Stojantiesiems

PREMJERA: Vasaros MEDIA studijos 25-oji filmų peržiūra Neringoje

Liepos 5, 2023

Po dviejų kūrybinių savaičių Vasaros media studijos jaunieji kino kūrėjai jau pasiekė post-produkcijos etapą. Kaip jiems pavyko įgyvendinti aštuonias idėjas kino filmams, galėsite pamatyti jau šį trečiadienį Liudviko Rėzos kultūros centro kino salėje Juodkrantėje.

Šių metų temos – Žaliosios ateities – įkvėpti režisieriai bei dramaturgai pristatė šešiolika idėjų, iš kurių dėstytojai į filmavimo etapą atrinkto aštuonias. Dalyviai iš įvairių pasaulio šalių buvo paskirstyti į tarptautines komandas, kurios kūrė filmus, atskleidžiančius Neringos kraštovaizdžio ypatumus. 

Dalyviai išklausė garsių kino kūrėjų paskaitas. Režisierius Mindaugas Survila dalinosi  gamtos filmavimo paslaptimis. Dalyviai pajautė simbolizmo bei detalių ypatumus režisierės iš Sakartvelo Salome Jashi paskaitoje ir pažino kinematografijos galimybes bei magiją Audriaus Stonio paskaitoje.

Kiekviename žingsnyje dalyviai turėjo stiprų užnugarį, kurį suteikė konsultantai, sukviesti iš Ispanijos, Vokietijos, JAV, Sakartvelo ir Lietuvos. Jų dėka kino kūrėjai susidorojo su iššūkiais, kilusiais filmavimo aikštelėse ir kaupė patirtį ateities galimybėms.

Liepos 5 d. 18 val. Neringos gyventojus ir svečius kviečiame atvykti į  Liudviko Rėzos kultūros centrą Juodkrantėje ir išvysti jaunųjų kino kūrėjų premjeras. Pamatę visus filmus, žiūrovai turės galimybę atiduoti savo balsą už labiausiai patikusius kūrinius ir pasidžiaugti projekto užkulisių akimirkomis. 

Lauksime Jūsų L. Rėzos g. 54, Juodkrantėje, kartu pasidžiaugti jaunaisiais kino talentais.

Renginio rėmėjai: Valstybinis studijų fondas, Lietuvos kultūros taryba, AVAKA, Erasmus+ programa ir Mediabiuras prie Lietuvos kino centro.

Partneriai: Neringos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos dramos teatras, Klaipėdos jaunimo teatras, LMTA studentų atstovybė, Liudviko Rėzos kultūros centras, Vilniaus kolegijos studentų atstovybė, VILNIUS TECH KIF fakultetas bei studentų atstovybė, UAB Arclights.

Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, Latvijos kultūros akademijai, Baltijos filmų, medijos ir menų mokyklai Taline, Krzysztof Kieślowski filmų mokyklai Katovice, Pere Martell institutui Taragonoje, VilniusTech Kūrybininų industrijų fakultetui ir Nethercott studijai JAV.

Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Audiovizualinių menų industrijos Inkubatorius.

Parengė Vasaros Media Studija komanda
 

Galerija

Panašios naujienos

Iškilmingoje šventėje pagerbti geriausi VILNIUS TECH sportininkai ir menininkai
Iškilmingoje šventėje pagerbti geriausi VILNIUS TECH sportininkai ir menininkai
Birželio 9 d. VILNIUS TECH vyko iškilminga geriausių universiteto studentų sportininkų ir menininkų pagerbimo šventė, subūrusi akademinės bendruomenės narius pasidžiaugti ryškiausiais studentų pasiekimais. Renginį sveikinimo žodžiais pradėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas, pabrėžęs studentų atkaklumą, talentą ir universiteto vardo garsinimą tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje erdvėje. Susirinkusiuosius taip pat sveikino VILNIUS TECH Sporto ir meno centro direktorius Alfredas Lukaševičius, dėkodamas studentams už jų atsidavimą, pasiektus rezultatus ir aktyvų universiteto bendruomenės gyvenimo puoselėjimą. Šventėje dalyvavo fakultetų dekanai, prodekanai ir fakultetų atstovai, kurie asmeniškai sveikino studentus bei džiaugėsi jų pasiekimais sporto ir meno srityse. Renginio metu buvo pagerbti studentai, kurie savo talentu, darbu ir rezultatais išsiskyrė universiteto bendruomenėje bei sėkmingai reprezentavo VILNIUS TECH įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose. Jauki atmosfera, nuoširdūs sveikinimai ir bendruomeniškumo jausmas sukūrė ypatingą šventę, tapusią gražiu įvertinimu studentams, treneriams bei meno kolektyvų vadovams už jų pastangas, pasiekimus ir indėlį į universiteto vardo garsinimą. Nuoširdžiai dėkojame VILNIUS TECH Viešosios komunikacijos direkcijai už paramą renginiui.
Plačiau