Pradžia
Tarptautiškumas
Naujausia informacija
VGTU atstovai dalyvavo „HAAS“ naujovių pristatyme Rygoje
2015-09-28
VGTU atstovai dalyvavo „HAAS“ naujovių pristatyme Rygoje
Rugsėjo mėnesį įmonės „HAAS“ atstovas Baltijos šalyse UAB „Abplanalp Engineering“ organizavo parodomąjį renginį „Kaip greičiau užsidirbti daugiau pinigų su HAAS“. Jis vyko „HAAS“ atstovybėje Rygoje, Latvijoje. Šiame renginyje dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos inžinerijos katedros atstovai prof. dr. Mindaugas Jurevičius, prof. dr. Vadim Mokšin, lekt. Andrius Gedvila ir asist. Ieva Švagždytė.
Šiuolaikinėms technologijoms nuolat tobulėjant nuo naujovių neatsilieka ir mokymo įstaigos. Ne išimtis ir VGTU Mechanikos inžinerijos katedra. Jai priklausančioje laboratorijoje studentai turi progą susipažinti ir išmokti programuoti šiuolaikinius apdirbimo centrus. Laboratorijoje, šalia kitų įrenginių, veikia vertikalaus frezavimo ir tekinimo apdirbimo „HAAS“ firmos centrai iš JAV. Jau keleri metai čia vyksta ne tik laboratoriniai darbai, bet ir CNC tekinimo/frezavimo staklių operatorių-programuotojų kursai, kuriuos veda katedros profesorius dr. Vadim Mokšin.
Rygoje vykusiame renginyje dalyviai buvo supažindinti su technikos naujovėmis ir patobulinimais, kuriuos siūlo CNC apdirbimo centrų gamintojas „HAAS“. Tai svarbu ne tik technikos pažangai, bet ir ekonomiškumui gamyboje. Pasirengimas gamybai, projektavimas, programavimas, staklių derinimas užima daug laiko, ypač apdirbant vienetines detales. Susitikimo metu pristatytos naujovės, kurios leidžia sutrumpinti gamybos laiką, o taip pat mažina „žmogiškojo veiksnio“ įtaką detalių kokybei apdirbant jas CNC frezavimo centrais.
Viena iš naujovių – greitas prispaudimo įtaiso ir apdirbimo įrankių programinis pririšimas prie staklių koordinačių sistemos, taip pat gręžimui siūlyta naudoti stipresnius kietlydinio grąžtus ir gręžti nedidelio skersmens skyles be centravimo didesniais pjovimo režimais, kai aušinimo skystis paduodamas per patį įrankį. Buvo pademonstruotas papildomai prie staklių jungiamas įrenginys, kuris atskiria ir pašalina iš emulsijos ten patekusį tepalą, pasiūlyta CNC tekinimo centruose įrankius su staklių koordinatėmis susieti automatiškai, taip sumažinant klaidų riziką ir trumpinant laiką. Ne mažiau vertinga naujovė – papildoma programavimo galimybė, kuri leidžia grįžti į bet kurį operacijos momentą. Visi šie patobulinimai taupo laiką, gerina apdirbimo kokybę ir, kaip skaičiavimais įrodė specialistai iš Latvijos, atsiperka pakankamai greitai.
Mechanikos inžinerijos katedros laboratorijoje įkurtas JAV „HAAS“ firmos mokymo centras. Šios įmonės atstovai Europoje, stebėdami sėkmingai vykdomas mokymo programas ir įvertinę katedros darbuotojų paruoštus vadovėlius lietuvių kalba apie CNC apdirbimo centrus ir programavimą, nutarė šiais metais skirti 10 000 JAV dolerių paramą, kurią nuspręsta investuoti į studentų skatinimą ir naujų įrankių, skirtų darbui su CNC apdirbimo centrais, įsigijimą.
Tekstą parengė:
Mindaugas Jurevičius, Ieva Švagždytė
Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Mechanikos inžinerijos katedra