Pradžia
Tarptautiškumas
Tarptautiniai projektai
ES fondų investicijų programos projektai
Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ projektai
- Naujausia informacija
- Tarptautinių studijų centras
- Tarptautinė partnerystė
- Tarptautiniai projektai
- Tarptautinės galimybės darbuotojams
- Užsienio lektorių paskaitos
- Užsienio ryšių direkcijos kontaktai
- ATHENA Europos universitetų aljansas
2021 – 2027 m. VILNIUS TECH projektai

Integruoto tvarumo technologijų laboratorijos VILNIUS TECH įkūrimas


Projekto numeris: 10-005-P-0003
Projektui skirta finansavimo suma – 2 117 399,76 €
Finansavimo šaltinis – Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ (toliau – EGADP) lėšos; Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Projekto finansavimo ir administravimo sutarties pasirašymo data – 2023-01-20
Projekto trukmė – 15 mėn.
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2022-08-23
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2024-03-31
Pagrindinės projektu sprendžiamos problemos:
• nepakankamas Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautinis konkurencingumas integruojantis Europos universitetų aljansuose;
• suinteresuotumo, žinių, įgūdžių ir gebėjimų stoka Europos žaliajai transformacijai ir darnaus vystymosi tikslams įgyvendinti.
Projekto tikslas
Projekto tikslas – prisidėti prie Lietuvos aukštojo mokslo ir mokslo sistemos kokybės gerinimo, jos efektyvumo ir tarptautinio konkurencingumo didinimo, įkuriant Integruotą tvarumo technologijų laboratoriją VILNIUS TECH.
Projekto veiklų ir rezultatų aprašymas
Studijų aplinkos ir prototipavimo bei entreprenerystės aplinkos, susijusios su Europos universitetų tinklų veikla, kūrimas ir plėtra (įrangos įsigijimas ir atnaujinimas)
Planuojama įkurti Integruota tvarumo technologijų laboratorija su joje esančiomis eksperimentinio mokymosi zonomis, laboratorijos valdymo zona bei atviro, hibridinio mokymosi zonomis. Vykdant projektą numatoma atlikti infrastruktūros atnaujinimą (patalpų remontą), įsigyti reikiamus baldus ir įrangą. Veiklos įgyvendinimas užtikrins studijų aplinkos, susijusios su Europos universitetų tinklų veikla, kūrimą ir plėtrą.
Dėstytojų ir studentų, administracijos darbuotojų mobilumo, studentų dalyvavimo tarptautinėse veiklose, užsienio studentų, dėstytojų bei mokslininkų pritraukimo skatinimas
Projekte numatomas dėstytojų, mokslininkų, administracijos darbuotojų mobilumas skirtas perimti ir plėtoti analogiškų laboratorijų ir mokymosi ekosistemos kūrimo patirtį. Proejkto metu numatoma: VILNIUS TECH darbuotojų išvykos (14); VILNIUS TECH studentų išvykos (6); užsienio institucijų darbuotojų vizitai (15); užsienio studentų vizitai (24).
Aukštosios mokyklos studentų, dėstytojų ir administracijos darbuotojų kompetencijų stiprinimas
Dėstytojų ir administracijos darbuotojų kvalifikacijos kėlimui numatomi aukšto lygio užsienio institucijų organizuojami mokymai, taip pat Lietuvoje organizuojami mokymai tvarumo tema. Numatoma, kad mokymuose dalyvaus 7 dėstytojai ir 12 administracijos darbuotojų.
Virtualių paslaugų diegimas ir plėtra, informacinių sistemų, susijusių su Europos universitetų tinklų veikla, plėtra
Įkuriama Integruota tvarumo technologijų laboratorija bus aprūpinta stacionaria dvigubos paskirties (hibridiniam ir tiesioginiam mokymui naudojama) įranga bei mobilia įranga.
Jungtinių studijų (jungtinių ir dvigubo laipsnio studijų, trumpojo ciklo studijų programų kūrimas ir įgyvendinimas ir kt.), mikrokreditų sistemos plėtra, inovatyvių bendradarbiavimo modelių kūrimas ir išbandymas
Bus sukurtos naujos tarpdisciplininės studijų programos – viena pirmos pakopos bakalauro studijų programa (240 ECTS) ir viena antros pakopos magistro studijų programa (120 ECTS). Munatomas studijų dalykų sukūrimas (10 vnt.); mikrokreditų kursų sukūrimas (10 vnt.); modelio sukūrimas ir išbandymas (1 vnt.) bei sukurto studijų turinio išbandymas su ne mažiau, kaip 100 turinio išbandyme dalyvavusių asmenų).
Europos universitetų tinklų iniciatyvoje vykdomų veiklų valdymas
Užtikrinamas ATHENA universitetų tinklų iniciatyvoje vykdomų veiklų valdymas, ATHENA komunikacijos koordinavimas ir kuriamos Integruotos tvarumo technologijų laboratorijos veiklos koordinavimas su ATHENA veiklomis, ATHENA studijų turinio formavimas, ryšių ATHENA partnerių tinkle koordinavimas, vidinės komunikacijos palaikymas ir aljanso partnerių integravimas į VILNIUS TECH koordinuojamas veiklas, mokymų ir renginių organizavimas, dėstytojų iš partnerinių institucijų, socialinių partnerių pritraukimas.
Geros patirties, projekto veiklų sklaida (viešinimo ir komunikacijos veiklos)
Integruotos tvarumo technologijų laboratorijos VILNIUS TECH įkūrimui ir Tvarumo studijų klasterio veiklos įgyvendinimui per visą laikotarpį yra numatoma organizuoti ir įgyvendinti atskirą komunikacijos ir rinkodaros kampaniją, kuri užtikrintų tinkamą kuriamos laboratorijos veiklos, jos teikiamų mokymo paslaugų ir reginių viešinimą, komunikaciją su tikslinėmis grupėmis, o taip pat dalyvių – VILNIUS TECH bendruomenės (studentų, darbuotojų, socialinių dalininkų) ir ATHENA aljanso bendruomenės bei asocijuotų parnerių (įmonių, nevyriausybinių organizacijų, vietos bendruomenės ir regiono atstovų) – įsitraukimą.
2021 – 2027 m. VILNIUS TECH partnerių projektai

Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“)





Projekto numeris: ŠMSM-V-004-0001
Projektui skirta finansavimo suma – 9.721.002,00 €
Finansavimo šaltinis – 2021‒2027 metų Europos Sąjungos fondų ir (arba) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšos ir (arba) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra
Jungtinės veiklos sutarties pasirašymo data – 2022-12-19
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2022-12-19
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2024-06-28
Pagrindinės projektu sprendžiamos problemos ir jas įtakojančios priežastys:
I problema - švietimo sistemos efektyvumui ir mokymosi rezultatų kokybei didinti nepakankamai pasitelkiamos švietimo technologijos ir skaitmeninės inovacijos. Įgyvendinant suplanuotas projekte veiklas numatoma spręsti šias egzistuojančias problemos priežastis:
(1) Skaitmeninių inovacijų plėtrą švietimo institucijose stabdo nepakankamas įsitraukimas ir pedagoginių darbuotojų skaitmeninių kompetencijų stoka,
(2) Švietimo skaitmenizavimas vyksta lėtai, švietimo įstaigoms nepakanka reikiamos techninės ir programinės įrangos bei kokybiško skaitmeninio turinio. Švietimo sistemoje generuojamų duomenų panaudojimas nėra efektyvus, o švietimo informacinės sistemos nėra pakankamai suderintos tarpusavyje visais lygmenimis.
II problema - neefektyvi lituanistinio švietimo užsienyje sistema. Įgyvendinant suplanuotas projekte veiklas numatoma spręsti šias egzistuojančias problemos priežastis:
(1) Nesudarytos sąlygos lituanistinio švietimo vykdytojams įgyti reikiamą kvalifikaciją ir ją tobulinti,
(2) Sudėtingas ir užsienyje gyvenančių mokinių poreikius neatitinkantis nuotolinis mokymas.
III problema - nepatraukli pedagogo profesija:
(1) Pedagogų darbo užmokestis nėra konkurencingas pritraukti ir išlaikyti švietimo sistemoje gabius ir motyvuotus asmenis.
Projekto tikslas ir tikslinė grupė
Projekto tikslas – pasitelkiant švietimo technologijas ir inovacijas, didinti švietimo sistemos efektyvumą ir mokymosi rezultatų kokybę.
Projekto tikslinė grupė - pedagogai ir mokiniai, valstybinių aukštųjų mokyklų dėstytojai ir studentai, lituanistinių mokyklų užsienyje mokiniai ir mokytojai.
Projekto veiklų ir rezultatų aprašymas
Projekto įgyvendinimo metu bus:
• stiprinamos pedagogų, dėstytojų skaitmeninės kompetencijos,
• atnaujinamos ir kuriamos naujos skaitmeninės mokymo priemonės,
• stiprinama inovacijų kultūra diegiant inovatyvius sprendimus mokyklose,
• stiprinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir partnerystė vystant bendras veiklas su užsienio šalių EdTech centrais,
• atliekami moksliniai tyrimai ir analizės kuriant mišriam, hibridiniam ir nuotoliniam ugdymui skirtus prototipus,
• aprūpinamos auditorijos, klasės hibridine įranga,
• vykdomos ir kitos veiklos, kurios leis pasiekti suplanuotus rezultatus ir rodiklius.
-
- Puslapio administratoriai:
- Irena Ramanauskaitė
- Kristina Lazickienė
- Neda Černiauskaitė