimnazistams apie Lietuvos tiltus, jų paskirtį, pagrindinius konstrukcijos elementus ir apie linksmuosius makaronų tiltus. Olegas Prentkovskis paaiškino moksleiviams tiltų svarbą šalies transporto sistemai.
Po įžanginės informacijos prasidėjo linksmas edukacinis renginys: „20 min. + makaronai + plastilinas = laimi stipriausias“.
Progimnazistai makaronų tiltams statyti susibūrė į komandas. Kiekviena komanda išrinko kapitoną, joms buvo išdalyti makaronai tiltų konstrukciniams elementams konstruoti ir plastilinas jiems sujungti. Jaunieji tiltininkai, pasitelkę fantaziją ir padedami Eugenijaus Gudonio, Olego Prentkovskio ir 2A klasės mokytojos Inos Binkienės, kūrė originalių konstrukcijų makaronų tiltus.
Moksleivių sukurti tiltai buvo bandomi svoriu, t. y. buvo patikrinta, ar tiltas yra tinkamas eksploatuoti. Visų komandų sukurti makaronų tiltai turėjo atlaikyti tą patį svorį.
Renginyje buvo atliktas ir eksperimentas: kol jaunieji tiltininkai kruopščiai lipdė savo tiltukus, papildomą makaronų tiltą sukūrė prof. Olegas Prentkovskis. VGTU atstovo sukurtas tiltas buvo bandomas didėjančiu kintamuoju svoriu, kol jo laikančiosios konstrukcijos lūžo.
Per pratybas antrokai gavo žinių apie tiltų konstrukcijas, bandymus, sužinojo alternatyvius makaronų naudojimo būdus – makaronus galima ne tik virti, valgyti, kabinti ant ausų, bet ir naudoti juos tiltų modeliams statyti.
Naujieną parengė Lina Kisevičienė