Lenkijoje vyko tarptautinis chorų konkursas “Cantu Gaudeamus“, kuriame Lietuvai atstovavo VILNIUS TECH akademinis choras „Gabija“

Gruodžio 6, 2023

Gruodžio 2-3 dienomis Balstogėje, Lenkijoje, vyko tarptautinis chorų konkursas “Cantu Gaudeamus“, kuriame Lietuvai atstovavo ir VILNIUS TECH akademinis choras „Gabija“. Iš viso konkurse dalyvavo trijų valstybių – Lenkijos, Lietuvos, Latvijos – chorai, kuriuos vertino kompetentinga tarptautinė komisija: Ēriks Ešenvalds iš Latvijos, Wioletta Milkowska iš Lenkijos ir Rolandas Daugėla iš Lietuvos.

Konkursą sudarė keturios kategorijos: mišrių chorų, vaikų ir jaunimo chorų, sakralinės muzikos bei šiuolaikinės muzikos. Pasirodymai, kuriuos sudaro keturi kategoriją atitinkantys kūriniai, komisijos buvo vertinami šimtabalėje sistemoje. Choras „Gabija“ iš viso dalyvavo dviejose kategorijose: mišrių chorų (A kategorija) ir sakralinės muzikos (C kategorija).

Po dvi dienas trukusio konkurso galima pasigirti ir džiuginančiais rezultatais. Mišrių chorų kategorijoje „Gabija“ iškovojo sidabrinį diplomą, o sakralinės muzikos kategorijoje už 91,78 balo įvertintą pasirodymą chorui buvo skirta pirma vieta. Tai buvo trečias geriausiai įvertintas pasirodymas visame dviejų dienų renginyje, todėl choras buvo pakviestas rungtis dėl Grand Prix.

Lietuvai konkurse atstovavo ir berniukų bei jaunuolių choras „Ąžuoliukas“, kuris sakralinės muzikos kategorijoje iškovojo aukso diplomą, o su geriausiu viso renginio pasirodymu užtikrintai laimėjo pirmąją vietą jaunimo chorų kategorijoje. „Ąžuoliukas“, kaip ir „Gabija“, taip pat gavo galimybę varžytis dėl Grand Prix.

„Cantu Gaudeamus“ suteikė galimybę chorams ne tik varžytis, bet ir tobulėti. Konkurso metu vyko tarptautinio garso latvių kompozitoriaus Ēriks Ešenvalds vedami užsiėmimai, kuriuose buvo siekiama įsigilinti į choro skambesį, buvo nagrinėjamos chorinės praktikos ir teorijos žinios.
Choras „Gabija“ dėkoja už galimybę patirti nuostabią kelionę, džiaugiasi savo rezultatais ir tikisi, jog ateityje tokių pasiekimų tik daugės.

Galerija

Panašios naujienos

Aktualu būsimiesiems studentams: kokias stipendijas skiria universiteto partneriai?
Aktualu būsimiesiems studentams: kokias stipendijas skiria universiteto partneriai?
Šiemet VILNIUS TECH partneriai, verslo įmonės įsteigė 5 stipendijas būsimiems studentams.  Jei turite klausimų dėl stipendijų galite kreiptis į savo pageidaujamos studijuoti/studijuojamos programos fakulteto dekanatą arba Strateginės Partnerystės Centro vyriausiąją specialistę gintare.bycenkaite@vilniustech.lt. Pateikta informacija yra apie 2026-2027 mokslo metus. Bakalauro studijos: Studijų programa Fakultetas Įmonė Kursas Stipendijos dydis / mėn. Aviacijos mechanikos inžinerija Antano Gustaičio aviacijos institutas FL Technics I 300 € Avionika Antano Gustaičio aviacijos institutas FL Technics I 300 € Pastatų energetikos sistemų inžinerija Aplinkos inžinerijos fakultetas Ignitis grupė AB „Miesto gijos” I-II I 300 € 300 € Kelių, geležinkelių ir miestų inžinerija Aplinkos inžinerijos fakultetas Fegda grupė I-IV 200 € Automatika Elektronikos fakultetas Ignitis grupė I-II 300 € Elektros energetikos inžinerija Elektronikos fakultetas Ignitis grupė I-II 300 € Programų inžinerija Fundemantinių mokslų fakultetas „Eldorado Market” internetinė parduotuvė I 300 € Jūrinių vėjo jėgainių inžinerija Lietuvos jūreivystės akademija Ignitis grupė I-II 300 € Statybos inžinerija Statybos fakultetas Inž. Dariaus ir Arūno Zubų vardinė stipendija I 200 € 300 € 500 € Ekonomikos inžinerija Finansų inžinerija Organizacijų strategijos ir lyderystė Verslo vadyba Verslo vadybos fakultetas Metso Outotec Global Business Services I (pav. sem.) 290 €
Plačiau
Balsuokime už VILNIUS TECH projektą, pretenduojantį į „Europos burių 2026“ apdovanojimą
Balsuokime už VILNIUS TECH projektą, pretenduojantį į „Europos burių 2026“ apdovanojimą
VILNIUS TECH dalyvauja Lietuvos Respublikos finansų ministerijos inicijuotame konkurse „Europos burės 2026“, kuriame renkami ryškiausi Europos Sąjungos fondų ir programos „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis finansuoti projektai. Universitetas konkursui pateikė projektą „Aukštos kvalifikacijos vandens transporto sektoriaus specialistų rengimo kokybės, efektyvumo ir tarptautinio konkurencingumo didinimas, reorganizuojant VšĮ Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą prijungimo prie VšĮ Vilniaus Gedimino technikos universiteto būdu“. Šis projektas yra viena reikšmingiausių pastarojo meto investicijų į Lietuvos aukštąjį mokslą ir jūrinio sektoriaus specialistų rengimą. Reorganizavus Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą ir įsteigus Lietuvos jūreivystės akademiją VILNIUS TECH sudėtyje, Klaipėdoje kuriamas modernus jūrų inžinerijos ir jūrinės energetikos kompetencijų centras, atitinkantis tarptautinius GWO ir IRATA standartus. Projektas sprendžia vieną aktualiausių šalies iššūkių – kvalifikuotų jūrinės pramonės ir jūrinio vėjo energetikos specialistų trūkumą. Sukurtos naujos studijų programos, atnaujintos specializacijos bei modernizuota laboratorinė bazė sudaro sąlygas rengti aukščiausios kvalifikacijos inžinierius, kurie bus reikalingi vystant jūrinio vėjo parkus Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje ir stiprinant šalies energetinę nepriklausomybę. Ilgalaikę projekto vertę kuria ne tik moderni studijų infrastruktūra, bet ir glaudus bendradarbiavimas su verslo partneriais, užtikrinantis studijų kokybę bei studentų pasirengimą darbo rinkai. Klaipėdos regionui ši iniciatyva tampa strategine investicija, stiprinančia miesto ekonominį potencialą, pritraukiančia studentus, dėstytojus ir naujas bendradarbiavimo galimybes. Balsuoti už VILNIUS TECH projektą galima čia. Apie konkursą „Europos burės 2026“ „Europos burės“ – kasmetinis Lietuvos Respublikos finansų ministerijos organizuojamas konkursas, kviečiantis pristatyti sėkmingiausius ES investicijų projektus ir jų kuriamą naudą žmonėms, bendruomenėms bei valstybei. Šiemet vertinimo komisija didžiausią dėmesį skirs projektams, kurie jau pasiekė apčiuopiamų rezultatų ir kuria ilgalaikį poveikį. Vertinant paraiškas bus atsižvelgiama į sukurtą pokytį, jo tvarumą, inovatyvumą bei gebėjimą pasiekti tikslines grupes. 2026 metų konkurse projektai varžosi septyniose kategorijose: „Inovacijų versle“, „Darnios aplinkos“, „Šiuolaikinės mokyklos“, „Šiuolaikinės medicinos“, „Investicijų į žmogų“, „Bendruomeniškumo“ bei atskiroje inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo projektų kategorijoje. Konkurse gali dalyvauti projektai, finansuojami pagal 2014–2020 m. ir 2021–2027 m. ES fondų investicijų programas bei planą „Naujos kartos Lietuva“. Pretenduoti į apdovanojimus gali ne tik visiškai užbaigti, bet ir didžiąja dalimi įgyvendinti projektai, jau galintys pagrįsti savo rezultatus ir poveikį. Konkurso laureatai bus paskelbti rugsėjo 24 dieną Vilniuje vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje.
Plačiau