Pradžia
Universitetas
Naujienos
VILNIUS TECH studentai – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2025“ nugalėtojai
.png)
2025-04-28
VILNIUS TECH studentai – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2025“ nugalėtojai
Balandžio 25 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO skaitmeninės statybos entuziastai turėjo galimybę susipažinti su konkurso „Lietuvos BIM projektai 2025“ dalyvių projektais parodoje RESTA 2025. Šio konkurso nugalėtojais antrą kartą iš eilės tapo VILNIUS TECH Statinio informacinio modeliavimo studentai.
Septyniose konkurso kategorijose rungėsi 29 dalyvių komandos, kurios pristatė savo projektus įgyvendintus Lietuvoje ir užsienyje, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. VILNIUS TECH studentai pristatė projektą „Sandėlių paskirties pastato, Linkmenų g. 28, Vilniuje kapitalinio remonto keičiant paskirtį į mokymo, projektas“. Tai – universiteto bendruomenei ir visiems Vilniaus gyventojams gerai pažįstamo VILNIUS TECH „Linkmenų fabriko“ virtualaus dvynio (BIM) projektas.
Kaip ir pernai, didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje geriausiu studentų BIM projektu pripažintas VILNIUS TECH studentų parengtas projektas, įgyvendintas Statinių informacinio modeliavimo magistrantūros studijų (SIM) programos intensyvaus pavasario kurso „Integruoto projekto rengimas“ metu. Nugalėtojus pasveikino Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) direktorius ir VILNIUS TECH Tarybos narys Dalius Gedvilas, LR Aplinkos viceministras Kastytis Žuromskas.
VILNIUS TECH SIM studentai konkursui paruošė kompleksinį BIM projektą, kuriame jiems pavyko ne tik atkurti detalųjį LINKMENŲ Fabriko pastato BIM modelį, taikant mišrius lazerinio skenavimo, matavimo prietaisais bei archyvinius duomenų rekonstrukcijos metodus, bet ir atlikti su juo daugybę skaitinių eksperimentų – BIM taikymo atvejų.
Kadangi realybėje šio objekto rekonstrukcija jau yra įgyvendinta, pasitelkiant jau esamą popierinę dokumentaciją buvo parengti BIM modeliai vadovaujantis užsakovo informacijos reikalavimais (EIR) jose nurodytais BIM taikymo atvejais.
Projektas įgyvendintas pagal šiuo metu LR galiojančias viešųjų pirkimų konkurso taisykles: parengtas BIM įgyvendinimo plano (BEP) dokumentas, atliktas esamų sąlygų modeliavimas, sukurti sklypo (SP), architektūros (SA), konstrukcijų (SK), ŠVOK ir elektrotechnikos (E) BIM modeliai. Taip pat atliktos integruotos su BIM modeliais statinio analizės ir skaičiavimai: konstrukcijų statikos, energinės-dinaminės ir apšvietimo analizės. Pasitelkiant dirbtinio intelekto (DI) įrankį, taip pat tiesiogiai integruotą į BIM modelį, sukurti alternatyvūs fasado sprendiniai.
Be BIM integruotų analizių ir skaičiavimų, taip pat išbandyta technologija, kuri leidžia atlikti projektavimo darbus DI grįstoje tarp visų disciplinų integruotoje vieningoje projektavimo platformoje „Speckle“.
Jungtiniui BIM modeliui parengti ir disciplinų BIM modeliams sukoordinuoti buvo taikoma specialiai projektui sukurta bendroji duomenų aplinka (CDE). BIM koordinavimas, kokybės valdymas, vizualinė kontrolė ir sankirtų patikros buvo atliekamos taikant specializuotus įrankius, naudojant buildingSMART formatą BCF (BIM Collaboration Format) aptikti netikslumai ir surastos klaidos buvo taisomos. Elementams klasifikuoti buvo panaudotas NSIK klasifikatorius. Projekto rezultatų rinkinyje pateikti medžiagų žiniaraščiai, brėžiniai, projektinė dokumentacija.
Naudojant projekto BIM modelį ir konvertavus jį į tinkamą formatą, su 3D spausdinimo mašina buvo atspausdintas fizinis LINKMENŲ Fabriko pastato 3D maketas.
Sveikiname komandos nugalėtojos narius, Statinio informacinio modeliavimo SIMfm-24 grupės studentus: Valdą Kondratovič, Vaidą Markevičių, Oleg Melešin, Edytą Urbonę, Artūrą Varkalą, Mantą Petronį; vadovas – docentas-partneris Liudas Galdikas.
Prie projekto taip pat prisidėjo dėstytojai: doc. dr. Rasa Džiugaitė-Tumėnienė ir doc. dr. Vladimir Popov.
-
- Puslapio administratoriai:
- Milda Mockūnaitė-Vitkienė
- Monika Daukintytė
- Neda Černiauskaitė
- Ugnė Daraškevičiūtė
- Monika Daukintytė
- Lina Daukšaitė