2025-02-05
Europos klimato pakto gretas papildė nauji ambasadoriai
Prie Europos klimato pakto prisijungė 10 naujų ambasadorių. Daugumą jų – mokslo, savivaldos, menų ir žiniasklaidos atstovai, veikiantys aplinkosaugos srityje ir galintys įkvėpti svarbiems pokyčiams.
Europos klimato paktas yra Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti gyventojus, bendruomenes ir organizacijas prisidėti siekiant klimatui neutralios Europos. Pakto tikslas yra įkvėpti europiečius kasdieniais veiksmais, tokiais kaip aplinkai draugiškų transporto priemonių naudojimas, maisto atliekų kiekio mažinimas ir namų energinio efektyvumo gerinimas, prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir tvarios ateities kūrimo.
Šis paktas vienija bendruomenę, kuriai visose Europos Sąjungos šalyse atstovauja ambasadoriai – Europos Komisijos atrinkti bendruomenių lyderiai, įkvepiantys žmonės ir aktyvistai. Dalindamiesi žiniomis apie klimato iššūkius, bendradarbiaudami ieškant veiksmingų sprendimų bei palaikydami vieni kitus įgyvendinant tvarumo tikslus, jie reikšmingai prisideda prie bendro įsipareigojimo siekti klimatui neutralios Europos.
Šiuo metu Europoje iš viso yra daugiau nei tūkstantis aktyvių ir įkvepiančių lyderių, o Lietuvoje, prisijungus naujiems ambasadoriams, skaičius išaugo iki 28.
Naujai prie pakto prisijungusi tvarios mados dizainerė, daugiau nei 50 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose turinti Olesia Les sako, kad jungtis į ambasadorių gretas ją labiausiai motyvavo bendrystės galia.
„Sakoma, kad vienas lauke ne karys. Nesutiksiu – net ir vienas žmogus gali padaryti be galo daug darbų ir įtakos pasauliui. Tačiau, kai bendraminčiai jungiasi į komandą, pavieniai veiksmai ir iniciatyvos įgauna galimybę virsti milžiniškais darbais, keičiančiais net šalies, o gal net ir visos Europos gyvenimą. Viliuosi, kad mūsų ambasadorių komandai pavyks teigiamai atsverti bent dalį neigiamos įtakos, daromos ir pavienių žmonių, ir jų bendruomenių“, – kalba O. Les.
Ambasadoriumi tapęs VILNIUS TECH Išmanių ir klimatui neutralių gamybos procesų, medžiagų ir kompetencijų centro vadovas Simonas Barsteiga dalinasi: „Nuolat ieškau naujų būdų, kaip sujungti idėjas, žmones ir sprendimus. Tikiu, kad dalijimasis žiniomis ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas yra pagrindas inovacijoms, kurios keičia pasaulį. Mes negalime stovėti vietoje – turime permąstyti nusistovėjusias sistemas ir mesti iššūkį tradiciniam mąstymui, kad sukurtume tvarų ir teisingą rytojų. Tik drąsiai bendradarbiaudami ir dalindamiesi galime kurti išmanią, klimatui neutralią Lietuvą“.
Savo ruožtu mokslo ir klimato kaitos žurnalistė Agnė Tarailaitė tvarumo idėjas skleidžia tiek per žurnalistinę veiklą, tiek per socialinius tinklus, kur subūrė gausią sekėjų bendruomenę.
„Baigusi politikos mokslų bakalauro studijas, daug gilinausi į klimato kaitos komunikaciją. Pastaruosius pusantrų metų keliavau po pasaulį tyrinėdama tvarius keliavimo būdus. Pagrindinės mano domėjimosi sritys apima mokslo populiarinimą, klimato kaitos komunikaciją, tvarių kelionių skatinimą ir žurnalistiką, ypač susijusią su faktų ir melagienų tikrinimu“, – pasakoja ambasadorė.
Su visais ambasadoriais plačiau susipažinti galima Europos klimato pakto internetinėje svetainėje. Iniciatyvą Lietuvoje koordinuoja aplinkosauginė organizacija VšĮ „Žiedinė ekonomika“.
Europos Komisijos inicijuotas Klimato paktas yra Europos žaliojo susitarimo dalis. Tai judėjimas, vienijamas bendros misijos kurti tvaresnę Europą ir padėti Europos Sąjungai iki 2050 m. tapti neutralia klimato atžvilgiu.
Pranešimo autorius: CoAgency
Pranešimo autorius: CoAgency
-
- Puslapio administratoriai:
- Milda Mockūnaitė-Vitkienė
- Monika Daukintytė
- Neda Černiauskaitė
- Ugnė Daraškevičiūtė
- Monika Daukintytė