Pradžia
Universitetas
Naujienos
Moksleivių tyrimai – nuo dirvos tyrimų iki kompiuterinių žaidimų ir išradimų
.png)
2025-05-13
Moksleivių tyrimai – nuo dirvos tyrimų iki kompiuterinių žaidimų ir išradimų
Kasmetinėje moksleivių konferencijoje „Kurkime ateitį su VILNIUS TECH“ jaunieji kūrėjai iš visos Lietuvos universitete pristatė savo projektinius darbus, kuriuos kūrė ir rengė visus metus. Moksleiviai galėjo rinktis tiriamuosius, laboratorinius ar kitus mokslinius projektus iš gamtos mokslų, inžinerijos, technologijų, menų ir kūrybos, matematikos, statistikos, ekonomikos, finansų ar verslo tematikų. Darbus vertino VILNIUS TECH mokslininkių sudaryta komisija.
Projektai pasižymėjo įvairove: moksleiviai tyrė triukšmą mokykloje, dirvos ir vandens telkinių užterštumą, pasitelkę droną matavo medžių augimą, ieškojo tvarių sprendimų kovai su greitąja mada bei būdų elektros energijai gaminti, kūrė biografinę fotoknygą, į triukšmą reaguojantį šviesos kubą bei triukšmometrą, kompiuterinius ir stalo žaidimus bei atliko įvairius energijos efektyvumo, biologinius tyrimus.
„Ši konferencija tampa vieta, kur moksleiviai gali pristatyti savo projektų rezultatus kitiems aktyviems mokiniams bei universiteto dėstytojams, mokytojams. Po kiekvieno pranešimo jie sulaukia klausimų, rekomendacijų tolimesniems tyrimams, neretai ir pagyrų. Vertingiausia šioje konferencijoje vaikams – kompetencijų ugdymas. Jie net tik tyrinėja, bet ir mokosi pristatyti savo projektus ar tyrimus, pateikti medžiagą struktūruotai“, – sako VILNIUS TECH Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė ir viena iš komisijos narių dr. Justė Rožėnė.
Nugalėtojai buvo atrinkti pagal projektų tematikas. Jais tapo:
Gamtos mokslai: Vilniaus Žirmūnų gimnazijos 10 klasės moksleivės Danielė Penikaitė ir Madina Važgytė; projektas „Salicino poveikis odos mikrobiotai“.
Inžinerija: Vilniaus Karoliniškių gimnazijos 11 klasės moksleiviai Justinas Norkūnas ir Matas Ilgūnas; projektas „Motociklo vidaus degimo variklio naudingumo koeficientas“.
Technologijos: Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos 2 klasės moksleivis Emilis Dumbliauskas; projektas kompiuterinis žaidimas „Computer build from Scratch“.
Komisijos išrinktas: Utenos raj. Užpalių gimnazijos moksleivis Tautvydas Antanavičius; projektas „Išorinės telefono baterijos montavimas ir bandymai“.
„Ateities inžinerijos“ išrinktas: Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos 1 klasės moksleiviai Aleksas Žilys ir Modestas Raila; projektas „Šviesos kubas“.
Vilniaus Žirmūnų gimnazijos 2 klasės moksleiviai Emilija Mačiokaitė ir Aistė Kietytė; projektas „Chrolofilų pigmentai ir jų naudojimas“.
Merginos TECH: Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos 11 klasės moksleivės Apolinarija Turenkova, Anastasija Daniliuk, Margarita Kožankova; projektas „Popierinių atliekų naudojimas dirvos kokybei gerinti“.
Laimėjusių komandų mokytojams buvo įteiktos padėkos už jų indėlį, skatinant moksleivius domėtis mokslu.
Komisijoje – VILNIUS TECH mokslininkės: Mechanikos fakulteto tarptautiškumo, alumnų ir partnerystės prodekanė, mechanikos ir medžiagų inžinerijos katedros docentė dr. Kristina Bazienė, Fundamentinių mokslų fakulteto fizikos katedros vedėja docentė dr. Milda Pečiulienė, Fundamentinių mokslų fakulteto grafinių sistemų katedros docentė ir Strateginės partnerystės centro vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ingrida Leščauskienė, Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė, mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros docentė dr. Justė Rožėnė, programos „Ateities inžinerija“ vadovė ir Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro vyriausioji specialistė bei Fundamentinių mokslų fakulteto informacinių technologijų katedros docentė dr. Edita Karosienė.
-
- Puslapio administratoriai:
- Milda Mockūnaitė-Vitkienė
- Monika Daukintytė
- Neda Černiauskaitė
- Ugnė Daraškevičiūtė
- Monika Daukintytė
- Lina Daukšaitė