2015-04-20
VGTU aptartas kelių specialistų poreikis
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių katedros organizuotas alumnų susitikimas su susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kelininkų asociacijų bei tarnybų vadovais. Susitikimo metu aptartas kelių specialistų rengimo poreikis ir problemos.
Pasak VGTU plėtros prorektoriaus, Kelių katedros profesoriaus Alfredo Laurinavičiaus, technologiniai mokslai šiuo metu nėra pati populiariausia studijų kryptis, todėl šio susitikimo tikslas – aptarti, kaip į kelininkų studijas pritraukti kuo daugiau gabių jaunų žmonių. Jam antrino ir Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas Donatas Čygas, priminęs, kad nuo 2010-ųjų šiame fakultete, o ypač Kelių katedroje drastiškai sumažėjo studentų skaičius.
Jog šioje srityje egzistuoja didelė problema, pritarė ir susitikime dalyvavęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Jo teigimu, jaunų žmonių trūksta ne tik kelių verslo struktūroms, bet ir valstybinėms kelių įmonėms bei jų padaliniams. Šiuo metu didžioji dalis vadovaujančiojo personalo, anot ministro, – veteranai. Jie savo darbą išmano, tačiau juos neišvengiamai turės pakeisti jaunesnioji karta.
„Būtent todėl jaunimas, kuris norės atlikti praktiką ar įsidarbinti valstybiniame sektoriuje, visada turės mano politinį ir moralinį palaikymą”, – sakė R. Sinkevičius.
Susitikimo dalyviams antrino ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis. Jo teigimu, kad ir kaip besikeistų kitos sritys – švietimas, medicina ir t.t. – susisiekimo infrastruktūra visada išliks ir augs. Jo teigimu, žvelgiant į ateitį, į kelių infrastruktūrą investuojamos lėšos tik didės, o tai reiškia ir augantį darbo vietų, kurias reikės užpildyti skaičių.
Pasak E. Skrodenio, kelininkų bendruomenė – viena iš labiausiai nukentėjusių krizės metu. Nuo 2008 m. kelininkų sumažėjo apie 27 proc. Šiuo metu valstybinėms regioninėms įmonėms vadovauja apie 80 proc. žmonių, kuriems jau yra virš 50 m. Tuo metu jaunimo dalis, kuri procentiškai dažniausiai turi aukštąjį išsilavinimą, yra labai nedidelė.