Pradžia
Studentams
Naujausia informacija
Biblioteka atvira ir specialiųjų poreikių turintiems studentams
- Pirmakursio gidas
- Skaitmeniniai ženkliukai
- Naujausia informacija
- Studijų programos
- Studijų kalendorius
- Studijų procesas
- Studijos ir praktika užsienyje
- Studijų teisės aktai ir dokumentai
- Dublikatai ir pažymos
- Neformaliųjų kompetencijų vertinimas ir pripažinimas
- Karjera studentams
- Studento pagalba studentui
- Studentams su individualiaisiais poreikiais
- Studentų atstovybė
- Studentų gyvenimas ir veikla
- Psichologinė pagalba studentams
- Dvasinė pagalba ir sielovada
- Studijų direkcijos kontaktai
- Studijų aplinka
2015-06-15
Biblioteka atvira ir specialiųjų poreikių turintiems studentams
Specialių poreikių turintiems studentams Vilniaus Gedimino technikos unviersitetas (VGTU) suteikia galimybes integruotis į visavertį socialinį gyvenimą, sudaro palankias studijų sąlygos ir aplinką.
2012-2015 m. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) dalyvavo Valstybinio studijų fondo ir Europos socialinio fondo agentūros projekte „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“, kurio tikslas – paskatinti specialiųjų poreikių studentus siekti aukštojo mokslo, sukuriant palankias studijų sąlygas, užtikrinant aukštųjų mokyklų paslaugų kokybę ir studijų prieinamumą. Gegužės 26 d. įvyko projekto baigiamoji konferencija „Ateik! Studijuok! Tobulėk!”.
Projekto metu rengti švietimo pagalbos specialistų mokymai, kurių metu Lietuvos aukštųjų mokyklų personalas buvo ruošiamas darbui su specialių poreikių turinčiais studentais, o aukštųjų mokyklų aplinka pritaikoma šių studentų poreikiams. Švietimo pagalbos specialistų mokymuose dalyvavo ir keturi VGTU darbuotojai, kurie ugdė bendrąsias socialines kompetencijas, tobulino profesinę kvalifikaciją, įgavo praktinių įgūdžių dirbant su specialiųjų poreikių studentais.
Siekiant, kad VGTU bibliotekos fizinė ir informacinė studijų aplinka būtų prieinama ir palanki visiems lankytojams, už projekto lėšas bibliotekoje (Saulėtekio al. 14) įrengtos keturios kompiuterizuotos darbo vietos, skirtos specialiųjų poreikių turintiems lankytojams. Įsigyti individualiems poreikiams pritaikomi baldai, kompiuterių priedai (klaviatūros silpnaregiams ir alternatyvios kompiuterinės pelės, skirtos žmonėms, turintiems motorikos sutrikimų), Brailio rašto spausdintuvas. Taip pat įdiegta programinė įranga, analizuojanti informaciją ekrane ir perduodanti ją kalbos sintezatoriui, kuris paverčia tekstą garsu. Regėjimo sutrikimą turintiems studentams įrengtos stacionarios elektroninės vaizdo didinimo priemonės, išdidinančios visą kompiuterio ekrane pateikiamą informaciją arba pasirinktas jos dalis. Bibliotekoje įrengtas patogus privažiavimas, specialiųjų poreikių studentams skirtos parkavimosi vietos, pritaikytas liftas.
Didelė dalis projekto lėšų skirta ir aukštųjų mokyklų studentų su specialiaisiais poreikiais tikslinėms išmokoms mokėti. Studentai, turintys teisės aktų tvarka nustatytą 45 proc. ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį gali kreiptis į aukštosios mokyklos asmenis, atsakingus už tikslinių išmokų administravimą. Kaip teigė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studijų direkcijos Studentų reikalų grupės specialistė Jolita Valentinavičienė, kiekvienais metais VGTU studentai su specialiaisiais poreikiais kreipiasi dėl tikslinių išmokų gavimo. Šiemet tokių studentų buvo apie dvidešimt.
Nuolat kuriant tinkamą darbo aplinką, ugdant kompetentingus ir kvalifikuotus darbuotojus, gebančius dirbti su specialiųjų poreikių studentais, didinant studijų prieinamumą, siekiama, kad vis daugiau specialiųjų poreikių turinčių studentų rinktųsi studijas aukštojoje mokykloje.
Parengė Danutė Zagrebnevienė