Aplinkos inžinerijos fakultetas
Naujausia informacija
Nacionalinės žemės tarnybos garbės ženklas – prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui
2015-02-24
Nacionalinės žemės tarnybos garbės ženklas – prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui
60-ies metų sukaktį švenčiančiam Lietuvos kartografų draugijos pirmininkui, habilituotam fizinių mokslų daktarui, profesoriui, kartografui, plataus profilio geografui Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Vandentvarkos inžinerijos katedros dėstytojui prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui už nuopelnus plėtojant mokslinę ir mokomąją veiklą kartografijos srityje įteiktas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos garbės ženklas. Tai – aukščiausias apdovanojimas, skirtas pagerbti žemės tvarkymo ir administravimo, geodezijos, erdvinės informacijos bei kartografijos srityse nusipelniusius Tarnybos darbuotojus ir kitus asmenis.
Prof. habil. dr. Algimanto Česnulevičiaus moksliniai darbai susiję su reljefo tyrimais, geomorfologinių procesų kartografavimu, kartografijos metodų taikymu gamtotyroje. Sukūrė reljefo stabilumo vertinimo metodiką, sudarė (su kitais) stambaus mastelio Lietuvos reljefo inventorizacinius žemėlapius. Parašė mokslinius darbus iš kartografijos istorijos, straipsnius Visuotinei lietuvių enciklopedijai, aktyviai skleidė kartografijos, geodezijos, geomorfologijos ir geografijos žinias visuomenėje, dalyvavo mokslo populiarinimo renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Profesorius yra trijų vadovėlių aukštosioms mokykloms autorius.
Prof. habil. dr. Algimantas Česnulevičius rengia bakalaurus, magistrus ir fizinių mokslų daktarus ne tik VGTU, bet ir Vilniaus universitete bei Lietuvos edukologijos universitete, vadovauja Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centrui. 2003–2012 m. kartu su kolegomis Vilniuje organizavo tarptautinius kartografijos seminarus, dėl kurių Lietuvos kartografijos mokykla tapo žinoma pasaulio mastu.
Kolegos vertina ne tik Algimanto Česnulevičiaus mokslo pasiekimus, bet ir visuose darbuose atsispindinčią meilę Lietuvos žemei ir istorijai, atvirumą idėjoms, glaudžios gamtos ir technologijų mokslų sąsajos bei sąsajos tarp Lietuvos mokslo, verslo ir valdymo organizacijų kūrimą ir propagavimą.