Pradžia
[ Stojantiesiems ]
Moksleiviams ir mokykloms
Informacija stojantiesiems
Vyriausybė pritarė LAJM prijungimui prie VILNIUS TECH
- #VILNIUSTECHmoko
- #klauskKŪRĖJO
- Atviras VILNIUS TECH
- Suprojektuok savo ateitį
- Moksleiviams ir mokykloms
- Bakalauro ir vientisosios studijos
- Magistrantūros studijos
- Doktorantūros studijos
- Kolegijų absolventams
- Nuotolinės studijos
- Ištęstinės studijos
- Studijos aukštesniuose kursuose
- Dalinės studijos
- Kvalifikacijos tobulinimo kursai
- Studijų aplinka
- Kontaktai
Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centras
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4949
El. paštas crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnByaWVtaW1hc0B2aWxuaXVzdGVjaC5sdCI+cHJpZW1pbWFzQHZpbG5pdXN0ZWNoLmx0PC9hPg==:xx
2024-02-22
Vyriausybė pritarė LAJM prijungimui prie VILNIUS TECH
Stiprinant aukštojo mokslo studijas Lietuvoje, vakar Vyriausybė pritarė trims aukštųjų mokyklų pateiktiems jungimosi projektams, tarp kurių ir dėl Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) prijungimo prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH). Dėl to Klaipėdoje atsiras naujas universiteto padalinys - Lietuvos jūreivystės akademija.
„Vyriausybės priimtas sprendimas užbaigia antrą valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo etapą – patvirtinti visi penki suplanuoti kolegijų jungimosi projektai. Dar praėjusių metų pabaigoje pritarta dviem projektams Vilniuje ir Alytuje. Šiuo metu kolegijos ruošiasi paskutiniam tinklo stiprinimo etapui – atlikti susijungimui reikalingus teisinius pakeitimus ir pasirengti studentų priėmimui jau atsinaujinusiuose aukštosiose mokyklose“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Lietuvos jūreivystės akademijoje VILNIUS TECH ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla rengs vandens transporto specialistus, kurs intermodalinių pervežimų sistemas, gerins studijų ir mokslo veiklos kokybę, stiprins dėstytojų ir administracijos darbuotojų kompetencijas. Taip pat, susijungus aukštosioms mokykloms, planuojama kurti naują infrastruktūrą, atnaujinti studentų bendrabutį Klaipėdoje.
„Prisijungus Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklą tampame universitetu, kuris ruošia ne tik žemės ir oro, bet ir vandens transporto specialistus. Šis susijungimas atveria duris dalintis tarpdisciplininėmis žiniomis, bendradarbiauti ruošiant visų inžinerijos sričių ateities kūrėjus. Drauge sieksime tobulinti studijų programas, kurti naujas, stiprinti Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, potencialą“, – teigia VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas.
Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus Vaclav Stankevič teigimu, ir toliau bus rengiami aukštos kvalifikacijos jūrininkai ir jūrų uosto specialistai. Numatoma kurti ir naujas tarpkryptines studijų programas, o jau esamas papildyti specialios paskirties laivų poreikius atitinkančių darbuotojų rengimo specializacijomis, pavyzdžiui, rengti jūrininkus darbui suskystintų gamtinių dujų laivuose.
Pasak direktoriaus, taip pat rengiamasi kurti jūrinio vėjo jėgainių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymo programas. O tobulinant studijų ir mokymo infrastruktūrą numatoma statyti naują Jūrų inžinerijos ir atsinaujinančios energijos kompetencijų centrą, kuriame bus vykdomi praktiniai jūrinio vėjo jėgainių ir jas aptarnaujančio laivyno darbuotojų mokymai.
„Tai unikalus projektas Lietuvoje, kuris reikšmingas ir viso Baltijos jūros regiono saugumui ir klestėjimui“, – pabrėžia V. Stankevič.
Parengta pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimą žiniasklaidai.
-
- Puslapio administratoriai:
- Karolina Kardokaitė
- Inga Naudžiūnė
- Justė Rožėnė
- Neda Černiauskaitė
- Ugnė Daraškevičiūtė