Kovo 26-30 dienomis VGTU inžinerijos licėjuje buvo organizuota inžinerijos savaitė „Išlaisvinkime kūrybiškumą“. Jos metu vyko daug įvairių kūrybiškumą skatinančių veiklų. Mažieji licėjaus mokiniai programavo micro:bit kompiuteriais, vyresni konstravo ir programavo robotus, o vyriausi licėjaus mokiniai gilino projektavimo ir programavimo žinias bei dalyvavo įdomiose paskaitose.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus dar kartą parodė stiprų bendradarbiavimo ryšį. Renginyje dalyvavo nuo universiteto administracijos iki dėstytojų bei studentų. Licėjaus bendruomenė dėkinga studijų prorektoriui prof. dr. R. Kliukui už palaikymą, padrąsinimą ir gražius palinkėjimus licėjaus bendruomenei.
Informacinių technologijų katedros docentas dr. S. Ivanikovas skaitė paskaitą „Greitas programėlių kūrimas Android išmaniesiems įrenginiams“. Jos metu buvo išbandytos AppInventor galimybės, išnagrinėti programėlių testavimo/paleidimo būdai bei buvo sukarti žaidimai skirti Android išmaniajam telefonui. Tos pačios katedros lektorius dr. A. Igumenov licėjaus mokiniais skaitė paskaitą „Anonimiškumas internete“. Mokiniai labai susidomėjo aktualia tema, nes dėstytojas paaiškino kaip atliekant informacijos paiešką "Google" paieškos sistemoje naudoti arba nuasmenintos informacijos duomenų bazės ir jų paieškos svetainės, arba "pasislėpti" nuo "Google". Grafinių sistemų katedros asistentas R. Semėnas pravedė kūrybinį užsiėmimą „Animuotų 3D modelių kūrimas Blender aplinkoje“, jo metu kūrė ir animavo 3D objektą bei jo aplinką.
Visos savaitės veiklas įamžino Kūrybinių industrijų studentai.
Ačiū, visiems prisidėjusiems!