Stojantiesiems

VILNIUS TECH vyko tarptautinė konferencija „eStream 2026“, jungianti elektronikos ir informacijos mokslų inovacijas

Gegužės 8, 2026

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) balandžio 23–24 d. vyko 13-oji tarptautinė elektros, elektronikos ir informacijos mokslų konferencija „eStream 2026“. Šis renginys tapo svarbiu traukos centru mokslininkams, doktorantams bei pramonės lyderiams iš viso pasaulio, suteikdamas erdvę pristatyti naujausius mokslinius tyrimus, proveržio inovacijas ir stiprinti tarpdisciplininį bendradarbiavimą aukštųjų technologijų srityje.

Konferenciją oficialiai atidarė konferencijos pirmininkas, VILNIUS TECH mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas, o įkvepiantį sveikinimo žodį tarė Elektronikos fakulteto dekanas doc. dr. Artūras Medeišis.

Kasmet konferencija suburia ryškiausius savo sričių ekspertus, ir šie metai nebuvo išimtis – abi renginio dienas pradėjo aukšto lygio kviestiniai pranešėjai, pristatę aktualias įžvalgas, tiesiogiai reaguojančias į šiandienos visuomenės ir technologijų iššūkius.

  • Prof. Dr. Vijitashwa Pandey iš Oaklando universiteto (JAV), katedros vedėjas ir Pawley „Lean Studies“ profesorius, buvo pirmasis konferencijos pranešėjas. Jo pristatymas „Naujos sprendimų priėmimo neapibrėžtumo sąlygomis perspektyvos išmaniųjų autonominių sistemų kontekste“ efektyviai suformavo renginio toną ir kryptį, įkvėpdamas dinamišką tarpdisciplininį dialogą.
  • Prof. Dr. Vilius Benetis, NRD Cyber Security (Lietuva) generalinis direktorius, tęsė sesiją pristatydamas pranešimą „Skaitmeninis suverenitetas fragmentuotame pasaulyje: kodėl vietinės ekosistemos tampa naujuoju globaliu skydu“. Jo įžvalgos apie kintančią kibernetinio saugumo aplinką pristatė reikšmingą perspektyvą, kaip regioninis atsparumas tampa esmine apsauga vis labiau susiskaldžiusiame technologiniame amžiuje.
  • Dr. Gediminas Račiukaitis, Lietuvos lustų kompetencijos centro ChipsC²-LT koordinatorius iš FTMC (Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro) (Lietuva), užbaigė atidarymo sesiją. Savo pranešime „Nuo idėjos iki lusto: kaip ChipsC²-LT gali tai palengvinti“ jis išsamiai pristatė puslaidininkių inovacijų kelią, pabrėždamas Lustų kompetencijos centro esminį vaidmenį jungiant koncepcinį projektavimą su apčiuopiama realybe.

Antrosios dienos atidarymo žodį tarė prof. dr. Zigmas Balevičius iš FTMC (Lietuva). Po jo sekė žymių pranešėjų sesija, kuri gilinosi į techninius ir edukacinius pramonės iššūkius.

  • Doc. dr. Inna Saiapina iš Ukrainos nacionalinio technikos universiteto „Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute“ (Ukraina) pristatė pranešimą „Inžinerinis švietimas pokyčių laikotarpiu: tarpdisciplininės ir duomenimis grįstos perspektyvos iš Ukrainos“. Jos prezentacija suteikė įžvalgų apie tai, kaip akademinės sistemos kinta veikiamos kritinių išorinių veiksnių.
  • Hans Klos, „Sintecs“ (Nyderlandai) generalinis direktorius, skaitė baigiamąjį sesijos pranešimą „Kodėl elektroniniai projektai nepasiekia savo tikslų ir kaip modeliavimas bei analizė pagerina prognozuojamumą“. Remdamasis didele „Sintecs“ patirtimi aukštos kokybės PCB projektavime, jis pabrėžė modeliavimu grįsto kūrimo kritinę svarbą užtikrinant veiksmingumą skirtinguose sektoriuose.

Dalyvių pasiekimų apdovanojimai

Konferencijos metu taip pat buvo pagerbti geriausių mokslinių darbų autoriai. Apdovanojimus pelnė Robertas Ūselis bei Olga Ovtšarenko ir Wan-Ru Yao. Pastarojo sulaukė darbas sulaukė ypatingo vertinimo: jis taip pat pelnė ir specialųjį įmonės „Elinija“ apdovanojimą.

Konferencijos mokslinis komitetas – prof. dr. Darius Plonis, doc. dr. Artūras Medeišis, dr. Justina Anulytė – ir visi organizatoriai džiaugiasi augančia renginio kokybe ir bendruomene. Doc. dr. Darius Eidukynas, doc. dr. Andrius Šibilskis bei dr. Mindaugas Žilys pastebi, kad konferencija tapo svarbiu tarptautiniu centru.

„Kasmet stebime ne tik didėjantį dalyvių skaičių, bet ir kokybinį šuolį. Džiugu matyti, kad konferencija tampa vieta, kurioje akademinė bendruomenė ir pramonės ekspertai randa bendrą kalbą kurdami realų poveikį turinčias technologijas“, – teigė doc. dr. Artūras Medeišis.

Jaunųjų mokslininkų įsitraukimas

Be žodinių pranešimų, vyko ir mokslinių plakatų sesija, kurioje jaunieji mokslininkai vizualiai pristatė savo pasiekimus ir tyrimus. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę su autoriais diskutuoti jų pristatomas temas ir vėliau pateikti anoniminį balsavimą. Geriausių mokslinių plakatų vietas užėmė:

Dimitrij Kamyšanskis ir Ūla Šveiterytė – pelnė pirmąją vietą už plakatą „Image Caption Datasets: A Review and Lithuanian Translation-Based Corpus.“

Radoslav Titko – pelnė antrąją vietą už plakatą „Defect Detection Strategies for Glass Bottle Inspection.“

Kristina Miliauskaitė – pelnė trečiąją vietą už plakatą „Wilkinson Power divider 2.4GHz Frequency with Distributed Selective Elements“.

„eStream 2026“ yra techniškai remiama „IEEE“ (Institute of Electrical and Electronics Engineers), o prie sėkmingo renginio įgyvendinimo šiemet prisidėjo ir Lietuvos lustų kompetencijos centras „ChipsC²-LT“.

Galerija

Panašios naujienos

VILNIUS TECH ir LiMA stiprina bendradarbiavimą
VILNIUS TECH ir LiMA stiprina bendradarbiavimą
VILNIUS TECH rektorius prof. Romualdas Kliukas ir Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) vadovė Jurga Varanavičius gegužės 22 d. pasirašė memorandumą. Juo siekiama stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą ir marketingo specialistų rengimą. „Ši partnerystė ypač vertinga mūsų Verslo vadybos, Kūrybinių industrijų fakultetų bendruomenei. Kartu su studentais ketiname aktyviai įsitraukti į asociacijos veiklas, praktikas, dirbtuves, nes marketingo žinios yra viena svarbiausių kompetencijų kuriant inovacijas, vystant technologijas ir auginant verslus bet kurioje srityje. Tai padės mūsų ugdomiems talentams ateityje kurti sėkmingus tarptautinius ryšius, pristatyti inovacijas rinkai, bendradarbiauti su partneriais ir spręsti sudėtingus technologinius iššūkius. Nuo šiol auginsime kompetencijas kartu su LiMA“, – sako VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas. [caption id="attachment_117559" align="alignnone" width="2560"] VILNIUS TECH rektorius prof. Romualdas Kliukas ir Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) vadovė Jurga Varanavičius[/caption] Memorandumo tikslas – sukurti tvarią partnerystę tarp VILNIUS TECH ir LiMA atstovaujamų marketingo profesionalų, stiprinti marketingo bendruomenę, įtraukiant srities praktikus ir akademikus, sustiprinti žinių mainų ir kompetencijų perdavimo mechanizmus. Studentai galės įsitraukti į marketingo bendruomenės veiklas, užmegzti ryšius su potencialiais darbdaviais, atlikti praktiką LiMA administracijoje ar LiMA narių įmonėse ir taip plėsti savo karjeros galimybes dar studijų metais. „Džiaugiamės pradėdami partnerystę su VILNIUS TECH. Šiandien marketingas neatsiejamas nuo technologijų, duomenų ir inovacijų, todėl bendradarbiavimas tarp mokslo ir verslo yra natūralus ir reikalingas žingsnis. Tikime, kad LiMA bendruomenė gali tapti erdve, kur talentingi studentai gauna daugiau praktinių įžvalgų, susipažįsta su realiais verslo iššūkiais ir mezga ryšius su rinkos profesionalais. Šią partnerystę nuo rudens įprasminsime pristatydami naują LiMA įrankį – „studento vizą“. Ji suteiks studentams galimybę patogiau pasiekti LiMA skaitmeninį turinį, seminarus ir renginius bei dar studijų metu praktiškai gilinti marketingo žinias“, – sako LiMA vadovė J. Varanavičius. Dar vienas svarbus memorandumo tikslas – užtikrinti akademinių programų aktualumą ir atitikimą rinkos poreikiams. Memorandumas įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos ir galioja 3 metus.
Plačiau
VILNIUS TECH SKAITO mokslas: tvarumo sprendimų paieška prenumeruojamoje EBSCO Publishing duomenų bazėje
VILNIUS TECH SKAITO mokslas: tvarumo sprendimų paieška prenumeruojamoje EBSCO Publishing duomenų bazėje
Gegužės 22 d. minima Tarptautinė biologinės įvairovės diena, skirta atkreipti dėmesį į gyvybės Žemėje įvairovę ir jos išsaugojimo svarbą. Ji pabrėžia ekologinės pusiausvyros išlaikymo, rūšių nykimo stabdymo ir tvaraus gamtos išteklių naudojimo reikšmę pasauliniu mastu. Įvairovės išsaugojimas šiandien glaudžiai susijęs ne tik su gamtos mokslais, bet ir su technologijomis, inžineriniais sprendimais bei tvariu miestų ir infrastruktūros vystymu. Sparčiai vykstanti klimato kaita, tarša, urbanizacija ir gamtinių išteklių naudojimas skatina ieškoti inovatyvių sprendimų, todėl biologinės įvairovės tematika aktuali įvairių sričių specialistams – nuo aplinkos inžinerijos ir energetikos iki statybos, transporto ar išmaniųjų miestų technologijų. VILNIUS TECH bendruomenę kviečiame naudotis prenumeruojama EBSCO Publishing duomenų baze, kurioje galima rasti tūkstančius mokslinių straipsnių, elektroninių knygų ir kitų akademinių šaltinių įvairiomis temomis: biologinė įvairovė ir ekosistemų apsauga; gamtos mokslai bei gyvybės mokslų tyrimai; tvarūs inžineriniai sprendimai; klimato kaitos poveikis aplinkai ir infrastruktūrai; žalioji energetika; tvari urbanistika ir išmanieji miestai; aplinkosauga, ekologija ir biologinė įvairovė; žiedinė ekonomika ir tvarus vystymasis. Prieiga galima iš VILNIUS TECH kompiuterių tinklo. Naudojantis VPN paslauga prie šios duomenų bazės galima prisijungti iš namų.  
Plačiau