Pradžia
Tarptautiškumas
Naujausia informacija
Tarptautinėje konferencijoje „Vizualumas 2021“ dalyviai iš 22 pasaulio valstybių
2021-04-19
Tarptautinėje konferencijoje „Vizualumas 2021“ dalyviai iš 22 pasaulio valstybių
Šių metų balandžio 22–23 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Visuality 2021: Media and Comunication“ („Vizualumas 2021: medijos ir komunikacija“). Tai didžiausias VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakulteto mokslo renginys, vykstantis kas dveji metai ir pritraukiantis pasaulinio lygio medijų, komunikacijos, filosofijos, sociologijos, vadybos, edukologijos, technologijų, menų, dizaino, vizualinės ir populiariosios kultūros, kūrybinių ir pramogų industrijų, taip pat tarpdisciplininių studijų teoretikus, praktikus, ekspertus. Kiekvieną kartą konferencija skiriama konkrečiai aktualiai temai. Šių metų konferencija – jau šeštoji, o jos tema – medijos ir komunikacija. Atsižvelgiant į pasaulinę pandemijos situaciją, konferencija vyks nuotoliniu būdu, naudojant Microsoft Teams platformą.
Šių metų konferenciją galima drąsiai vadinti išskirtine. Ir išskirtinė ji keletu aspektų. Pirmiausiai, konferencijos dalyvių skaičiumi. Konferencijoje pranešimus skaitys virš 80 pranešėjų iš 22 pasaulio šalių (Lietuvos, JAV, Brazilijos, Kolumbijos, Australijos, Anglijos, Šiaurės Airijos, Prancūzijos, Italijos, Suomijos, Portugalijos, Slovėnijos, Vengrijos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos, Brunėjaus sultonato, Rumunijos, Ukrainos, Albanijos, Baltarusijos, Rusijos). Antra, konferencija išsiskiria pranešimų temų įvairove. Joje bus nagrinėjami įvairūs vizualumo aspektai, apraiškos ir kontekstai medijų, komunikacijos, filosofinėje, sociologinėje, ekonominėje, vadybinėje, kultūrinėje, psichologinėje, politinėje, edukologinėje, estetinėje, naujųjų technologijų ir medijų, kūrybinių ir kultūrinių industrijų taip pat tarpdisciplininėje ir kt. perspektyvose. Nemaža pranešimų dalis skirta vizualumo vietai, reikšmei ir perspektyvoms COVID-19 pandemijos kontekste. Išskirtinė šiais metais ir plenarinė konferencijos sesija, subūrusi net 6 pasaulinio garso mokslininkus, praktikus ir ekspertus. Visi jie nusipelno atskiro pristatymo.
Ohajo universiteto (JAV) prof. Algis Mickūnas yra pasaulinio garso filosofas ir komunikacijos bei pasaulio kultūrų tyrėjas bei ekspertas. Jo moksliniai interesai apima fenomenologiją, egzistencinę filosofiją, hermeneutiką, politinę filosofiją, antropologiją, lyginamąją Vakarų ir Rytų civilizacijų analizę, komunikacijos teoriją, tarpkultūrinę komunikaciją, semiotiką. A. Mickūnas yra apie 30 monografijų ir mokslinių serijų knygų, virš 200 mokslinių straipsnių autorius, skaitęs virš 200 pranešimų konferencijose Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Japonijoje, Europoje, Indijoje, Viduriniuose Rytuose. Jis taip pat yra virš 10 tarptautinių žurnalų redakcinių kolegijų narys ir recenzentas, daugelio tarptautinių apdovanojimų už mokslinę, edukacinę ir kultūrinę veiklą laimėtojas. 2007 m. jam skirta LR Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta mokslo premija užsienio mokslininkams už pasiekimus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.
Ohajo valstybinio universiteto (JAV) prof. Josephas J. Pilotta yra tarptautiniu mastu pripažintas sociologas ir komunikacijos mokslo teoretikas, praktikas bei ekspertas. Jo moksliniai interesai apima fenomenologinę filosofiją, sociologiją ir komunikaciją; šiuolaikinę JAV, Europos ir Kinijos socialinę ir politinę teoriją, tarpkultūrinę komunikaciją, socialinių tyrimų metodologiją, komunikaciją ir technologijas, ekonomines inovacijas, šiuolaikinę Kinijos filosofiją ir t.t. J.J. Pilotta yra virš 10 monografijų ir mokslinių serijų knygų, virš 70 mokslinių straipsnių autorius, skaitęs virš 100 pranešimų nacionalinėse, regioninėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Jis taip pat yra apie 10 tarptautinių žurnalų ir mokslinių knygų serijų vyriausiasis redaktorius ar redakcinių kolegijų narys ir recenzentas, daugelio tarptautinių apdovanojimų už mokslinę, edukacinę ir konsultacinę veiklą laimėtojas.
Drekselio (JAV) universiteto prof. Asta Zelenkauskaitė yra tarptautiniu mastu pripažinta medijų ir komunikacijos tyrėja ir ekspertė. Jos mokslinių interesų sritys: masinė komunikacija, socialiniai tinklai, socialinės medijos, socialinės technologijos, medijų poveikis visuomenei, komunikacijos turinio personalizavimas, skaitmeninė komunikacija, politinė komunikacija ir t.t. Ji yra 4 kolektyvinių monografijų ir mokslinių knygų bendraautorė, virš 35 mokslinių straipsnių autorė, perskaičiusi apie 70 pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Ji taip pat yra daugelio tarptautinių mokslo žurnalų redakcinių kolegijų narė arba recenzentė, daugelio tarptautinių apdovanojimų už mokslinę, edukacinę ir organizacinę veiklą laimėtoja.
Prahos Karolio universiteto (Čekija) profesorius ir Briuselio laisvojo universiteto (Belgija) vyriausias mokslo darbuotojas Nico Carpentrieris yra pasaulinį pripažinimą pelnęs medijų ir komunikacijos tyrėjas, praktikas ir ekspertas. Jis tiria įvairiapusius ir įvairiasluoksnius santykius tarp komunikacijos, politikos ir kultūros sričių, kuriuos galima suvesti į 5 pagrindines tematikas: medijos, pilietiškumas, demokratija; medijos, mirties ir karo fenomenai; žurnalistika ir tapatybės; auditorijų studijos; diskurso teorija. Jis yra 14 monografijų ir mokslinių knygų autorius ir bendraautorius, apie 200 mokslinių straipsnių autorius, perskaitęs apie 100 pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Prof. Carpentieris yra Tarptautinės medijų ir komunikacijos tyrimų asociacijos (International Association for Media and Communication Research – IAMCR) prezidentas ir vienas iš Europos komunikacijos tyrimų ir edukacijos asociacijos (European Communication Research and Education Association – ECREA) įkūrėjų.
Linkolno universiteto (Anglija) ir Šanchajaus teatro akademijos (Kinija) profesorius Džonas Howkinsas yra vienas žymiausių šių laikų kūrybinių industrijų, inovacijų, medijų ir komunikacijos tyrėjų, praktikų, ekspertų ir strategų. Jo mokslinių tyrimų ir praktinės veiklos sritys apima televiziją, filmus, skaitmenines medijas, leidybos industriją, žurnalistiką, taip pat kūrybos ekonomiką, kūrybos ekologiją, kūrybinį kapitalą ir t.t. Jis yra pasaulinį populiarumą pelniusių bestselerių The Creative Economy (Kūrybos ekonomika, šios knygos vertimą į lietuvių kalbą 2010 m. išleido VILNIUS TECH leidykla „Technika“) ir Creative Ecologies (Kūrybos ekologijos) autorius. Prof. Howkinsas dirbo ir skaitė paskaitas daugiau kaip 30 pasaulio šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, Šveicariją, Ispaniją, JAV, Kolumbiją, Filipinus, Kiniją, Hong Kongą ir kt. Jis yra Jungtinių Tautų patariamojo komiteto kūrybos ekonomikos klausimais narys. Jis taip pat buvo Londono filmų mokyklos (London Film School) vadovas ir tarptautinio komunikacijų instituto (International Institute of Communications) vykdantysis direktorius. Jis taipogi daug metų dirbo žurnalistu tokiuose leidiniuose kaip Out, The Sunday Times, Harpers & Queen ir The Economist; buvo leidinių InterMedia, Vision ir The National Electronics Review redaktorius.
Alberto dailiųjų menų akademijos (Italija) prof. Franzas Fischnalleris yra pasaulinio garso skaitmeninių medijų meno kūrėjas, turinio dizaineris, kūrybinių ir meno projektų vadovas ir tarpdisciplininio pobūdžio mokslininkas, vykdantis tyrimus menų, dizaino, technologijų ir komunikacijos srityse. Jis turi daugiau nei 20 metų kūrybinės veiklos patirties skaitmeninių medijų, interaktyviųjų technologijų, virtualios ir papildytos realybių, simuliacijų, stereoskopijos, vizualizacijos sistemų ir kt. srityse. Šios veiklos rezultatai – ženklus virtualios ir papildytos realybės, „interaktyvių instaliacijų, virtualių simuliacijų, kūrybinių „interfeisų“ darbų ir projektų skaičius. Prof. Fischnalleris yra apie 10 nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų už kūrybinius bei meninius projektus ir edukacinę veiklą laimėtojas.
Dar vienas šių metų konferencijos išskirtinumas – ne tik moksliniai pranešimai, bet ir meno kūrinių pristatymai. Štai balandžio 22 d. konferencijos sekcijoje Vizualumas, kinas ir teatras (Visuality, Cinema and Theatre) bus pristatytas VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų televizijoje sukurtas internetinis serialas „Gyvenimėlis”. Tai situacijų komedija apie studentiško gyvenimo džiaugsmus, vargus ir paradoksus. 2019 m. serialas įtrauktas į tarptautinio festivalio „Seoul Webfest” programą ir nominuotas šio festivalio apdovanojimams „Geriausias montažas”, „Geriausia skečų komedija” ir „Geriausia koncepcija”. Serialą pristatys jo autorė, VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų televizijos vadovė Aistė Ptakauskė, kuri minėtame festivalyje pelnė festivalio „Geriausios kūrėjos" apdovanojimą. Tuo tarpu balandžio 23 d. konferencijos sekcijoje Vizualumas, pramoga, malonumas (Visuality, Entertainment, Fun) kino profesionalų „kino chuliganais” įvardyti nepriklausomi prodiuseriai I. Staškevičius ir A. Lelkaitis pristatys savo filmų trilogijos „Trejetas“ trečiąją dalį „Absoliuti tiesa“, gvildenančią amžinuosius gyvybės, mirties ir tiesos klausimus.
Galiausiai, konferencija išsiskiria ir VILNIUS TECH studentų parengtu siurprizu konferencijos dalyviams. Tai konferencijos pirmosios dienos pabaigoje vyksiantis nuotaikingas proto mūšis, kurio nugalėtojas bus apdovanotas specialiu prizu.
Straipsnį parengė doc. dr. Vytis Valatka.
Daugiau informacijos apie konferenciją internetiniame puslapyje.
Kviečiame susipažinti su konferencijos programa.
Šių metų konferenciją galima drąsiai vadinti išskirtine. Ir išskirtinė ji keletu aspektų. Pirmiausiai, konferencijos dalyvių skaičiumi. Konferencijoje pranešimus skaitys virš 80 pranešėjų iš 22 pasaulio šalių (Lietuvos, JAV, Brazilijos, Kolumbijos, Australijos, Anglijos, Šiaurės Airijos, Prancūzijos, Italijos, Suomijos, Portugalijos, Slovėnijos, Vengrijos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos, Brunėjaus sultonato, Rumunijos, Ukrainos, Albanijos, Baltarusijos, Rusijos). Antra, konferencija išsiskiria pranešimų temų įvairove. Joje bus nagrinėjami įvairūs vizualumo aspektai, apraiškos ir kontekstai medijų, komunikacijos, filosofinėje, sociologinėje, ekonominėje, vadybinėje, kultūrinėje, psichologinėje, politinėje, edukologinėje, estetinėje, naujųjų technologijų ir medijų, kūrybinių ir kultūrinių industrijų taip pat tarpdisciplininėje ir kt. perspektyvose. Nemaža pranešimų dalis skirta vizualumo vietai, reikšmei ir perspektyvoms COVID-19 pandemijos kontekste. Išskirtinė šiais metais ir plenarinė konferencijos sesija, subūrusi net 6 pasaulinio garso mokslininkus, praktikus ir ekspertus. Visi jie nusipelno atskiro pristatymo.
Ohajo universiteto (JAV) prof. Algis Mickūnas yra pasaulinio garso filosofas ir komunikacijos bei pasaulio kultūrų tyrėjas bei ekspertas. Jo moksliniai interesai apima fenomenologiją, egzistencinę filosofiją, hermeneutiką, politinę filosofiją, antropologiją, lyginamąją Vakarų ir Rytų civilizacijų analizę, komunikacijos teoriją, tarpkultūrinę komunikaciją, semiotiką. A. Mickūnas yra apie 30 monografijų ir mokslinių serijų knygų, virš 200 mokslinių straipsnių autorius, skaitęs virš 200 pranešimų konferencijose Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Japonijoje, Europoje, Indijoje, Viduriniuose Rytuose. Jis taip pat yra virš 10 tarptautinių žurnalų redakcinių kolegijų narys ir recenzentas, daugelio tarptautinių apdovanojimų už mokslinę, edukacinę ir kultūrinę veiklą laimėtojas. 2007 m. jam skirta LR Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta mokslo premija užsienio mokslininkams už pasiekimus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.
Ohajo valstybinio universiteto (JAV) prof. Josephas J. Pilotta yra tarptautiniu mastu pripažintas sociologas ir komunikacijos mokslo teoretikas, praktikas bei ekspertas. Jo moksliniai interesai apima fenomenologinę filosofiją, sociologiją ir komunikaciją; šiuolaikinę JAV, Europos ir Kinijos socialinę ir politinę teoriją, tarpkultūrinę komunikaciją, socialinių tyrimų metodologiją, komunikaciją ir technologijas, ekonomines inovacijas, šiuolaikinę Kinijos filosofiją ir t.t. J.J. Pilotta yra virš 10 monografijų ir mokslinių serijų knygų, virš 70 mokslinių straipsnių autorius, skaitęs virš 100 pranešimų nacionalinėse, regioninėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Jis taip pat yra apie 10 tarptautinių žurnalų ir mokslinių knygų serijų vyriausiasis redaktorius ar redakcinių kolegijų narys ir recenzentas, daugelio tarptautinių apdovanojimų už mokslinę, edukacinę ir konsultacinę veiklą laimėtojas.
Drekselio (JAV) universiteto prof. Asta Zelenkauskaitė yra tarptautiniu mastu pripažinta medijų ir komunikacijos tyrėja ir ekspertė. Jos mokslinių interesų sritys: masinė komunikacija, socialiniai tinklai, socialinės medijos, socialinės technologijos, medijų poveikis visuomenei, komunikacijos turinio personalizavimas, skaitmeninė komunikacija, politinė komunikacija ir t.t. Ji yra 4 kolektyvinių monografijų ir mokslinių knygų bendraautorė, virš 35 mokslinių straipsnių autorė, perskaičiusi apie 70 pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Ji taip pat yra daugelio tarptautinių mokslo žurnalų redakcinių kolegijų narė arba recenzentė, daugelio tarptautinių apdovanojimų už mokslinę, edukacinę ir organizacinę veiklą laimėtoja.
Prahos Karolio universiteto (Čekija) profesorius ir Briuselio laisvojo universiteto (Belgija) vyriausias mokslo darbuotojas Nico Carpentrieris yra pasaulinį pripažinimą pelnęs medijų ir komunikacijos tyrėjas, praktikas ir ekspertas. Jis tiria įvairiapusius ir įvairiasluoksnius santykius tarp komunikacijos, politikos ir kultūros sričių, kuriuos galima suvesti į 5 pagrindines tematikas: medijos, pilietiškumas, demokratija; medijos, mirties ir karo fenomenai; žurnalistika ir tapatybės; auditorijų studijos; diskurso teorija. Jis yra 14 monografijų ir mokslinių knygų autorius ir bendraautorius, apie 200 mokslinių straipsnių autorius, perskaitęs apie 100 pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei kongresuose. Prof. Carpentieris yra Tarptautinės medijų ir komunikacijos tyrimų asociacijos (International Association for Media and Communication Research – IAMCR) prezidentas ir vienas iš Europos komunikacijos tyrimų ir edukacijos asociacijos (European Communication Research and Education Association – ECREA) įkūrėjų.
Linkolno universiteto (Anglija) ir Šanchajaus teatro akademijos (Kinija) profesorius Džonas Howkinsas yra vienas žymiausių šių laikų kūrybinių industrijų, inovacijų, medijų ir komunikacijos tyrėjų, praktikų, ekspertų ir strategų. Jo mokslinių tyrimų ir praktinės veiklos sritys apima televiziją, filmus, skaitmenines medijas, leidybos industriją, žurnalistiką, taip pat kūrybos ekonomiką, kūrybos ekologiją, kūrybinį kapitalą ir t.t. Jis yra pasaulinį populiarumą pelniusių bestselerių The Creative Economy (Kūrybos ekonomika, šios knygos vertimą į lietuvių kalbą 2010 m. išleido VILNIUS TECH leidykla „Technika“) ir Creative Ecologies (Kūrybos ekologijos) autorius. Prof. Howkinsas dirbo ir skaitė paskaitas daugiau kaip 30 pasaulio šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, Šveicariją, Ispaniją, JAV, Kolumbiją, Filipinus, Kiniją, Hong Kongą ir kt. Jis yra Jungtinių Tautų patariamojo komiteto kūrybos ekonomikos klausimais narys. Jis taip pat buvo Londono filmų mokyklos (London Film School) vadovas ir tarptautinio komunikacijų instituto (International Institute of Communications) vykdantysis direktorius. Jis taipogi daug metų dirbo žurnalistu tokiuose leidiniuose kaip Out, The Sunday Times, Harpers & Queen ir The Economist; buvo leidinių InterMedia, Vision ir The National Electronics Review redaktorius.
Alberto dailiųjų menų akademijos (Italija) prof. Franzas Fischnalleris yra pasaulinio garso skaitmeninių medijų meno kūrėjas, turinio dizaineris, kūrybinių ir meno projektų vadovas ir tarpdisciplininio pobūdžio mokslininkas, vykdantis tyrimus menų, dizaino, technologijų ir komunikacijos srityse. Jis turi daugiau nei 20 metų kūrybinės veiklos patirties skaitmeninių medijų, interaktyviųjų technologijų, virtualios ir papildytos realybių, simuliacijų, stereoskopijos, vizualizacijos sistemų ir kt. srityse. Šios veiklos rezultatai – ženklus virtualios ir papildytos realybės, „interaktyvių instaliacijų, virtualių simuliacijų, kūrybinių „interfeisų“ darbų ir projektų skaičius. Prof. Fischnalleris yra apie 10 nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų už kūrybinius bei meninius projektus ir edukacinę veiklą laimėtojas.
Dar vienas šių metų konferencijos išskirtinumas – ne tik moksliniai pranešimai, bet ir meno kūrinių pristatymai. Štai balandžio 22 d. konferencijos sekcijoje Vizualumas, kinas ir teatras (Visuality, Cinema and Theatre) bus pristatytas VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų televizijoje sukurtas internetinis serialas „Gyvenimėlis”. Tai situacijų komedija apie studentiško gyvenimo džiaugsmus, vargus ir paradoksus. 2019 m. serialas įtrauktas į tarptautinio festivalio „Seoul Webfest” programą ir nominuotas šio festivalio apdovanojimams „Geriausias montažas”, „Geriausia skečų komedija” ir „Geriausia koncepcija”. Serialą pristatys jo autorė, VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų televizijos vadovė Aistė Ptakauskė, kuri minėtame festivalyje pelnė festivalio „Geriausios kūrėjos" apdovanojimą. Tuo tarpu balandžio 23 d. konferencijos sekcijoje Vizualumas, pramoga, malonumas (Visuality, Entertainment, Fun) kino profesionalų „kino chuliganais” įvardyti nepriklausomi prodiuseriai I. Staškevičius ir A. Lelkaitis pristatys savo filmų trilogijos „Trejetas“ trečiąją dalį „Absoliuti tiesa“, gvildenančią amžinuosius gyvybės, mirties ir tiesos klausimus.
Galiausiai, konferencija išsiskiria ir VILNIUS TECH studentų parengtu siurprizu konferencijos dalyviams. Tai konferencijos pirmosios dienos pabaigoje vyksiantis nuotaikingas proto mūšis, kurio nugalėtojas bus apdovanotas specialiu prizu.
Straipsnį parengė doc. dr. Vytis Valatka.
Daugiau informacijos apie konferenciją internetiniame puslapyje.
Kviečiame susipažinti su konferencijos programa.