Pradžia
Tarptautiškumas
Naujausia informacija
VGTU bendradarbiaus su didžiausiu Europoje mokslinių tyrimų centru SINTEF
2015-04-08
VGTU bendradarbiaus su didžiausiu Europoje mokslinių tyrimų centru SINTEF
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Atviros prieigos Civilinės inžinerijos mokslo centro (CIMC) atstovai lankėsi Norvegijoje įsikūrusiame didžiausiame mokslinių tyrimų centre SINTEF, kuris turi rezultatyviausio mokslo centro statusą Europoje. Šiuo metu pasirašoma bendradarbiavimo sutartis, kurioje numatyta vykdyti bendrus stambius infrastruktūros projektus.
Susipažinti su SINTEF vykdomais projektais, kompetencija bei laboratorijų veikla, o taip pat prisistatyti CIMC į Norvegiją vyko VGTU CIMC direktorius Virgaudas Juocevičius ir koordinatorius Šarūnas Skuodis. Šis tikslinis Atviros prieigos centro viešinimo vizitas buvo skirtas užmegzti ryšius, padėsiančius vykdyti stambius CIMC projektus.
Sutampa apie 70 proc. VGTU CIMC ir SINTEF vykdomų veiklų, todėl bendradarbiavimas yra naudingas abiems pusėms. Nors SINTEF mokslinių tyrimų centre, pripažintame tarptautiniu lygiu, dirba per 2 000 darbuotojų, galinčių pasigirti daugiau nei 9 000 sėkmingai įgyvendintų projektų, VGTU šiai organizacijai taip pat turi ką pasiūlyti: nuo inovatyvių statybinių konstrukcijų elementų bei medžiagų iki atsinaujinančios ir pastatų energetikos, aplinkos triukšmo, taršos, gruntų bei kelių technologinių tyrimų.
„VGTU Civilinės inžinerijos mokslo centras SINTEF organizacijai gali pasiūlyti pigesnius, tačiau kokybe nė kiek ne prastesnius mokslinius tyrimus bei bandymus. Ši problema darosi vis aktualesnė norvegams, nes dėl didelių paslaugų įkainių ne visada įmanoma klientams pasiūlyti konkurencingą kainą. Vizito metu nutarėme, kad esant galimybei dalį SINTEF tyrimų perkelsime į VGTU Civilinės inžinerijos mokslo centrą“, – pasakojo Š. Skuodis.
Bendradarbiavimas mokslinių tyrimų komercinimo srityje – ne vienintelis pranašumas, kurį atneš partnerystė su SINTEF. Vizito metu buvo nutarta kartu dalyvauti Europos Komisijos programos „Horizon 2020” kvietimuose, kur SINTEF yra aktyvus dalyvis.
Kur slypi SINTEF mokslo projektų didelių laimėjimų sėkmės formulė? SINTEF skiria dideles žmogiškųjų išteklių pajėgas vien tik paraiškų pildymui ir rengimui, kad gautų konkursinį finansavimą. Patyrę technologijų perdavimo veiklų specialistai užtikrina tai, kad SINTEF paraiškos yra patenkinamos net 16 proc. atvejų, kai Europos vidurkis siekia vos 6-7 proc.
Kol ruošiamasi „Horizon 2020” programai, CIMC kartu su SINTEF nutarė išmėginti jėgas kiek mažesnių apimčių projektuose, pavyzdžiui, „EEA Grants“. Šiuo metu jau yra užpildytos keturios paraiškos, laukiama inovatyvių idėjų palaikymo Briuselyje.
„VGTU kartu su naujuoju Vilniaus slėnių asociacijos direktoriumi Tomu Žalandausku ketina plėsti mokslo ir verslo bendradarbiavimo veiklas bei perimti gerąją SINTEF patirtį. Planuojama telkti Lietuvos mokslo potencialą civilinės inžinerijos srityje raginant Lietuvos bei kitų Baltijos šalių institucijas ne konkuruoti, o bendradarbiauti. Šalies rinka nėra didelė, todėl būtina auginti ekspertinę patirtį, dalintis aktualijomis bei tapti pagrindiniu Civilinės inžinerijos mokslo centru Baltijos regione, galinčiu konkuruoti su stambiausiais Europos mokslo centrais“, - teigė VGTU mokslo vadybininkė Lidija Kraujalienė.