Kviečiame susipažinti su tarptautinių mokslo programų galimybėmis:
7- oji bendroji programa
Ypatingai daug galimybių siūlo ES 7-oji bendroji mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos programa (7BP). 7BP yra pagrindinis Europos Sąjungos instrumentas moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai finansuoti. Šios programos trukmė – septyneri metai (2007-2013 m.), o biudžetas viršija 53 mlrd. eurų.
7BP sudaro keturios specifinės programos: „Bendradarbiavimas“, „Idėjos“, „Žmonės“ ir „Pajėgumai“. Programos lėšomis taip pat remiamos nebranduolinės Jungtinio tyrimų centro veiklos ir EURATOMO branduolinių tyrimų ir mokymų programa. 7-oje bendrojoje programoje dėl finansavimo gali kreiptis ne tik universitetai, mokslinių tyrimų institucijos, bet ir įmonės ar pavieniai tyrėjai. Programoje numatytos galimybės finansuoti taikomuosius ir priešakinius mokslinius tyrimus, stipendijas ir kitas veiklas.
Daugiau informacijos www.lmt.lt
BONUS programa
BONUS – tai jungtinė Baltijos jūros mokslinių tyrimų ir plėtros programa. Tai visų aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusių šalių iniciatyva, remiama Europos Komisijos. Nuo 2010 m. birželio mėn. programa įgyvendinama pagal Europos Sąjungos Steigimo sutarties 185-ojo (buvusio 169-ojo) straipsnio mechanizmą.
BONUS programos tikslas yra apjungti atskirose šalyse vykdomus Baltijos jūros mokslinius tyrimus į tarptautiniu bendradarbiavimu grįstą tarpdisciplininę, ilgalaikę, integruotą programą siekiant Baltijos regiono darnios plėtros. Šia programa skatinami aukšto mokslinio lygio daugiašaliai tyrimai, kurie padėtų formuoti naują, protingą, ne utilitariniu, bet ekosisteminiu principu grįstą Baltijos jūros valdymą, darnų, ekosistemą ir jos išteklius tausojantį naudojimą.
Daugiau inforamcijos www.lmt.lt
BiodivERsA2 programa
BiodivERsA2 yra 7BP ERA-NET schemos projektas, finansuojantis mokslinius tyrimus biologinės įvairovės srityje. BiodivERsA2 tinklas vienija 21 mokslinius tyrimus finansuojančią instituciją iš 15 šalių.
Programos tikslas – koordinuoti nacionalines mokslinių tyrimų programas biologinės įvairovės srityje ir organizuoti tarptautinį konkursinį šios srities projektų finansavimą.
Trukmė: 2010–2014 metai.
Biudžetas: apie 27 mln. eurų.
Kas gali dalyvauti?
Programoje gali dalyvauti tarptautiniai konsorciumai, sudaryti iš ne mažiau kaip 3 dalyvių iš skirtingų kvietime dalyvaujančių BiodivERsA2 tinklo šalių. Trečiųjų šalių dalyvavimas programoje taip pat galimas, tačiau nėra finansuojamas iš BiodivERsA2 projekto lėšų.
Projektų tematika
Biologinės įvairovės mokslinių tyrimų srities konkrečios projektų temos nurodomos kvietime teikti paraiškas.
Daugiau informacijos www.lmt.lt
COST programa
COST – Europos tarpvyriausybinio bendradarbiavimo programa mokslo ir technologijų srityje (European Cooperation in Science and Technology), koordinuojanti nacionalinėmis lėšomis finansuojamus mokslinius tyrimus. Šis Europos mokslinio bendradarbiavimo tinklas įkurtas tarpvyriausybiniu susitarimu 1971 metais.
Programa skatina Europos valstybių bendradarbiavimą, siekia mažinti fragmentaciją mokslinių tyrimų srityje ir atverti Europos mokslinių tyrimų erdvę bendradarbiavimui pasaulyje.
Daugiau apie programą www.lmt.lt
HERA programa
HERA Jungtinę mokslinių tyrimų programą „Kultūrų sankirtos“ koordinuoja Europos mokslinių tyrimų erdvės humanitarinių mokslų tinklas HERA.
Programos tikslas – skatinti aukšto lygio tarptautinius humanitarinių ir socialinių mokslų srities tyrimus Europoje, koordinuojant nacionalines mokslinių tyrimų programas ir organizuojant šios srities tarptautinį konkursinį finansavimą.
Programos trukmė: 2012–2016 m.
Programoje gali dalyvauti tarptautiniai konsorciumai, sudaryti iš ne mažiau kaip 3 dalyvių iš skirtingų Europos valstybių, dalyvaujančių programoje.
Lietuvos dalyviams finansavimą skirs Lietuvos mokslo taryba.
Programoje dalyvaujančios šalys:
Airija, Austrija, Belgija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Islandija, Kroatija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Norvegija, Olandija, Portugalija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vokietija.
Daugiau apie programą www.lmt.lt
M -era.Net programa
M-era.Net (From materials science and engineering to innovation for Europe) yra 7BP ERA-NET schemos projektas, finansuojantis mokslinius tyrimus medžiagų ir inžinerijos srityse pagal bendrus kvietimus teikti paraiškas (M-era.Net programa). M-era.Net tinklas vienija 37 mokslinius tyrimus finansuojančias institucijas iš 25 šalių.
Programos tikslas – koordinuoti nacionalines mokslinių tyrimų programas medžiagų ir inžinerijos srityse ir organizuoti tarptautinį konkursinį šios srities projektų finansavimą.
Trukmė: 2012–2016 metai.
Biudžetas: apie 150 mln. eurų.
.
Daugiau apie programą www.lmt.lt
Lietuvos - Šveicarijos programa
Lietuvos–Šveicarijos programa „Moksliniai tyrimai ir plėtra“ yra Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, dalis. Programa įgyvendinama pagal projekto „Moksliniai tyrimai ir plėtra“ įgyvendinimo trišalę sutartį (Nr. CH-3-ŠMM-01), kurią 2011 m. lapkričio 5 d. pasirašė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos mokslo taryba.
Programos tikslas – stiprinti abiejų šalių ryšius ir draugiškus santykius, skatinti sėkmingą ir produktyvų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir plėtros sityje, gilinti žinias pasirinktose mokslinių tyrimų temose, skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą taip prisidedant prie socialinio ir ekonominio vystymosi Lietuvoje.
Programos biudžetas – 9,7 mln. Šveicarijos frankų. Programos įgyvendinimo trukmė – 2011–2016 m. Jos metu planuojama paskelbti vieną kvietimą (išimties atveju – du) teikti paraiškas.
Programa skirta vykdyti aplinkos mokslų ir technologijų, sveikatos (gyvybės) mokslų bei gamtos mokslų sričių bendrų mokslinių tyrimų arba institucijų partnerystės projektus.
Daugiau apie programą www.lmt.lt
Tarpvalstybinės programos (dvišalės, trišalės)
Įvairus tarpvalstybinių programų pasirinkimas. Daugiau apie programą www.lmt.lt
-
- Page administrators:
- Jelena Kabulova
- Jurgita Kunigonienė
- Daiva Versekėnienė
- Jelena Kabulova
- Jurgita Kunigonienė
- Daiva Versekėnienė
- Monika Daukintytė
- Ugnė Daraškevičiūtė